Nadměrný stres v době koronaviru? Vyhledejte pomoc online!

Pandemie. Koronavir. Karanténa. Opatření. Jsme uvězněni nejen v domácím prostředí bez sociálního kontaktu, ale i v množství zpráv, které přicházejí z celého světa. Navíc bez konkrétní vidiny o budoucnosti a jistotě ekonomické, pracovní nebo sociální. To vše působí na psychiku a zvyšuje riziko panických a úzkostných stavů, zhoršuje melancholickou a depresivní náladu. Máte tyto stavy i vy? Nevíte, jak takovou velkou psychickou zátěž vydržet a jak se stresu alespoň zčásti zbavit?

everydaymagazinczadicarecznahledovy
Méně informací, více klidu
Zprávy o počtech nakažených a mrtvých po celý den ze všech zemí světa? Příběhy beznaděje z Itálie, Velké Británie nebo USA? Online živé vysílání na všech zpravodajských portálech o vývoji pandemie a opatřeních z každého kraje, města nebo vesnice? Už vám to lidově řečeno leze na mozek, tím spíše v době, kdy jsou omezeny veškeré sociální kontakty a při práci z domova nemáte ani možnost jít na oběd s kolegy? Bohužel se nelze negativním zprávám vyhnout, protože doslova proudí ze všech sdělovacích prostředků, přesto se o to pokuste. Čím méně si přečtete negativních zpráv, tím budete klidnější.


Když už nemůžete
Nezapomeňte, že všem médiím jde o čtenost a ne všechny zprávy jsou dostatečně vyvážené. Navíc některé z nich mají za cíl doslova šokovat, protože i negativní reklama je žádoucí. Je ale pochopitelné, že takové zprávy vyvolávají v jedinci tíseň, tím spíše v uzavřeném prostředí. Nebojte se však vyhledat pomoc a o svých pocitech a stísněnosti otevřeně mluvit. Online psychoterapie nabízí plnohodnotné terapeutické sezení pomocí videohovoru přes whatsapp, messenger nebo skype.
 everydaymagazinczadicarecz01
Terapie na dálku funguje
A jak taková psychoterapie na dálku funguje? Vzhledem k tomu, že ne všichni mají s videohovorem zkušenosti, je nutné, aby terapeut nejprve domluvil vše potřebné po telefonu. Následně již probíhá online terapie skrze domluvenou platformu. Výhodou je zachování očního kontaktu i při terapii na dálku. Při výzkumech této metody bylo zjištěno, že může mít dokonce větší efekt než osobní sezení hlavně u pacientů s úzkostnými poruchami. Je to dáno tím, že je postižený ve svém vlastním prostředí, které je mu blízké a přátelské. Navíc lze mít sezení častěji bez potřeby dojezdu (z důvodu vzdálenosti, ale i fobie nebo deprese) na místo setkání s terapeutem.

28. leden 2021
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek