Udělejte něco pro sebe a naučte se radovat z maličkostí. Je to důležité!

Lidský organismus je určitým způsobem nastaven. Zhruba do 30. roku života se dokážeme nadchnout prakticky pro cokoliv. To se začíná měnit s přibývajícím věkem, přičemž obecně je tento stav znám jako krize středního věku. Je to určité bilancování, co jsme v životě dokázali a co ještě asi tak dokázat můžeme. Možná si řeknete, že to ještě není přece tak vysoký věk, ale chemické nastavení mozku se právě po 30. roku docela znatelně mění. To samozřejmě ovlivňuje naše nálady a celkově chování.

everydaymagazin.cz radyprovsechny cz uvodni

Je to o nastavení naší mysli


Za všechno může klesající hladina serotoninu, známého jako hormon štěstí. Právě po 30. roku života přichází velký skok směrem dolů, ale poté už hladina klesá spíše pozvolna. Je přitom dokázáno, že s blížícím se důchodovým věkem, zpravidla okolo 70. roku života, naopak zase hladiny hormonů rostou.


Pokud se tedy právě nacházíte v kritickém období a máte pocit, že prakticky cokoliv je zbytečné, je potřeba si uvědomit, že všechno je především v našich hlavách. Kvalitní život vám pomohou prožít drobnosti, které vám zvednou náladu. Život málokoho se skládá z naprosto dech beroucích momentů, které přicházejí neustále v řadě za sebou, ale naopak je složen z obrovského množství maličkostí. Pokud si to uvědomíme, bude to pro nás okamžitě znamenat:


•    Veselejší a šťastnější život
•    Lepší naladění vzhledem k okolí


Nejste to ale pouze vy sami, koho vaše nálada ovlivňuje. Pokud se naučíte radovat se z maličkostí, všimne si tohoto naladění rozhodně také vaše okolí. Zdraví, i to duševní, je důležité. Zkrátka přestanete být mrzoutem, kterého rozhodí, když zaprší. Déšť nám totiž přece nepřekazil plány na odpoledne, ale umožňuje nám třeba užít si čerstvý svěží vzduch, který je při dešti tak charakteristický.

everydaymagazin.cz radyprovsechny cz 01
 
Pomoci může i relaxace


Když začnete uvažovat o více věcech podobně jako třeba o dešti, uvidíte, že to půjde samo. Našemu mozku také velmi pomůže, pokud se dokážeme naučit relaxovat. Právě relaxace je naladěni naší mysli takovým způsobem, aby dokázala přijímat co nejvíce toho pozitivního.

22. říjen 2021
Dnes má svátek Sabina

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek