Pivo pro ženy s rakovinou prsu Mamma BEER bude poprvé na čepu

Pivo pro ženy s rakovinou prsu Mamma BEER bude poprvé na čepu

 

Nealkoholické pivo Mamma BEER je chuťově vyladěno tak, aby kompenzovalo pachuť v ústech, která se často objevuje jako jeden z vedlejších účinků chemoterapie, a zároveň nese všechny pozitivní výživové parametry běžného piva (vitamíny a ionty). Mamma BEER bude poprvé na čepu ve Vinohradském pivovaru od 15. do 17. dubna 2019, a to u příležitosti oslav 20. let fungování organizace Mamma HELP. Kompletní výtěžek z prodeje piva půjde na podporu činnosti organizace. Od června bude dostupné i lahvové Mamma BEER, a to v jednom z největších obchodních řetězců.

 

Není žádným tajemstvím, že léčba je pro ženy s rakovinou prsu vyčerpávající a dotýká se nejen těla, ale i duše. Nevolnost, slabost, změněná chuťová senzorika a někdy i těžké chvíle, kdy mají pocit, že jsou v boji se závažným onemocněním samy. I když často nemají sílu nebo náladu na obvyklý společenský kontakt, neznamená to, že nepotřebují společnost.

 

Mamma BEER má za cíl ženy podpořit v jejich boji s nemocí a vrátit jim alespoň část normálního života, na který byly zvyklé před diagnózou. Ukázat jim, že se na ně myslí. Že mohou jít ven, když budou chtít, a klidně si dát nápoj, který jim chutná.

 

„Chceme, aby se ženy cítily o něco míň jako pacientky a o něco víc jako zdraví lidé, kteří se můžou normálně bavit a třeba se i potkat a popovídat si u piva. Proto nás ve spolupráci se Žateckým pivovarem a reklamní agenturou VMLY&R PRAGUE napadlo uvařit nealkoholické pivo, které by svým složením poskytovalo tělu to dobré, co pivo nabízí, a zároveň by svou chutí bylo speciálně šité na míru ženám procházejícím tímto nelehkým životním obdobím,“ říká Jana Drexlerová, ředitelka organizace Mamma HELP.

 

Mamma BEER ve zkratce:
•    Nealkoholické pivo vyvinuté v Žateckém pivovaru speciálně pro potřeby žen s rakovinou prsu, které procházejí chemoterapií.


•    Zachovává si všechny pozitivní výživové parametry piva (vitamíny a ionty), zároveň je slazeno přírodní jablečnou šťávou a chuťově vyladěno tak, aby neutralizovalo pachuť v ústech způsobenou onkologickou léčbou.


•    Od června bude lahvované k dostání v jednom z největších obchodních řetězců.

 

Více informací na webu www.mammahelp.cz/projekty/mamma-beer

 

 

Informace o sdružení Mamma HELP:
Nevládní nezisková organizace Mamma HELP byla založena v roce 1999. Od té doby sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Na síť Mamma HELP center (s pobočkami v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Přerově, Zlíně, Plzni a Českých Budějovicích) se ročně obrátí téměř 6 200 klientek a klientů a veškeré služby získají zdarma.

2. červen 2020
Dnes má svátek Jarmil

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek