Informace o COVID-19

 Koronavirus.obrazek

Informace o COVID-19 se v těchto dnech hrnou ze všech stran. Jen málokdo pozná, co je a co není pravda a je těžké se v často protichůdných tvrzeních orientovat. Je proto nutné dávat pozor na původ a zdroj dat a informací, které budeme považovat za relevantní. Nepravdivé, neúplné či zkreslené údaje mohou tuto mimořádně citlivou situaci totiž ještě více zhoršit, vzbudit nejistotu a rozšířit klamavá tvrzení.


I proto odborníci z Ústavu aplikované farmacie Farmaceutické fakulty VFU Brno PharmDr. Karel Vašut, Ph.D. a PharmDr. MVDr. Vilma Vranová, Ph.D. shrnuli vše podstatné o Koronaviru COVID-19 v následujícím článku. Uvádějí v něm, co jsou to koronaviry, jak se přenáší, jaké jsou příznaky nakažení, ale také informace o volně prodejných protivirově působících léčivech. Autoři v něm upozorňují i na řadu nepravdivých informací kolujících na internetu a sociálních sítích o COVID-19.


Článek je k dispozici zde: https://drive.google.com/file/d/1ZZa16ZPh-VbLcVzlipeh6OxWWsve4knW/view?fbclid=IwAR0SQEF_GI4wos49GEor4zFX65iHFGSJ6aG517eEijPNHbdNZFy2Ewoi-4A

 

 

 

 

 

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek