Květen měsíc lásky - květnový tip

Květen měsíc lásky - květnový tip

TehotenskyT InnovaPharma 4

Přestože květen přeje lásce a zamilovaným, traduje se pověra, že: “Po svatbě v květnu odletí láska stejně rychle jako květy z třešní.“ Pravdou je, že v květnu se rodí nejvíce lásek, propadáme zamilovanosti a s růžovými brýlemi se díváme na naše nové protějšky. Jak to ale udělat, abychom byli žádoucí? Na to jsme se zeptali psychoterapeutky PhDr. Zdeňky Šolcové, která v oboru poradenské psychologie pracuje již více než dvacet let.

 

Fungují určité zákony přitažlivosti. Myslíte si, že právě v květnu jsou nějak výjimečné?
Ano, trochu jiné jsou. Jsou dravější, nenasytnější. Každý se chce po zimním čase odreagovat, trochu si užít, uvolnit se, ale pokud jeden z dvojice touží hlavně po sexu a ten druhý potřebuje cit a lásku, tak narazí. Právě proto je v květnu i tolik nešťastných lásek. Muži jsou plni touhy po zhlédnutí odhalených ramen, krátkých sukní a většinou je to erotická jiskra, která vyvolá popud seznámit se. Berme ale celý proces lásky jako erotickou hru, je přece čas svádění… Pokud se člověk dokáže uvolnit, tak se i z obyčejné jiskry může stát velký oheň, který bezpečně zahřeje dvě srdeční komory. A to už stojí za to se třeba v květnu nenásilně zamilovat…
Další známá pověra dokonce říká, že uzavřít manželství v tomto měsíci přináší neštěstí. „Svatba v máji, nevěsta na máry.“ Jak je možné, že naši předkové předpovídali květnovým nevěstám tak černý osud? Bylo obvyklé, že žena hned po svatbě otěhotněla – a v tom případě by termín porodu připadal na únor, nejhladovější měsíc v roce, kdy venku ještě zuří krutá zima, ale loňské zásoby jídla se již ztenčují. Tehdy umíralo nejvíce lidí – především těch slabších. Když si k tomu připočteme, že v dávných dobách byl porod – a především první – tak jako tak riskantní záležitostí, vysvětlení se zdá být jasné.


Bláhová májová těhotenství
Na druhou stranu láskyplný máj je měsícem, kdy se slaví hned 2 významné svátky Mezinárodní den matek 14. 5. 2017 a hned následují den Mezinárodní den rodiny 15. 5. 2017. Láska, milování a potažmo rodina jsou nejkrásnější na světě. Pokud přijdou v pravý čas. Dnes se těhulky už o život bát nemusí, ať už je těhotenství žádoucí či není, vždycky o něm chce žena (i muž) vědět co nejdříve. Díky moderním těhotenským testům je to hračka. Pokud patříte mezi nedočkavce, kupte si v lékárně nebo přes e-shop jednorázový těhotenský test z krve, který je nejen o několik dní rychlejší než test z moči, ale i přesnější. Jestli jste těhotná, odhalí již 8 dní po oplodnění vajíčka .
Těhotenský test by však měla podstoupit nejenom žena k potvrzení těhotenství, ale také opačně k vyloučení těhotenství, např. před předepsáním hormonální antikoncepce.
Přejeme krásný květen plný lásky!
Květnový tip na lásku:

hCG
Nejpřesnější a nejrychlejší těhotenský test odhalí těhotenství už 8. den. Aplikace jednorázového těhotenského krevního testu ZAPTM hCG Innova Pharma je naprosto jednoduchá a hygienicky bezpečná, jedná se povrchový bezbolestný vpich do prstu, jako znáte například u inzulínového testu pro diabetiky. Pokud přesto cítíte obavy z krevního testu, požádejte o provedení testu vašeho lékaře. Těhotenský krevní test ZAPTM hCG garantuje nejrychlejší a nejpřesnější zjištění raného těhotenství, a to již 8 dní po oplodnění vajíčka. Krevní test koupíte v lékárnách, u gynekologů nebo ho lze objednat přímo na www.innovapharma.cz za doporučenou MOC 150 Kč vč. dph.

INNOVA PHARMA je evropskou firmou, která se zabývá zejména aplikací moderních přípravků ve spolupráci s lékaři a vědci z Kanady, Německa a celé Evropské unie. Innova Pharma dbá na přísné dodržování certifikovaných výrobních postupů, přičemž prioritou je snaha přicházet s novinkami, či zlepšovat zavedené a známé přípravky. Innova Pharma testy k dostání v lékárnách nebo na www.innovapharma.cz


Absolutní špička v diagnostice. Nejnovější IVD rapid testy na evropském trhu:
ZAP™ hCG těhotenský krevní test
ZAP™ Troponin I/Myoglobin kardio test
ZAP™ Troponin I kardio test

 

 

Zdroj, foto: www.innovapharma.cz

 

 

18. červen 2018
Dnes má svátek Milan

Počasí


 

IMG 5592

jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek