VELIKONOČNÍ SUŠENKY Z MANDLOVÉHO MÁSLA

 

strakovasusenky2
Velikonoce, svátky jara, klepou pomalu ale jistě na dveře. Přestože leccos nemůže být tento rok takové, jak jsme zvyklí a jak bychom rádi, některé věci se nemění a můžeme se jimi potěšit podle libosti. A to jsou pečené dobroty. Vedle tradičních beránků nebo mazanců zkoušíme rádi i nějaké ty novinky, abychom si zpestřili výběr a poznali nové chutě. Tentokrát padla volba na sušenky z mandlového másla – a byla to šťastná volba. Pochutnají si dospěláci i malí koledníci.

 mixersage 2

Přípravu jsme si chtěli co nejvíce usnadnit, a proto jsme sáhli po výkonném stolním mixéru Sage THE SUPER Q SBL920. Jako jediný mixér na trhu kombinuje 3 výrobky v jednom: standartní mixér, smoothie mixér (s malou nádobou vhodnou na cesty) a vakuový nástavec (který umožňuje mixování v nejvyšší možné kvalitě). Vysoký výkon zajišťuje motor s příkonem 2400 W. Přístroj je vybaven speciálním nožovým systémem, má intuitivní ovládání a je vyroben ze špičkových materiálů. Robustní základna je kovová a zajišťuje tichý chod bez vibrací. Nádoba mixéru je vyrobena z Tritanu bez BPA, který je vysoce odolný proti nárazu a poškrábání a lze jej bez obav opakovaně mýt v myčce na nádobí.

 

●    počet – 1 plech sušenek
●    náročnost – snadné
●    doba přípravy - 30 minut

 

Suroviny
na mandlové máslo:
●    400 g mandlí

na těsto na sušenky:
●    80 g mandlového másla
●    1 vejce
●    5 lžic medu
●    200 g hladké mouky

na polevu:
●    1 bílek
●    cca 200 g moučkového cukru
●    potravinové barvivo

 strakovasusenky

Postup přípravy:
●    Do nádoby od mixéru Sage SBL920 vložte mandle. My jsme použili oloupané, ale klidně použijte i neloupané, nebo je můžete předtím opražit. Nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování.
●    Mixér zapněte tlačítkem ON a otočným ovladačem dejte MIX a postupně přidávejte stupně. Potřebujeme ořechy rozmixovat do hladkého másla. Postupně snižujte a zvyšujte výkon, podle potřeby. Pro lepší promíchání si můžete pomoci pěchovadlem nebo stěrkou.
●    Hotové máslo přendejte do nádoby s víkem.
●    Do větší misky si připravte suroviny na těsto a všechny smíchejte dohromady a ručně vypracujte hladké těsto.
●    Těsto nechte chvilku odpočívat, mezitím si připravte troubu předehřátím na 170°C.
●    Těsto vyválejte do přibližně půlcentimetrové placky a vykrajovátkem vykrojte požadované tvary. Ty položte na plech s pečícím papírem a dejte je péct do trouby na 10–12 minut. Upečené sušenky nechte vychladnout.
●    Mezitím si připravte polevu na zdobení sušenek. Prosejte moučkový cukr do bílku a vymíchejte si polevu. Potřebujete konzistenci, která drží a neroztéká se. Podle potřeby tedy přidejte moučkový cukr.
●    Hotovou polevu můžete dobarvit potravinovými barvami a poté s ní nazdobte sušenky.

Hotové sušenky mají díky mandlovému máslu krásně mandlovou příchuť a nemusíte do těsta přidávat už žádný jiný tuk. Po upečení jsou krásně křupavé, ale pokud je chcete mít vláčné, dejte je do krabičky s víkem a nechte zavřené.

 

 

 

 

Zdroj, foto: Sage, Sencor

28. leden 2021
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek