Yuzu poteče Proudem. Ochutnejte limitovanou edici

Yuzu Pale Ale
Netradiční spojení plzeňských firem Yuzu a řemeslného pivovaru Proud přináší unikátní výsledek – limitovaný speciál Yuzu Pale Ale. Ten nabízí hořkosladké propojení s nádechem citrusů, a tedy ideální osvěžení na teplé měsíce.
Samotné Yuzu tea se v poslední době stává v Česku čím dál oblíbenější a vyhledávanější. „Ovoce yuzu se stává u Čechů stále populárnějším a hojně se používá při přípravě různých druhů nápojů. Nejen z tohoto důvodu jsme přišli s další zajímavou alternativou a spojili jsme Yuzu tea s oblíbeným lokálním pivem Proud. Výsledný produkt – pivo Yuzu Pale Ale – mnohonásobně předčilo naše očekávání. Myslím, že se hodí ke každé oslavě nebo grilovačce. Je to skvělý doplněk k ostatním receptům z Yuzu,“ říká Eliška Hynková za společnosti Yuzu.

youzupotece


V Yuzu Pale Ale se spojuje yuzu ve 100% koncentraci (50:50 yuzu, cukr), které se jinak v této podobě na trhu nevyskytuje a bylo dovezeno speciálně pro tuto příležitost a pivní styl pale ale, který je skvělý zejména pro jeho lehkost a dobré možnosti kombinace yuzu s různými odrůdami chmele. Tuto limitovanou edici zákazníci pořídí na eshopu Yuzu.cz, kavárnách CrossCafe, ve vybraných pivotékách a e-shopu pivovaru Proud.


 
Yuzu je citrusové ovoce známé také jako yuja. Pochází pravděpodobně z Číny, kde se objevilo již před více než tisíci lety. Nyní ho pěstují především farmáři v Japonsku, Koreji a dalších částech světa. Má silnou žlutou kůru, ale oproti jiným citrusům je kyselejší a aromatičtější. Yuzu je bohatým zdrojem vitaminů a antioxidantů – zejména vitaminu C. Má široké využití zejména při přípravě horkých nápojů, limonád či koktejlů. Lze ho ale využít i v kuchyni, třeba do dezertů nebo marinád na maso

 

 

Zdroj, foto: YUZU

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek