Solná jeskyně z tisíce a jedné cihličky soli

Pravdou je, že solných cihliček z himalájských solných dolů bylo nakonec opravdu kolem tisíce. K tomu připočtěte 600 kilogramů krystalické soli vysypané na podlahu, nějakou tu elektroinstalaci, vzduchotechniku a máte nádhernou domácí solnou jeskyni, která pomáhá posilovat zdraví a budovat imunitu rodině našeho klienta v Liberci.

 everydaymagazin.cz wellness vision cz uvodni

Léčivý vzduch jako u moře

Solná jeskyně slouží k odpočinku, relaxaci, ale hlavně působí blahodárně na organismus dětí i dospělých. Již při vstupu do místnosti poznáte i se zavřenýma očima, kde se nacházíte.

Vzduch je příjemně prosycen solí. Je to podobné, jako byste byli na procházce po mořské pláži. Alespoň co se ovzduší a účinků na dýchací systém týče.

Během 45 minut pobytu v solné jeskyni získáte tolik blahodárných zdravotních účinků, jako byste trávili celý den u moře. Tak intenzivní je účinek solných cihel a krystalů v prostředí jeskyně.

everydaymagazin.cz wellness vision cz 01

Sůl, respektive její mikročástice, člověk přijímá nejen přímým vdechováním, ale také volnou pokožkou. Proto se doporučuje v solné jeskyni mít na sobě jen plavky a být naboso (to platí u domácích realizací, ve veřejných solných jeskyních vyžadují provozovatelé většinou vstup v lehkém oblečení a návlecích na nohou).

Pobyt v solné jeskyni pak působí na lidský organismus skutečně širokým spektrem účinků:

•    léčí horní i spodní dýchací cesty, dokáže uvolnit hlen
•    pomáhá při léčbě kožních alergií a onemocnění pokožky
•    dokáže upravit zvýšený krevní tlak, léčí poruchy krevního oběhu
•    má pozitivní vliv na nemoci trávicího traktu
•    zvyšuje imunitu a obranyschopnost organismu proti nemocem a nachlazení
•    pozitivně působí na depresi, neurotické problémy
•    obnovuje síly a dodává energii po nemocech nebo vyčerpání organismu

everydaymagazin.cz wellness vision cz 02

Ohromná výhoda solné jeskyně spočívá v tom, že ji mohou používat mladí i staří a že není nutné pobyt v ní konzultovat s lékařem. Jen, pokud se zrovna léčíte s chřipkou, nachlazením nebo berete antibiotika či procházíte jiným léčebným procesem, pak návštěvu v solné jeskyni odložte.

 

www.wellness-vision.cz

 

5. březen 2021
Dnes má svátek Kazimir

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek