Netradiční horký nápoj, který zahřeje a dodá vitamíny

Období od ledna do příchodu jara se někdy zdá nekonečné. Věčná zima, promrzlé ruce a řádící virózy nám na náladě moc nepřidají. Příjemnou „maličkostí“, která pomáhá studené období překlenout, může být horký nápoj. Ten tělo pěkně prohřeje a je skvělým podpůrným prostředkem při léčbě nachlazení. Některé horké nápoje nám dokonce pomůžou nemocem předcházet. Jedním takovým „zázračným“ nápojem je Yuzu tea.

Yuzu tea

Díky velkému množství vitamínu C po staletí se Yuzu tea pije v Jižní Koreji jako prevence proti chřipce. Šťáva, kůra i semena ovoce yuzu mají řadu pozitivních účinků, nejen antioxidační, ale také protizánětlivé, protirakovinné či antimikrobiální vlastnosti. 1
„Velkou výhodou Yuzu tea je, že se s ním dá opravdu čarovat. Připravíte z něj nejen mnoho variant horkých nápojů, které nám přijdou vhod teď v zimě, ale také spoustu studených, alkoholických i nealkoholických variant. Využijete ho také při přípravě dezertů,“ říká Eliška Hynková ze společnosti Yuzu.


S rumem nebo zázvorem?
Už ze samotného Yuzu vytvoříte skvělý horký nápoj: „Stačí ho dát do hrnku a zalít vodou. Vznikne tak nápoj s velice netradiční, ale báječnou chutí,“ doplňuje Hynková. Yuzu tea můžete přidat také do čaje místo medu a citronu. Varianta se zázvorem je pak absolutním zabijákem bacilů. Překvapivě skvělé je i jako doplněk matcha čaje. „A pokud máte rádi něco ostřejšího, můžete Yuzu tea podle chuti doplnit rumem,“ dodává Hynková.

 

Yuzu tea se zázvorem

Yuzucajtext
Budete potřebovat:
250     vroucí vody, 40 g yuzu (2 lžíce), 20 g zázvoru
Do hrnku si nalijeme vroucí vodu. Lžicí nabereme Yuzu a rozmícháme ve vroucí vodě. Poté oloupeme zázvor a nakrájíme ho na plátky nebo kostičky. Zázvor dáme do hrníčku s čajem a necháme 5-7 minut louhovat, poté ho vyjmeme a můžeme podávat. Dobrou chuť!
Více receptů naleznete na www.yuzu.cz

 

 


 


Zdroj: 1 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/87559129.2014.902958

Foto: www.yuzu.cz

 

8. březen 2021
Dnes má svátek Gabriela

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek