Dodejte tělu potřebné omega-3 i bez konzumace ryb!

OMF
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny jsou látky, které mají zásadní význam pro správnou činnost srdce, mozku a očí, a proto bychom měli dbát na jejich pravidelný přísun. Lidské tělo si tyto látky nedokáže vyprodukovat samo, a tak odborníci doporučují konzumaci mořských ryb, hlavního zdroje omega-3 mastných kyselin, alespoň třikrát týdně. Pro ty, kteří takovou možnost nemají, přípravu jídla často nestíhají, anebo chuti ryb zkrátka neholdují, je vhodnou alternativou užívání kvalitního doplňku stravy OmegaMarine Forte+. Ten, kromě vysoce koncentrované omega-3, obsahuje i vitamín D, jež udržuje zdravé kosti a zuby, je důležitý pro správnou funkci svalů a podporuje imunitu. Díky kombinaci s tukem je vstřebávání Vitamínu D ještě efektivnější.

 

Obecně platí, že existují dva zdroje omega-3 mastných kyselin – živočišné a rostlinné. Jaký je mezi nimi rozdíl a který zdroj bychom měli upřednostnit? Původem živočišné omega-3 mastné kyseliny jsou mnohonásobně účinnější oproti těm rostlinným. Živočišné omega-3 mastné kyseliny jsou obsaženy zejména v tučných mořských rybách pocházejících z chladných vod – jsou to například tuňák, losos či makrela. Rostlinné omega-3 obsahují především kyselinu ALA (alfa-linolenová kyselina) a naše tělo je schopné přeměnit pouze 2–5 % původního množství rostlinných omega-3, zatímco živočišné omega-3 tělo vstřebá až z 98 %.

 

Z výzkumu společnosti Eurostat vyplývá, že v České republice konzumujeme pouze 8 kg ryb ročně včetně těch sladkovodních, které obsahují jen malé množství omega-3. Průměrný Čech tak zkonzumuje o 60 % méně ryb, než je průměr na člověka v Evropské unii. Tyto údaje hovoří jasně a v případě, že se ve vašem jídelníčku neobjevují tučné mořské ryby, je na místě dopřát svému tělu i jiný zdroj omega-3 mastných kyselin. Vhodná je například konzumace rybího oleje, který obsahuje OmegaMarine Forte+ od společnosti NaturaMed. OmegaMarine Forte+ je vyráběný na základě 150leté norské tradice. Obsahuje lososový olej, který je pro lidské tělo nejlépe vstřebatelný a je získáván z masa lososů žijících v nejčistších vodách norských fjordů. Kromě podpory správné funkce srdce, mozku a očí je OmegaMarine Forte+ obohacený o vitamín D, který podporuje imunitní systém.

 

O společnosti NaturaMed
Společnost NaturaMed Pharma AS založil v Norsku v roce 1991 Knut-Erik Karlsen. Do České republiky vstoupila značka v roce 2006, kdy vznikla její česká pobočka NaturaMed Pharmaceuticals se sídlem v Českých Budějovicích. Od roku 2009 působí NaturaMed i na slovenském trhu. Doplňky stravy společnosti NaturaMed si v České republice zakoupilo již více než 1 800 000 zákazníků.

28. leden 2021
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek