Odměňte děti melounovými lahůdkami, které budou chtít mlsat celé léto

Odměňte děti melounovými lahůdkami, které budou chtít mlsat celé léto


Horké letní počasí svádí k sladkému potěšení a odpočinku od pravidel. Proto dopřáváme dětem u vody zmrzlinu, na výletě bonbóny, k svačině kupovanou ovocnou přesnídávku a před množstvím obsaženého cukru raději na chvíli zavřeme oči. Zkuste to tentokrát jinak - stejně lahodně, ale mnohem zdravěji. Dejte letošním prázdninám osvěžující melounovou chuť, které děti propadnou. Odměňte je dobrůtkami bez zbytečného cukru a se spoustou vitamínů. Bezpeckové melouny Bouquet jsou skvělá svačinka ve sluncem prozářených dnech. Nakrájením na talíř však zábava nekončí. Připravte se na letní mlsání ještě dřív, než děti vyběhnou s radostným křikem a vysvědčením v ruce ze školy. Nachystejte malým uličníkům melounové želé medvídky, melounové smoothie s mandlovo-kokosovým mlékem a melounové nanuky.
 

Zele medvidci 2

Želé medvídci se mohou stát sladkou odměnou za vysvědčení nebo společníky na výlet. V každém případě děti ocení jejich ovocnou chuť a rodiče nekomplikované složení bez éček a zbytečného cukru i snadnou přípravu. Na medvídky budete potřebovat:
2 šálky bezpeckového melounu Bouquet
¼ šálku citrónové šťávy
5 polévkových lžic želatiny
med dle chuti
Meloun rozmixujte a přes plátýnko vymačkejte čistou šťávu. Směs dejte do hlubokého hrnce a přidejte želatinu. Důkladně promíchejte, aby se směs spojila v krásně hladkou hmotu. Není třeba ji přivádět k varu, stačí ji jen zahřát. Nakonec přidejte citrónovou šťávu a med dle chuti. Touto hotovou směsí můžete plnit formičky, které jednoduše seženete třeba na internetu. Pro rychlejší ztuhnutí vložte do lednice.

 

Melounove smoothie s mandlovo kokosovym mlekem I 2

Melounové smoothie s mandlovo-kokosovým mlékem vyrobíte během minutky a báječně se hodí k svačině. Stačí mít jen v lednici připravené suroviny a k dispozici mixér. Svačinku plnou ovoce nemusíte doslazovat - a pokud to bude přece jen potřeba, použijte trošku třtinového cukru. Potřebovat budete:
2 šálky bezpeckového melounu Bouquet
1 šálek jahod
1 malý řecký jogurt
½ šálku mandlového mléka
½ šálku kokosového mléka
2 šálky ledu
1 polévková lžíce třtinového cukru (dle potřeby)
Všechny ingredience smíchejte v mixéru a vyšlehejte do hladké struktury.

 

Melounova zmrzlina II 2

A pokud si přece jenom budete chtít zahřešit, sáhněte po lahodné melounové zmrzlině. Množství cukru můžete upravovat podle chuti a pokud se rozhodnete experimentovat, vyměňte klasický moučkový cukr za jemně mletý kokosový, který dodá zmrzlině exotický nádech. Na přípravu budete potřebovat:
3 šálky bezpeckového melounu Bouquet
1 smetana ke šlehání
⅔ šálku moučkového cukru
špetka soli
Ve velké misce smíchejte chlazenou čistou melounovou šťávu s cukrem a solí a mícháním rozpusťte cukr. Vmíchejte smetanu. Nalejte hmotu do kovové misky a dejte do mrazáku. Každou půl hodinu promíchejte, aby zmrzlina byla hladká a lahodná.

 

Melouny Bouquet Dva kluci s melounem

Melouny Bouquet dováží do České republiky společnost Anecoop, která je španělským lídrem v exportu čerstvého ovoce a zeleniny. Firma spolupracuje s více než 150 000 farmáři, jejichž produkty vyváží do více než 60 zemí světa. Celý systém je chráněn ochrannou známkou Naturane s přísnými předpisy. Více informací najdete na www.nejlepsimelouny.cz

nebo na Facebooku www.facebook.com/BOUQUETovoce


Melouny Bouquet jsou k dostání od začátku května v Kauflandu, Globusu a ve vybraných maloprodejnách. Cena se pohybuje okolo 37 Kč/kg.

 

Melouny Bouquet nakrájené kousky

20. únor 2020
Dnes má svátek Oldřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek