Jak správně zazimovat trampolínu

shutterstock1026068557

Zahradní sezóna pomalu končí a s podzimem přichází otázka zazimování zahradního vybavení. S bazénem je to většinou snadné a návodů na jeho zazimování je všude víc než dost. Víte však, jak správně zazimovat trampolínu a co dělat, pokud na její ideální zazimování nemáte prostor?

Je možné nechat trampolínu venku celoročně?

Správná péče o trampolínu prodlužuje její životnost, především její správné zazimování. Otázka, zda je možné nechat ji přes zimu venku, může mít několik odpovědí. Záleží totiž především na konkrétním typu trampolíny, i na tom, zda máte na její zazimování prostor.

V ideálním případě bychom trampolínu v zimě na zahradě nechávat neměli. Zvlášť pokud žijete na horách či v oblastech, kde se dá i v dnešní době během zimních měsíců očekávat sníh. Trampolíně však neškodí pouze ten. Příliš velkou radost jí neudělá ani kombinace chladného a deštivého počasí.

Pokud máte trampolínu z kvalitního a odolného materiálu a před koncem letní sezóny jí věnujete dostatek péče, zimu na zahradě přežije, ač v jistých případech na úkor pár let své životnosti.

Zazimování trampolíny v ideálních podmínkách
Nejlepší variantou je trampolínu přes zimní sezónu uschovat ve vnitřních prostorách. Garáž, dílna nebo půda jsou ideální místa pro přečkání chladnějšího období. Pokud tento prostor máte, trampolínu můžete pro lepší uskladnění poměrně snadno rozebrat. V první řadě odejmeme
bezpečnostní síť, kterou by měla mít každá – a zvlášť dětská – trampolína. Tu očistíme, složíme a můžeme přejít k dalším částem.

Před uložením trampolíny pod střechu se nezapomeňte ujistit, že jsou veškeré její součásti suché.

Ať už budeme trampolínu rozebírat a schovávat či nikoliv, je při zazimování vhodné ošetřit veškeré její kovové části olejem.

Jak zazimovat trampolínu, pokud nemáme prostor na její uklizení
V případě, že nemáte dostatečně prostorné místo, na které můžete trampolínu v zimě uklidit, jemožné ji zazimovat i na zahradě. Avšak pozor na záruční podmínky, u některých prodejců tím ztratíte nárok na reklamaci.

Některé typy trampolín může zima na zahradě poškodit a musíte počítat s celkovým snížením její životnosti.

Když už znáte veškerá rizika, můžeme se podívat, jak trampolínu zazimovat

● Sundáme, očistíme, složíme a uklidíme ochranou síť.
● Veškeré kovové části ošetříme (ideálně silikonovým) olejem – při zazimování ve vnitřních prostorách se jedná o optimální krok. Pokud trampolína zůstane venku, jde o velmi důležitou součást ochrany před mrazem i další nepřízní počasí.
● Pokud už jste tak neudělali v létě a nemáte dětskou trampolínu do země, nezapomeňte ji přikotvit.
● Obalte trampolínu pod speciální ochranou plachtu. Dejte si pozor na obalení všech součástí včetně pružin, aby v deštivém a chladném počasí nedošlo ke zbytečnému opotřebení materiálu či ke korozi.

shutterstock674922952

Ochrana trampolíny před větrem
V našich podnebných podmínkách je větrné počasí poměrně častou záležitostí. Stejně jako déšť a sníh i vítr může na trampolíně napáchat spoustu škod. Pokud není trampolína připevněná, vítr ji může velmi snadno strhnout a napáchat škodu jak na samotné trampolíně, tak i na zahradě, přes kterou ji prožene.

Tomu se dá nejsnadněji předejít kotvicí sadou pro trampolíny, která přijde vhod i v letních měsících, během nichž se naší republice větrné počasí často také nevyhne. S kotvicí sadou se zbavíte jednoho z největších rizik, které se s trampolínou v souvislosti s nepříznivým počasím pojí.

29. červen 2022
Dnes má svátek Petr a Pavel

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek