Do Aquapalace Praha zavítají hasiči, policisté i záchranáři

Do Aquapalace Praha zavítají hasiči, policisté i záchranáři

 M0G9500

Od soboty 21. července bude celý víkend v Aquapalace Praha patřit složkám integrovaného záchranného systému ČR. Děti i dospělí se mohou těšit na hasičská auta a policejní techniku. Kromě toho se naučí základy sebeobrany nebo poskytnutí první pomoci.

 M0G9639

Program odstartuje v prostoru Vodního světa v 11 hodin ukázkou záchrany tonoucího. „Návštěvníci se poté seznámí s činností složek integrovaného záchranného systému. Před budovou aquaparku budou moci usednout do hasičských vozů, na zahradě pak obléci nehořlavý oblek nebo si zkusit, jaké je to hasit džberovou stříkačkou,” říká event manažerka Aquapalace Praha Dominika Longauerová. V Paláci dobrodružství se děti pod vedením zkušených záchranářů naučí, jak poskytnout první pomoc zraněným. V potápěčské jámě předvede poříční policie lovení předmětů pomocí detektoru kovu.

 M0G9649

Akci bude doprovázet také represivní složka Policie ČR s ukázkou sebeobrany, při které se mohou návštěvníci pokusit “přeprat” policistu. „Víkend se záchrannými složkami pořádáme v Aquapalace Praha již tradičně a mezi návštěvníky se těší stále většímu zájmu. Máme radost, že si lidé chtějí zásady bezpečnosti, které třeba už ze školních let zapomněli, znovu osvojovat. Kromě zajímavých ukázek získají i cenné informace od zkušených profesionálů, naučí se, jak postupovat v krizových situacích a navíc si užijí i mnoho zábavy v rámci doprovodného programu,” doplňuje Dominika Longauerová.

 M0G9691

Harmonogram akce:

11:00 Zahájení akce IZS se Skupinou ČEZ
11:05 Ukázka záchrany tonoucího
11:35 Přednáška hasičů
12:05 Policie ČR - ukázka sebeobrany
12:35 Přednáška hasičů
13:00 Přednáška poříční policie
13:35 Zumbashow pro všechny
14:05 Ukázka první pomoci
14:45 Skákání po červených kokosech
15:15 Policie ČR - ukázka sebeobrany
16:15 Závěrečná zumbashow
16:45 Ukončení akce IZS se Skupinou ČEZ

 

 

 

 

Zdroj, foto: Aquapalace Praha

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek