Dione – Namixujte si jarní detox, který vás dobije čerstvou energií

Dione – Namixujte si jarní detox, který vás dobije čerstvou energií

www.mojedione.cz

Dione image 2

Stejně tak jako příroda, i náš organismus se na jaře probouzí a touží po čerstvé energii. Ve střevech, játrech a ledvinách se za celý rok, a zvláště v zimě, kdy mnohem více holdujeme těžkým jídlům, nahromadila celá řada toxinů. V našem těle uvízly zbytky léků či těžkých kovů, a naopak se nám nedostává například vláknina. Tučná a nezdravá jídla však ovlivňují nejenom náš vzhled a fyzické zdraví, odráží se také na duševní pohodě. Experti z oboru nutriční psychiatrie poukazují na vztah mezi jídelníčkem a úzkostí. Na jaře však přichází ideální chvíle zbavit se nánosů škodlivých látek v těle a vyčistit organismus. Pusťte se do jarního detoxu!

Detox 1

Nejlepší je věnovat se detoxu pravidelně a na zdravou stravu myslet průběžně. Díky zařazení opakovaných očist do kalendáře se nejenom budete cítit lépe, budete také lépe vypadat. Správně vedené detoxy zpomalují stárnutí, oživují pokožku a dodávají energii. Stačí si jenom zvolit svou cestu - takovou, která bude vyhovovat právě vám. Vyzkoušet můžete varianty od nejpřísnější hladovky, kdy tělu dopřáváte jenom vodu, až po zařazení většího množství ovoce a zeleniny do jídelníčku místo potravin jako je bílá mouka nebo rafinovaný cukr.

Dione image

Velmi oblíbeným způsobem očisty jsou ovocné šťávy a smoothie. Sáhněte po ovoci, které má nízký obsah cukrů a doplňte je zeleninou. Jaro zbožňuje zelenou barvu a vaše tělo ji také ocení. Nebojte se proto sáhnout po špenátu, okurkách, brokolici či celeru. Nemějte obavy z neobvyklých chutí - uvidíte, že ve výsledném mixu se lehce ztratí i ten zeleninový druh, který vás děsí už od dob školní jídelny. Stačí jej vhodně doplnit skvělým ovocem Dione, které je plné vitamínů a vlákniny. Nezapomeňte na půst i z něj přecházet postupně a šetrně ke svému tělu. Když k novému režimu přidáte jemnou pohybovou aktivitu jako například procházky v přírodě nebo jógu, ve vašem těle i mysli se začne probouzet nová energie a síla.

 

Na smoothie je nejlepší to, že můžete improvizovat a bavit se při jeho snadné přípravě. Pokud se však chcete odrazit od základního receptu, vyzkoušejte lahodné detoxikační nebo kořeněné smoothie. V obou případech nezabere příprava ani pět minut. Smoothie si navíc můžete vzít kdekoli s sebou - nejlépe však bude chutnat v parku pod hřejivými jarními paprsky.

 

Na detoxikační smoothie budete potřebovat:

detoxikacni smoothie I

3 hrsti mražených Borůvek Dione 200 g
šťáva ze 2 pomerančů
1 mango
1 kiwi
hrst lístků máty
150 až 200 ml vody

Všechny ingredience rozmixujte a ozdobte lístkem čerstvé máty.


Tohle smoothie voní orientálním kořením. Zahřeje vás a dodá vám potřebnou dávku energie. Na kořeněné smoothie potřebujete:

Korenene smoothie

3 hrsti Dione Extra Smoothie směs - špenát, ananas, mango, jablko 500 g
1/3 lžičky mletého zázvoru
špetka muškátového oříšku
1/2 lžičky skořice
1/3 lžičky kurkumy
200 ml vody

Všechny ingredience stačí přidat do mixéru a rozmixovat. Hustotu můžete upravit množstvím vody. Na to, jak smoothie vyrobit nebo jak vypadá, se můžete podívat ve videoreceptu.


Orientační ceny výrobků:

Maliny Dione 200 g – 49,90 Kč
Borůvky Dione 200 g – 49,90 Kč
Smoothie Dione Extra 500 g – špenát, ananas, mango, jablko – 69 Kč
Smoothie Dione Extra 500 g - mango, maliny, rybíz – 69 Kč
Jahody Dione 350 g - 49 Kč
Listový špenát řezaný porce Dione 400 g - 20,90 Kč

Dione Boruvky lesni 200g       Dione Jahody 350gDione MalinyDione spenat porce


Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete na www.mojedione.cz. AGRIMEX je od roku 2017 součástí české potravinářské skupiny Hamé.


Zdroj, foto: Agrimex; www.mojedione.cz

 

2. červenec 2020
Dnes má svátek Patricie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže