Detoxikace – probuďte sílu svého těla

Detoxikace – probuďte sílu svého těla

www.tefal.cz


Detoxikace a očista organismu by neměla být pouze záležitostí přicházejícího jara, ale spíše pravidelným rituálem na cestě k vašemu zdravému tělu i mysli. Cílem detoxikace je především pročištění zatížených orgánů, které ustavičně pracují na odbourávání nežádoucích látek a toxinů, jejichž nahromadění často způsobuje mnoho nepříjemných projevů či nemocí. Postupnými leckdy i malými krůčky dokážete organismus revitalizovat a obnovit životadárnou sílu.


Základem při detoxikaci je dostatečný a pravidelný pitný režim. Ač je tato informace často zmiňovaná, spousta z nás ji neustále opomíná. Přitom je naše tělo z 65 % tvořeno z vody, proto i mírná dehydratace může mít za následek únavu a malátnost.

tefaldetox 2
Pokud je nedostatečný příjem čisté vody i váš případ, pořiďte si karafu, kterou budete mít stále na očích. Postavte si ji na svůj pracovní stůl a budete mít množství zkonzumovaných tekutin pod kontrolou. Vyzkoušejte nádobu vyrobenou z odolného a čirého plastu FLOW Friends od Tefalu. Dostupná je ve čtyřech barvách – jasně zelené K3055112, žluté K3056112, červené K3058112 nebo klasické černé K3057112. Nádoba je zajímavá nejen svým moderním designem, ale i praktičností. Uzávěr je vyvinut pro precizní nalévání bez odkapávání s automatickým otvíráním/zavíráním při pouhém naklonění. V letních měsících navíc oceníte integrovanou podložku s chladícím gelem, která po namrazení udrží nápoj chladný až 4 hodiny. Karafu lze bezpečně umývat v myčce. Doporučená maloobchodní cena je 599 Kč.

 

Pokud nejste fanouškem čisté vody a její konzumace vyžaduje vaše nadměrné přemáhání, zkuste si vodu lehce dochutit, například citrónem či snítkou máty. Dobrou alternativou mohou být i bylinkové čaje. Nápoj připravený ať už z čerstvých či sušených bylinek je účinnou detoxikační kůrou. Vhodným domácím lékařem je například kopřivový čaj s vysokým obsahem železa. Ostropestřec mariánský účinně pomůže při očistě jater a přeslička rolní zajistí obnovu správné funkce ledvin. Každá bylina je velice specifická na přípravu. Některé rostliny vyžadují pomalé louhování ve vroucí vodě, jiné postačí zalít horkou vodou a následně po pár minutách scedit.

 

tefaldetox2 2
Nezapomínejte, že každý čaj potřebuje svou specifickou teplotu vody, neboť jedině tak z rostliny získáte všechny benefity. Výborným pomocníkem vám může být inteligentní rychlovarná konvice Tefal EXPRESS CONTROL KI240D30 o objemu 1,7 litru, která disponuje nastavitelnou teplotou v sedmi volitelných stupních: 60°, 70°, 80°, 85°, 90°, 95° a var. Díky zabudované topné spirále a příkonu 2400 W je ohřívání vody velice rychlé a komfortní. Konvice je opatřená rotační základnou o 360°, sklápěcím uzamykatelným víkem a filtrem proti vápenatým usazeninám. Ovládání vám ulehčí digitální displej, který zůstává aktivní 30 minut a poté přichází do módu standby. Váš pravidelný šálek očistného čaje, tak budete mít připraven kvalitně a během chvilky. Doporučená maloobchodní cena je 1 699 Kč.


Během detoxikační kůry se doporučují nasadit lehká zeleninová jídla, smoothie, ovocné šťávy a snadno stravitelné potraviny nezatěžující organismus. Ovoce a zelenina obsahují důležité enzymy, vlákninu, vitamíny a další důležité látky, zásadně posilující imunitu. Pokud toužíte svému tělu ulevit a nabít ho novou energií jednoznačně je zařaďte nejen do dnů své detoxikace, ale i do každodenního jídelníčku. Vyzkoušejte například započít ráno elixírem z mrkve, zázvoru, řepy, celeru a trochu citrónu a ucítíte při pravidelné konzumaci příval nové síly. Nebojte se experimentovat a zkoušet nové chutě, jedině tak se pro vás očista stane potěšením a příjemnou činností.

 

tefaldetox3 2
Zeleninu i ovoce můžete připravit na různé způsoby. S novinkou od Tefalu mixérem ULTRABLEND COOK BL962B38 přichází nespočet receptů, které využijete nejen pro dny očisty. Mixér obsahuje 8 automatických programů, se kterými hravě zvládnete připravit vydatné polévky, pyré, omáčky, kompoty, sojové nebo mandlové mléko, ledovou tříšť, smoothie a mléčné koktejly. Výkonných 45 000 otáček a 6 nerezových čepelí ve třech úrovních zajistí neuvěřitelně jemnou konzistenci každého mixování zdravých smoothie. Při vaření vitamínových bomb v podobě polévek vám ULTRABLEND COOK ušetří čas i práci. Tepelně odolné sklo nádoby s bezpečnostním uzávěrem snese vaření až do 100 °C. Stačí mixér naplnit ingrediencemi a ostatní udělá za vás. Tento multifunkční pomocník pomůže vytvořit jedinečné podmínky při vaší cestě za zdravým životním stylem. Doporučená maloobchodní cena 10 999 Kč.


Zdroj, foto: www.tefal.cz

 

20. únor 2020
Dnes má svátek Oldřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek