Hemeroidy – nestyďte se, léčete se!

Hemeroidy – nestyďte se, léčete se!

HemaGel PROCTO 10ks 3D levý pohled


Hemoroidy patří k nejčastějším lidským steskům. Až sedm z deseti lidí se s nimi v průběhu života setká, ale velká část z nich potíže tají nebo se o nemoci stydí mluvit. Čím dříve je ale začneme řešit, tím lépe. Podzimní počasí přímo vybízí k tomu, abychom se schoulili pod deku s horkým čajem a knížkou nebo si dali teplou vanu. Jenomže vysoké teploty i vysedávání přispívají ke zhoršení hemeroidů. Odhoďte tedy stud a poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

 

Co jsou hemeroidy a jak se projevují
Hemoroidální nemoc, lidově označovaná hemoroidy, jsou překrvené a zduřené žilní pleteně, které prostupují stěnami dolní části konečníku a řitního otvoru. Označení hemeroidy se nejčastěji používá v souvislosti s rozšířením či zánětem těchto žil a vznikem souvisejících problémů. Hemeroidy dělíme na vnitřní a vnější. Potíže s vnitřními hemeroidy poznáme zpravidla podle čerstvé sytě rudé krve ve stolici. Při výrazném zvětšení mohou hemeroidy vyhřeznout z konečníku ven. Způsobují pak bolest, mohou krvácet a pacient navíc vnímá nepříjemné svědění kolem řitního otvoru, výhřez sliznice a pocit vlhka.

 

Příčiny vzniku hemeroidů
Při vzniku hemeroidů hraje roli celá řada faktorů. Velmi důležité je složení stravy a následně stolice. Výživa s nízkým podílem vlákniny totiž podporuje zácpu a přispívá k obtížnému vyprazdňování. Problémy způsobuje také nedostatečný pitný režim, dráždivé potraviny (koření, káva, kakao, alkohol, zejména pivo a víno), projímavé potraviny či kouření. S nevhodnými výživovými a režimovými návyky souvisí tzv. fyzikální vlivy, kam řadíme dlouhé vysedávání na toaletě a sedavý způsob života. Problémy s hemeroidy se překvapivě nevyhýbají ani sportovcům, protože k jejich vzniku může přispět i dlouhodobé sezení na úzké sedačce bicyklu nebo vzpírání, kdy je vyvíjeno značné tělesné úsilí v nevhodných polohách. Svou roli hraje ale také genetika, stavba těla, věk, metabolické poruchy a hormonální vlivy. Významným faktorem je také těhotenství, kdy se na vzniku hemoroidálního onemocnění podílí vedle hormonálních vlivů také mechanický účinek rostoucí dělohy.

 

Jak si můžeme pomoci
Při léčbě hemeroidů je zásadní jejich včasné podchycení. V léčbě lehkých stádií hemoroidů se obvykle začíná několika praktickými opatřeními. Nejdůležitější je navození správného vyprazdňovacího systému, zejména pak odstranění zácpy. K tomu nám pomůže změna jídelníčku a pitného režimu. Kromě stravy s dostatkem vlákniny je nutná také redukce stresových situací. K normalizaci střevní mikroflóry nám mohou pomoci probiotika a probiotika. Velmi důležitá je také správná poloha při vyprazdňování, při níž je vhodné mít kolena výš než kyčle, k čemuž se doporučuje podložka pod nohy. Důležité je také zlepšení kardiovaskulárního a pohybového aparátu, k čemuž přispěje přestat kouřit a zvolit vhodné pohybové aktivity.

 

Diagnóza a léčba
Poloviční cestu k diagnóze učiní lékař již při vyslechnutí našich obtíží. Následně posoudí, o jak závažný problém se jedná, a rozhodne o další léčbě. Ve většině případů je dostatečným řešením léčba konzervativní, při níž lékař předepíše speciální mast, krém nebo čípky, někdy je však třeba provést operaci a hemeroidy odstranit.

 

Úleva od intimních potíží
O některých problémech jen velmi neradi mluvíme, zejména pokud se jedná o kožní defekty v oblasti konečníku. Účinnou a diskrétní pomoc představuje přípravek HemaGel PROCTO určený k podpoře hojení akutních i chronických problémů v této oblasti. Unikátní hojivý gel ve formě snadno aplikovatelných čípků zmirňuje krvácení u hemeroidů a odstraňuje bolest a diskomfort (pálení a svědění).


HemaGel PROCTO je dostupný v balení 5 nebo 10 ks rektálních čípků za doporučenou cenu 156 Kč a 276 Kč.

 

www.hemagel.cz

 

 

www.pripravky-apotex.cz

 

 

 

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek