Infekce močových cest - Malá bakterie, ale velká potíž

Malá bakterie, ale velká potíž.
Problém, který řada Češek zažívá opakovaně, a přesto nezná jeho příčinu

www.urinal.cz

Urinal na močové cesty 03

Infekce močových cest není pro většinu z nás cizím pojmem. Osm z deseti  žen uvádí, že alespoň jednou v životě trpěly infekcí močových cest, 73 % z nich trápí dokonce opakovaně.  Není to záležitost na jedno odpoledne. Dovede hodně potrápit, ale dá se jí předcházet. Předejít problému ale znamená dobře ho znát. Podle posledního průzkumu řada Češek příčinu infekcí močových cest nezná. Kdo ji zná, toho nepřekvapí rada dojít se po milování vymočit. Na vině jsou tu totiž bakterie, které se z konečníku mohou poměrně snadno dostat do močové trubice – a problém je na světě. Dejte stopku těmto potížím a nenechte si už více kazit náladu ani víkendové plány.

 

V průzkumu agentury IPSOS uvedlo správnou příčinu problému – BAKTERIE – pouze 10 % dotazovaných. Překvapivých 47 % žen vidí jako hlavní příčinu prochladnutí, což je mýtus, který si neseme z dětství. Doma nám přece vždy opakovali: „Nesedej na studenou zem, vždyť nastydneš.“ Takhle to ale nefunguje.

 prim. MUDr. Marek Krolupper

„Příznaky infekce močových cest jsou palčivá bolest při močení, bolesti v podbřišku a časté nutkání k močení. Tyto problémy častěji trápí ženy než muže, což je pochopitelné. Muži totiž mají konečník a močovou trubici dále od sebe než ženy. Močová trubice žen je také kratší, a bakterie tak mohou snadněji doputovat až do močového měchýře. Slýchávám, že pacienti mají při takových problémech obtíže moč vůbec udržet,“ říká primář urologie v Oblastní nemocnici Kladno MUDr. Marek Krolupper.

 

Bakterie jako přítel na špatném místě
Hlavní příčinou infekce močových cest jsou bakterie. V tomto případě bakterie Escherichia coli, která v 90 % případů způsobuje infekci močových cest. Běžně se nachází v našem zažívacím traktu a v okolí konečníku a tam by mělo být i její místo. Dohlíží zde na to, aby se ve střevech nepřemnožily bakterie, které jsou našemu zdraví naopak nebezpečné. Pokud se ale dostane do močového ústrojí, znamená to problém.

 Urinal 30 BOX

Sex jako velké riziko infekce močových cest
Bakterie z konečníku se k močovému ústrojí dostanou snadno, třeba jen při špatném otírání, ale častěji je to právě při sexu. Penis nebo vibrátor mohou totiž přenést bakterie z konečníku do močové trubice. Infekce močových cest se často opakují, proto je nesmírně důležitá nejen jejich přesná diagnostika a léčba, ale i důkladná prevence. Protože kdo se chce takhle dobrovolně trápit zas a znovu? Rada první: Když už znáte příčinu, naučte se po milování navštívit toaletu a odplavit případné bakterie z míst, kde nejsou vítané. Podcenit prevenci se nevyplácí a kolikrát stačí několik drobností, které pomohou infekci předejít.

 

Jak to vidí ženy
Podrážděnost, bezmoc a znepokojení jsou nejčastější pocity, které ženy prožívají, když se u nich infekce močových cest projeví. Poslední výzkum agentury IPSOS také ukázal, že  11 %  z nás cítí v takových chvílích dokonce vinu, stud a trapnost.

 

Pravidelná a šetrná prevence
Dojít se po sexu vyčůrat a nejlépe osprchovat – to případné bakterie vyplaví dříve, než dostanou šanci  potrápit močovou trubici a „způsobit škodu“.  Zákonitě bychom měli pamatovat i na pravidelný pitný režim a stejně důležitá je také intimní hygiena. Vhodnou podporou se rozumí i užívání doplňků stravy s obsahem složek rostlinného původu. V rámci dlouhodobé podpory zdraví močových cest a močového měchýře, i když už nás infekce močových cest trápí, je vhodný Urinal®. Obsahuje totiž unikátní kombinaci extraktů z kanadských brusinek, zlatobýlu obecného a vitaminu D. Zlatobýl je vhodný pro podporu zdraví močového ústrojí a vitamin D v množství, které naše tělo potřebuje na celý den, pro podporu správné funkce imunitního systému. Urinal® je možné užívat současně při léčbě antibiotiky.

 

Zdroj, foto:

www.urinal.cz

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hava

      

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže