SENCOR kavárna č. III

Milovníci kvalitně připravené voňavé kávy plesají. Nejen v kavárnách ale už i v každé kuchyni nebo kanceláři lze jednoduše připravit výborné espresso, lungo nebo cappuccino.

 

Opojný nápoj z upražených kávových bobulí se připravuje již více než tisíc let a dodává energii a výrazný chuťový zážitek všem jeho milovníkům. Mnozí lidé si bez kávy nedokáží představit ráno a své opravdové probuzení do nového dne připisují právě prvnímu rannímu šálku kávy. V průběhu staletí se vyvinulo mnoho způsobů, jak kvalitní kávu připravit. Například na Arabském poloostrově milují velmi silnou kávu, ochucenou lehce větrovým kardamomem, kterou pijí přes sladkou datli vloženou do úst. Na Balkáně a Blízkém východě zase připravují velmi silnou kávu v džezvě, nám známou jako „tureckou“, s velkým množstvím cukru. Ve Spojených státech Amerických se široce ujal trend filtrované kávy, kterou vám v každé restauraci zdarma dolévají, dokud nemáte dost. K nám do Čech od devadesátých let nejsilněji vstoupil italský trend přípravy espressa, i když v posledních letech si své místo nachází i další způsoby přípravy.

kasparovakavova1

 

Dnešní domácí automatické kávovary pouhým stiskem tlačítka připraví právě takovou kávu, kterou máte rádi, ať už je to espresso, menší ristretto, dvojité doppio nebo varianty s použitím mléka capuccino nebo café latté. Mezi takové patří například SENCOR SES 9020, který zvládne připravit kávu i s použitím alternativního, například mandlového nebo sójového, mléka. Úzké automatické espresso, které je široké jen 180 mm, díky tlaku 19 barů vytvoří vždy výbornou kávu s dobrou pěnou (cremou). Je vybaven zabudovaným mlýnkem, na kterém se jednoduše nastaví hrubost mletí kávy podle toho, jak je upražená a v jaké se nachází kondici. Součástí SES 9020 jsou dvě tritanové nádoby (bez BPA), do kterých lze nalít normální i alternativní mléko a kávovar z nich pak našlehá mléko do cappuccina a dalších kávových variací.

Automatické espresso SENCOR SES 9020 je dostupné za cenu 7 999 Kč.

 

 

 kasparovakavovar2

Ti, kteří si rádi své espresso připravují ručně, si oblíbí poloautomatický pákový kávovar SENCOR SES 4050SS s tlakem čerpadla až 20 barů a programy na klasické Espresso, Double Espresso, Cappuccino, Latté. Poloautomatické espresso má i funkci napěnění mléka. Na jeho horní desce je možné si hrnky na přípravu kávy předehřát a filtru určenému pro dvě dávky espressa je možné zvolit přípravu dvou káv najednou. Elegantní tělo v nerezu a černé barvě se navíc hodí do každé moderní kuchyně.

Doporučená cena kávovaru SES 4050SS je 3 799 Kč.

 

 

 kasparovakavovar3

Třetí skupinou kávovarů jsou tzv. „překapávače“. Ty dnes mohou být vybaveny mlýnkem a vyrábět tak filtrovanou kávu přímo z čerstvě namletých zrn. Výhodou tohoto typu kávovarů je, že dokáží připravit několik šálků kávy najednou. Kávovar SENCOR SES 7000 navíc dokáže kávu po dobu 35 minut po dovaření udržet horkou a díky pojistce si ji lze nalít kdykoliv během procesu přípravy. Pokud se totiž 1,5 l velká nádoba z kvalitního skla v průběhu přípravy z kávovaru vyndá, přístroj automaticky pozastaví tok kávy a obnoví jej až po opětovném vložení konvice. SENCOR SES 7000 připraví 2 – 12 šálků kávy a jeho obsluha je velmi jednoduchá i díky přehlednému LCD displeji. Oceňovanou vlastností je možnost nastavit start na konkrétní čas – třeba 15 minut před zazvoněním ranního budíku.

Dostupný je za cenu 3 499 Kč.

 
O značce SENCOR:
Značka SENCOR se poprvé objevila v Japonsku ve vlně nově vznikajících značek, jako bylo Sony, Aiwa, Sanyo, po oživení ekonomiky po válce v roce 1969. Od té doby ušla dlouhou cestu, na které rozšířila svůj sortiment a snaží se pokrývat veškeré portfolio domácích elektronických pomocníků. Dnes je SENCOR řízen z Evropy, výroba probíhá v Asii i Evropě, ale stále s Japonskou přesností, důsledností a perfekcionismem. Dnešní designéří jsou špičkoví odborníci, kteří přináší do našich domovů moderní výrobky, které nejsou jen šedo-černo-bílé, ale nebojí se barviček a radosti. Značka SENCOR se drží pravidla: Kvalita za odpovídající cenu – ani koruna navíc!

 

 

 

Zdroj, foto: Sencor

8. květen 2021
Dnes má svátek Státní svátek

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek