Zuzana Mikulcová a Lara Abou Hamdan představují magickou hudební „fúziu“

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další multikulturní spojení. Po slovensko-českých spolupracích „Kráľovstvo“ s Danem Bártou a „Zítra ráno“ s Barborou Mochowou nyní přichází se skladbou „Whisper“, v níž se Zuzana Mikulcová autorsky a interpretačně spojila se skladatelkou, kytaristkou a zpěvačkou Larou Abou Hamdan. Talentovaná hudebnice ze Sýrie žije už třetí rok na Slovensku a studuje kompozici na Akademii umění v Banské Bystrici.

DominikJanovsky1

„Tato třetí ‚fúzie‘ je pro mě velmi speciální. Propojila tři dost odlišné jazyky a kultury. Lara je krásným příkladem toho, že věci mohou fungovat, když máte dost kuráže a samozřejmě i patřičného talentu. Pochází ze Sýrie, ale studuje u nás na Slovensku. Za tři roky se s námi stihla trochu sžít a zvládla velmi slušně slovenštinu, ve které dokonce zkouší i tvořit. Právě proto naše spojení vnímám jako velmi specifické a důležité,“ říká o novém hudebním spojení Zuzana Mikulcová a k jeho významu dodává: „Není to tak dávno, co jsme se u nás výrazněji setkávali s xenofobií a rasismem. I když toto téma nyní kvůli pandemii zapadlo, už víme, že v budoucnu se určitě s migrací budeme setkávat častěji, a to nejen kvůli společenské a ekonomické, ale i ekologické situaci.“

Zuzana a Lara se seznámily během první vlny pandemie, když Lara poslala videonahrávky do lockdownové minisérie hudebních spojení #nahrajmi, kterou Zuzana uspořádala na Facebooku a Instagramu.

„Lara mě už tehdy velice zaujala a myslím, že se vydařila i naše verze její písně ‚Help‘. Přeskočila mezi námi ‚hudební jiskra‘, a proto jsem ji oslovila i pro spolupráci na projektu Fúzie,“ říká o vzniku spolupráce Zuzana.

Link na #nahrajmi „Help“: /https://www.youtube.com/watch?v=d5t3viM8QCY/

DominikJanovsky3

 

Výsledná podoba všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy současně s videoklipem. Nahrávání skladby „Whisper“ v Banské Štiavnici s hudebníky Davidem Jurajem Rašim, Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem a producentem  Andrejem Hruškou natočil Dominik Janovský.

Link na klip „Whisper“: http://bit.ly/LaraAbouHamdan_YT

 

„Účastnit se projektu Fúzie byl skvělý zážitek. Spojení mého mateřského jazyka s jinými jazyky a vzájemná výměna kulturních a hudebních vlivů má pro mě velký význam. Vše do sebe dokonale zapadlo, a tak jsem měla pocit, jako bychom už spolupracovali roky. Příjemnou atmosféru na natáčení a nahrávání dokonale dotvářelo i prostředí Banské Štiavnice, která je opravdu kouzelná. Hudba nás spojila,“ říká o spolupráci Lara.

Album Fúzie – keď hudba spája získalo v této pro hudbu a kulturu nelehké době podporu fanoušků a uspělo v crowdfundingové kampani na serveru Hithit.sk. Letos ho v netradiční podobě na USB vydá české vydavatelství Tranzistor.

O projektu Fúzie:
Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách menšin a narůstajícího extremismu a rasismu. Hudbou jako nejuniverzálnějším dorozumívacím jazykem chce bourat pomyslné hranice a spojováním a spoluprací umělců vytvořit nejen hudební, ale i lidskou a společenskou fúzi různých kultur a jazyků.

Link na foto: www.bit.ly/Fuzie_LaraAbouHamdan

 


 

http://zuzanamikulcova.com


https://www.facebook.com/ZuzanaMikulcova/

 


Tranzistor label/PR&media/Publisher

 

13. duben 2021
Dnes má svátek Aleš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek