Bohatý program Novoměstské radnice 2021

Praha 2, Karlovo nám. 1/23, Vodičkova 1/3, tel. 224 947 190. Vstup z Vodičkovy ulice.
Polední pauza ve Věži a Galerii mezi 12. - 13. hod 30 min.
www.nrpraha.cz

www.facebook.com/NRpraha.cz


Aktuální informace o všech akcích pro veřejnost, které se na Novoměstské radnici konají, jsou uvedeny na http://www.nrpraha.cz/program/

 

PROGRAM - PROSINEC 2021


VĚŽ:

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.
Otevřeno: út–ne 10-18 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč. Věž je od 13. 12. na zimu uzavřena.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 

STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Stálá expozice- Byt věžníka, opět otevřeno út-ne 10-18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž. Věž a s ní stálá expozice je na zimu od 13. 12. uzavřena.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 

KAVÁRNA:
Café Neustadt
Kavárna se zahrádkou na nádvoří oblíbená zvláště u mladých.
Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.
www.facebook.com/cafeneustadt

 

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava  
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR. Otevírací doba a vstupné na www.neviditelna.cz

www.neviditelna.cz

 

STÁLÁ AKCE
Socha Neptuna
Sochařské dílo vytvořil z jemného pískovce v letech 1875-1877 sochař Bohuslav Schnirch. V r. 2014 sochu zrestauroval akademický sochař Vojtěch Adamec.
Vstupní hala svateb v přízemí / Otevřeno každé úterý 14–16 hod / Vstup přes nádvoří a foyer zdarma.
http://www.nrpraha.cz/svatby/

 

Veronika Psotková – Polštáře
Od roku 2015, kdy na Novoměstské radnici vystavovala poprvé své dílo v souvislosti s mezinárodním sochařským festivalem Sculpture Line Veronika Psotková, jsou na nádvoří trvale umístěny její dva obří betonové polštáře, které nádvoří pomáhají vytvořit útulné odpočinkové místo. Autorka vystavuje na tuzemské i zahraniční výtvarné scéně na skupinových i samostatných výstavách.
Nádvoří. Otevřeno denně 8-23 hod. Prohlídka zdarma.
http://www.nrpraha.cz/program/1118/veronika-psotkova-polstare/

 

VÝSTAVY:
Tarot / Velika Arkana
Výstava významného romského výtvarného umělce Zorana Tairoviće (Srbsko) v rámci programu Světového romského festivalu Khamoro.  Představí soubor 20 velkoformátových originálních děl včetně multimediálního a multidisciplinárního představení. Jedná se o autorskou práci za dobu 35 letého uměleckého působení (1986–2021).
11. 11. – 9. 12.  Galerie v přízemí, otevřeno út–ne 10–18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč  
http://www.nrpraha.cz/program/1111/tarit-velika-arkana/

 

Pod kůži
Výstava představuje práce nejmladší umělecké generace. Studenti předposledního ročníku výtvarného oboru Gymnázia Na Pražačce zde představí skrze rozličná média jako malba, film či objekt svůj pohled pod vrstvy naší každodennosti.
10. 11. – 12. 12. Galerie ve věži, otevřeno út–ne 10–18 hod, vstupné v rámci vstupu do věže – plné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/1123/pod-kuzi/

 

Pražská podzimní výstava nožů / Knives 2021
Na oblíbené prodejní výstavě nožů budou opět k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.
5. 12. Mázhaus a 1. patro NR, otevřeno 10-17 hod., vstupné 150 Kč
http://www.nrpraha.cz/program/1113/prazska-podzimni-vystava-nozu-knives-2021/

 

Bím 75 (Novoměstská radnice podruhé) / Ohlédnutí II
Výstava českého malíře, grafika a ilustrátora, jehož díla jsou zastoupena v galeriích, muzeích a soukromých sbírkách po celém světě. Zúčastnil se stovek výstav doma i v zahraničí, ilustroval mnoho knih a časopisů a jeho plakáty jsou známy široké veřejnosti. Tomáš Bím oslavil nedávno pětasedmdesáté narozeniny a na Novoměstské radnici vystaví své dílo z posledních let.
14. 12. – 30. 1. 2022 Galerie v přízemí, otevřeno út–ne 10–18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč. O vánočních svátcích a na Nový rok zavřeno.
http://www.nrpraha.cz/program/1128/bim-75-ohlednuti-ii/

 

KONCERTY:

Adventní koncert Smyčcového souboru a Komorního orchestru ZUŠ Lounských
Na tradičním adventním koncertě Základní umělecké školy uslyšíte hudbu v podání jejího Smyčcového souboru a Komorního orchestru.
2. 12. Velký sál. Začátek v 18 hod. Vstupné dobrovolné
http://www.nrpraha.cz/program/1117/adventni-koncert-smyccoveho-souboru-a-komorniho-orchestru-zus-lounskych/

 

Vánoční koncert ZUŠ I. Hurníka Praha 2 – Královské Vinohrady
Žáci a pedagogové ZUŠ Ilji Hurníka oslaví vánoční svátky tradičním veřejným společným koncertem. V programu vystoupí smyčcové a dechové soubory, pěvecký sbor, folklorní soubor i sólisté.
7. 12. Velký sál, začátek v 18.30 hod, vstupné dobrovolné
http://www.nrpraha.cz/program/1112/vanocni-koncert-zus-i-hurnika-praha-2-kralovske-vinohrady/

 

Ondřej Smeykal a Didgeridoo
V pořadí již třináctý předvánoční koncert meditativní hudby českého hráče na australský domorodý nástroj Ondřeje Smeykala a jeho hostů. Především díky umělecké versatilitě byl Ondřej Smeykal označen americkou organizací DidgeProject jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů na didgeridoo na světě. Kromě Ondřejova vystoupení na domorodý australský nástroj si užijete i křest jeho nového CD, které si v ceně vstupenky odnesete s sebou domů. Hostem večera bude Dan Bárta.
8. 12. Velký sál, začátek koncertu ve 20 hod, vstupné a podrobnosti na www.smeykal.com  
http://www.nrpraha.cz/program/1114/ondrej-smeykal-a-didgeridoo/

Podzimní stylové večery 2021 na Novoměstské radnici
Předvánoční chvíle na Novoměstské radnici / České i světové perly barokní hudby. Závěrečný koncert 8. hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem.
9. 12.  Velký sál, začátek všech koncertů v 19:30 hod. Vstupné plné 320 Kč, snížené 170 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1078/podzimni-stylove-vecery-2021-na-novomestske-radnici/

 

Vánoční zpívání se Zuzanou Markovou
Hvězdou tradičního vánočního koncertu Spolku přátel hudebních talentů bude vynikající česká sopranistka Zuzana Marková, která si během hudebního večera vezme pod svá „ochranná křídla“ studenty Deylovy konzervatoře, mladičké pěvce Emmu Balunovou (sopran) a Vojtěcha Pelku (kontratenor). Na klavír je doprovodí Lukáš Klánský a Ahmad Hedar.
19. 12. Velký sál, začátek v 19 hod, vstupné 500 Kč, podrobnosti na www.nachtigallartists.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1124/vanocni-zpivani-se-zuzanou-markovou/

 

Novoměstský festival komorní hudby - NOVOFEST 2021
Závěrečný koncert / Trio Siraels letošního hudebního festivalu na Novoměstské radnici, během kterého vystoupí Pavlína Senić – soprán, Věra Binarová – viola a Marie Vítová – klavír.
20. 12. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, podrobnosti na www.novofest.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1088/novomestsky-festival-komorni-hudby-novofest-2021/


Dvořák Piano Quartet
Koncert MHF Českých doteků hudby ke 180. výročí narození Antonína Dvořáka, na kterém vystoupí přední české klavírní kvarteto. To pokračuje ve stopách legendárních zakladatelů a ve stopách české interpretační školy, reprezentované Českým kvartetem, Českým nonetem a celou řadou dalších prvorepublikových souborů. Vystoupí S. Venerová-Pěchočová – klavír, Š. Pražák – housle, P. Verner – viola, J. Žďánský – violoncello, speciálním hostem je prof. Cyril Höschl.
27. 12. Velký sál, začátek 19 hod, Vstupné 175–900 Kč, podrobnosti na www.ceskedotekyhudby.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1109/dvorak-piano-quartet/

 

 

ROK 2021 / VÝBĚR

LISTOPAD 2021

Pod kůží
Výstava představuje práce nejmladší umělecké generace. Studenti předposledního ročníku výtvarného oboru Gymnázia Na Pražačce zde představí skrze rozličná média jako malba, film či objekt svůj pohled pod vrstvy naší každodennosti.
10. 11. – 12. 12. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/1123/pod-kuzi/

 

Tarot / Velika Arkana
Výstava významného romského výtvarného umělce Zorana Tairoviće (Srbsko) v rámci programu Světového romského festivalu Khamoro.  Představí soubor 20 velkoformátových originálních děl včetně multimediálního a multidisciplinárního představení. Jedná se o autorskou práci za dobu 35 letého uměleckého působení (1986–2021).
11. 11. – 9. 12.  Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10–18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč  
http://www.nrpraha.cz/program/1111/tarit-velika-arkana/

 


Roman Janál – baryton & Karel Košárek - klavír
Koncert předního českého barytonisty Romana Janála a klavíristy Karla Košárka u příležitosti křtu jejich společného CD Slovenská lidová poezie v písních. Jak již název samotného CD napovídá, dramaturgie CD staví na kulturním dědictví lidových písních, jejichž úprav se ujali dva významní autoři, Bohuslav Martinů a Mikuláš Schneider Trnavský. Večerem bude provázet Jiří Vejvoda.
25. 11. Velký sál, začátek v 19:30 hod, vstupné plné 250 Kč, snížené 150 Kč – studenti a senioři, podrobnosti na www.bohemianartists.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1122/roman-janal-karel-kosarek/

 

Emily Pogorelc & Boris Prýgl & Ahmad Hedar
Na svých koncertech v Novoměstské radnici uvádí Spolek přátel hudebních talentů vítěze prestižních zahraničních soutěží a nejlepší české i zahraniční pěvce mladé generace. Tentokrát představíme dva sólisty Bavorské státní opery v Mnichově, americkou sopranistku Emily Pogorelc a basbarytonistu Borise Prýgla. Oba umělce doprovodí klavírista Ahmad Hedar.

28. 11. Velký sál, začátek koncertu v 19 hod, vstupné 500 Kč, bližší informace na www.nachtigallartists.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1115/emily-pogorelc-boris-prygl-ahmad-hedar/

 

9. srpen 2022
Dnes má svátek Roman

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek