„Řecký horský čaj“ na Zesto.cz

V zimě zahřejí, v létě osvěží a celoročně umožní načerpání nových sil s příznivými účinky pro zdraví. Jednodruhové bylinné čaje i vyladěné směsi obsahují ručně vybírané, celé a nenadrcené části jedinečných bylinek doloženého řeckého původu.

DSC06180
Řecká značka Rhoeco klade důraz na nejvyšší kvalitu – čaje jsou ručně balené a bylinky pocházejí z malých ekologických farem. Bylinky v čajích Rhoeco nejsou ani mleté, ani drcené – snadno si tak můžete ověřit, že jejich čaj Mountain je opravdu plný květů a vrcholových lístků.
 „Řecký horský čaj“ je asi nejtajemnější přísada řeckých bylinných směsí. Název by naznačoval, že jde o hotovou čajovou směs, ale řecký horský čaj je samostatná léčivá a okrasná bylinka. Vlastně několik různých odrůd bylinek, všechny z nich ale patří do rodu Sideritis, česky hojník.


V horském čaji Mountain značky Rhoeco, kterou nabízíme na Zestó, jsou zastoupeny tři odrůdy hojníku: Sideritis scardica, Sideritis syriaca a Sideritis raeseri, z nichž všechny na stránkách Rhoeco označují za horský čaj. Je to menší bylinkářský labyrint, ale důležité je, že všechny hojníky pocházejí z horských oblastí Balkánu, kde se jim dodnes daří nejlépe, a největší oblibě se těší právě v Řecku.


Sideritis znamená bohatý na železo, odvar z hojníku je tedy možné používat pro přírodní doplnění právě tohoto prvku.

zestomonikaeva


Blahodárné účinky řeckého horského čaje:
•    podporuje hojení ran
•    doplňuje minerály (kromě železa i zinek, hořčík, sodík, kobalt nebo měď), obsahuje antioxidanty
•    pomáhá při oběhových onemocněních, chudokrevnosti a potížích s prostatou
•    posiluje imunitu
•    pomáhá při kašli a nachlazení
•    je močopudný, podporuje funkci ledvin a pomáhá při problémech s trávením
•    bývá označován i za afrodiziakum
•    pomáhá zklidnit před spaním

 

Čaj by se měl připravovat ideálně pouze z pouze z “vrcholků” bylin: květů, stonků a listů.
Bio horský čaj na zesto.cz od 219 Kč

 

Všechny čaje Rhoeco jsou přirozeně bezkofeinové. Čajové směsi i jednodruhové čaje najdete v e-shopu www.zesto.cz – jednodruhové bylinky nabízíme zatím v České republice jako jediní.


Proč Zestó?
Zestó znamená v řečtině „útulný“ – a přesně takový chceme náš e-shop mít. Kromě čajů u nás najdete bohatou nabídku kosmetiky, od ručně vyráběných mýdel po speciální produkty péče o vousy, a také stylové módní i bytové doplňky.
Kdo za Zestó stojí?
E-shop www.zesto.cz s řeckou kosmetikou, čaji a doplňky provozuje Anna Březinová. Dlouhodobě se zabývá digitálním marketingem, ale postupem času se potřebovala věnovat i něčemu hmatatelnému. Miluje Řecko a chtěla skvělé řecké produkty zprostředkovat i ostatním, takže nebylo nad čím váhat.

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek