Nový trend: Lidé tráví Štědrý den na horách s přáteli či rodinou

Nový trend: Lidé tráví Štědrý den na horách s přáteli či rodinou

spa hotel lanterna2 WEBSIZE

Co byste řekli o Vánocích na nadílku plnou odpočinku a hýčkání? Žádné shánění dárků na poslední chvíli, uklízení a starosti s dochucováním bramborového salátu… Taková představa láká poslední roky čím dál více Čechů, kteří i se svými blízkými tráví vánoční svátky na horách v hotelech, kam žádný stres nepronikne.

 

Ráno se probudíte do klidu přírody s výhledem na kouzelně zasněžené hory. Vaší jedinou „starostí“ v novém dni je plánování, zda vyrazit ven na procházku, za lyžováním, na běžky nebo dát přednost relaxaci ve vyhřátém wellness centru, koupání v termálních bazénech a uvolňující péči zkušených masérů…
„Vánoční pobyty se vždy snažíme připravit tak, aby si naši hosté opravdu dokonale odpočinuli, nemuseli se o nic starat a jen si užívali volné chvíle se svými blízkými, s lyžováním i kvalitní relaxací,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice s tím, že klientela vánočních pobytů je velmi různorodá.

lanterna vanoce4 WEBSIZE
„Jde o rodiny s dětmi, mladé bezdětné páry i seniory, hosty všeho věku. Tím, co je spojuje, je touha nenechat se stresovat předvánočním městským shonem a přípravami a vychutnat si volné chvíle v klidu uprostřed přírody. Poněkud živější atmosféru mají navazující silvestrovské pobyty, kdy se lidé chtějí především bavit. Často přijíždějí i ve větších skupinách a rezervují si společně více pokojů,“ dodává Tomáš Blabla.


Rok od roku přitom stoupají nároky hostů na doprovodný program. „Návštěvníci chtějí volný čas strávit nějakou originální, ale zároveň časově nenáročnou aktivitou pro zpestření dne. Tradičně proto máme pro hosty připravený den před Štědrým dnem program zaměřený na místní valašské tradice s možností vyzkoušet si řemesla – broušení skla, vyřezávání ze dřeva, drátkování či zdobení perníčků. Pro velký úspěch zopakujeme i zpívání koled s punčem, projížďky v koňském povozu, chystáme i vánoční jógu nebo vycházku s lesníkem a samozřejmě také animační programy pro děti,“ upozorňuje Tomáš Blabla.

wellness horal lanterna 1 WEBSIZE
Vánoční pobyty ve zdejších hotelech Lanterna a Horal zahrnují nejen snídani, ale i večeři, a v hotelu Lanterna navíc i pozdní oběd. Dále mají hosté neomezený vstup do hotelových relaxačních center L-Spa a Wellness Horal s termálními bazény a nabídkou saunových rituálů a v ceně je i relaxační masáž a skipas na Štědrý den ve Ski areálu Razula.

 

O kapra nepřijdete…
Zatímco na Lanterně budou moct hosté na Štědrý večer letos ochutnat jemný hráškový krém s pošírovanou tygří krevetou, zauzené kachní prsíčko s dolnopaseckým parfaitem, pečeného lososa s grilovanou zeleninou na bramborovém pyré, telecí karé s bylinkovou krustou provoněné muškátovým oříškem a podávané na hříbkovém kubovi či domácí vanilkovou zmrzlinu v piškotu s ostružinami a pomerančovou omáčkou, ve Wellness hotelu Horal bude štědrovečerní večeře v duchu valašských tradic.


„Hostům letos připravíme tatarák ze pstruha s ančovičkou a holandskou omáčkou, bramborový krém s houbovým kapáním, jako hlavní chod v Česku stále oblíbeného smaženého fileta z kapra s bramborovým salátem a domácí majonézou anebo supreme z perličky na omáčce ze sušeného ovoce s jáhlovým risottem a jako zákusek bude následovat kynutý povidlový bochánek se skořicovou omáčkou a karamelizovanými jablky,“ láká na slavnostní menu Jaroslav Orság, šéfkuchař Wellness hotelu Horal.


Resort Valachy Velké Karlovice tvoří hotely Spa hotel Lanterna, Wellness Horal, Galik a Ski areál Razula. Celý komplex je situován uprostřed ChKO Beskydy, v údolí Léskové – jen pár kilometrů od hranice se Slovenskem. Spa hotel Lanterna je určen těm, kdo hledají relaxaci v podobě wellness světa špičkové úrovně, a jeho zážitková restaurace Vyhlídka uspokojí každého gurmeta. Wellness hotel Horal nabízí koupání v trojici termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, relaxaci v saunovém světě, vyhlášené exotické masáže a saunovací rituály. Hotel Galik pak ocení nenároční cestovatelé, sportovci či rodiny, které vyhledávají dobrou domácí kuchyni. Mottem Resortu Valachy je nabídnout návštěvníkům skutečně pestrou dovolenou – mohou holdovat turistice, cyklistice, sjezdovému i běžeckému lyžování, vydat se za zábavou i za dobrotami tradiční valašské gastronomie – a pořádají zde řadu akcí od vyhlášeného Karlovského gastrofestivalu až po seriál závodů Valachy Tour. Ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla v roce 2014 obdržel prestižní ocenění Hoteliér roku Asociace hotelů a restaurací ČR. Více na www.valachy.cz

 

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek