Test dámských holítek: oholí všechny, některé však mohou způsobit poranění či krvácení

Test dámských holítek: oholí všechny, některé však mohou způsobit poranění či krvácení


Spotřebitelský časopis dTest ve svém aktuálním testu prověřil 19 jednorázových holítek a mechanických holících strojků. Holítka s výměnnou hlavicí si z několikatýdenního testování odnesla velmi dobré známky. Jednorázové žiletky si vedly znatelně hůře – hrozí u nich nebezpečí poranění a krvácení.


Nejrychlejším způsobem zbavení chloupků je bezpochyby depilace žiletkou, respektive holítkem. Hladkosti se docílí ihned, ovšem zakrátko je potřeba proces opakovat. Kvalita výsledku se do značné míry odvíjí také od použitého nástroje, který se k depilaci použije. Spotřebitelský časopis dTest porovnal dámská holítka, aby zjistil, jak si poradí s jednotlivými partiemi těla, jak jsou citlivá k pokožce nebo jak se s nimi manipuluje.


„Testování se účastnilo 57 dobrovolnic ve věku od 18 do 64 let, které spolu se třemi zkušenými laboratorními odbornicemi několik týdnů vybrané vzorky používaly a následně posuzovaly,“ prozrazuje Hana Hoffmannová, šéfredaktorka nezávislého spotřebitelského časopisu dTest. Dobrovolnice testovaly holení partií těla, které ženy běžně depilují – podpaží, oblast bikin a spodní část nohou – za použití standardizovaného laboratorního gelu na holení.


Nejlépe oholí výměnné strojky
Nejlepší známku za celkový dojem si vysloužil výrobek Gilette Venus Swirl. Ostatní holítka s výměnnými hlavicemi byla podobně úspěšná a všechna obdržela velmi dobré nebo dobré hodnocení, a to za samotný výsledek holení, komfort pokožky i obsluhu.


Jednorázová holítka si v testu vedla podstatně hůře. Výrobek značky Rossmann, který obsadil první příčku ve své kategorii, byl ohodnocen 73 % a známkou dobře. Ostatní výrobky v testu prošly jen uspokojivě nebo dostatečně. Nejhůře si vedl výrobek Super-Max Long Handle 2, který v konečném hodnocení obdržel pouhých 24 %. „Výrobky bojovaly s taháním a trháním chlupů, čtyřmi modely se některé z testujících žen během holení pořezaly nebo zaznamenaly jiné nepříjemnosti jako například pálení pokožky,“ přibližuje Hana Hoffmannová.


Chemická stránka holítka


Abychom se při holení vyhnuli škrábancům či zarudlým pupínkům, nemělo by holítko v kontaktu s pokožkou drhnout. Výrobci proto na hlavici často přidávají gelové proužky, které za sebou zanechávají kluzký povrch a tím holení usnadňují. „Součástí zvlhčujících proužků na holítkách mohou být i potenciálně problematické kosmetické ingredience. Nezahrnuli jsme je však do celkového hodnocení. Důvodem je skutečnost, že proužky jsou velmi malé, kontakt s pokožkou je krátkodobý a tělo není do takové míry vystaveno působení těchto látek,“ vysvětluje Hana Hoffmannová.


V obsluze opět bodovaly výměnné hlavice


Holení se většina žen věnuje několikrát týdně. Je proto důležité, aby holítka měla šikovně tvarovanou rukojeť pro pohodlný úchop mokrýma rukama, flexibilní hlavici a v neposlední řadě se také dobře čistila. Ani v tomto směru výměnné holící strojky nezklamaly, a až na jednu výjimku si vedly velmi dobře.


Kontrastnější byly výsledky mezi jednorázovými nástroji – jen polovina z nich získala dobré hodnocení. Zbytek si za obsluhu vysloužil uspokojivé známky, a to například kvůli krátké rukojeti nebo nutnosti opatrného zacházení.


Přehled všech testovaných turistických holí a více informací najdete na webu: https://www.dtest.cz/clanek-7353/test-damskych-holitek-2019

 

 

20. září 2020
Dnes má svátek Oleg

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek