Sezóna chřestu v BILLE právě začíná!

Sezóna chřestu v BILLE právě začíná!

biullachrest


Milovníci chřestu těšte se! Od tohoto týdne je k dostání na prodejnách BILLA český chřest pod privátní značkou Česká farma. Čerstvý, bílý chřest z produkce českých pěstitelů si budete moci užívat do konce června. K dostání bude rovněž chřest zelený ze zahraničí.


Chřest, často označovaný jako „bílé zlato“ či „královská zelenina“, je nejen lahodný. Je také jednou z nejdietnějších potravin vůbec a je vyzdvihován pro řadu svých pozitivních zdravotních účinků. Díky vysokému obsahu důležitých vitamínů a minerálů a jejich kombinaci se o něm často hovoří dokonce jako o elixíru mládí.


Jemnou chuť chřestu si naši předkové vychutnávali už před naším letopočtem, ale zároveň jej díky jeho vlastnostem užívali jako lék. Za první zmínku o této zelenině můžeme považovat její zobrazení na fresce z doby 3000 let před naším letopočtem, na níž je obětována egyptským bohům. Římský císař Augustus pak dokonce založil „chřestovou flotilu“ určenou k dovozu této skvělé zeleniny.


Česká farma chřest bílý
Cena za balení: 89,- Kč


Věděli jste, že… Čerstvě sklizený bílý chřest poznáte podle pevných, sevřených hlaviček a lesklého povrhu, ze kterého vytéká po naříznutí bílá míza. Takový chřest se nedá ohnout, protože praskne.

billachrestrecept 2
RECEPT
FARFALLE S CHŘESTEM, HRÁŠKEM A PANCETTOU
Čas přípravy - 20 minut, snadné


Ingredience
(pro 4 osoby)

 
400 g  těstovin farfalle BILLA
10 stonků  zeleného chřestu Česká farma
5 stonků  bílého chřestů Česká farma
200 g  hrášku Česká farma
100 g  pancetty
150 g  sýra BILLA grana padano
4 lžíce  smetany BILLA a olivového oleje extra panenského
50 g  másla BILLA
sůl a pepř a čerstvá bazalka


Postup
1.    Chřest omyjte, odkrojte dřevnaté konce (2 - 4 cm). Bílý chřest oloupejte škrabkou od hlavičky směrem dolů. Ve velkém hrnci dejte vařit vodu se lžičkou soli a cukru.
2.    Jakmile začne vřít, ponořte do ní chřest špičkami nahoru a 4 minuty povařte. Sceďte a nakrájejte na 2 cm dlouhé kousky, špičky odložte stranou.
3.    Olej rozpalte v široké pánvi s vyšším okrajem, přidejte jarní cibulku a česnek. Nechte zesklovatět, přihoďte pancettu, hrášek a spařený chřest.
4.    Krátce orestujte, podlijte smetanou, osolte a opepřete. Sporák vypněte, do směsi vmíchejte polovinu sýra a přidejte máslo na zjemnění.
5.    Promíchejte s těstovinami uvařenými podle návodu na obalu a podávejte vydatně posypané sýrem Grana Padano. Dozdobte lístky čerstvé bazalky.

 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy.

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši téměř 26 mld. Kč (2016), s 222 prodejnami a více než 6 000 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 75 % jejího celkového sortimentu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever.

 

 

 

Více informací na: www.billa.cz

 

 

 

 

 

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže