Žluté lázně nabízí aktivní léto

Žluté lázně nabídnou v létě kino dvakrát v týdnu, pestřejší občerstvení a Fan zónu k fotbalovému mistrovství světa

www.zlutelazne.cz

 zlutelazne3

Odpočinek, sport, zábavu i hru nabídne v letní sezóně areál Žluté lázně v Praze 4–Podolí. Místo na pravém břehu Vltavy poprvé otevře velké letní kino hned dvakrát v týdnu, nabídne cvičení s výhledem na Vltavu, koncerty špiček Dj´s, dětem zpestří návštěvu skákáním na vodní posteli a pozve všechny na měsíční fandění světovému fotbalu.

 

„Ve Žlutých lázních jsme udělali během zimy a jara hodně práce. Investovali jsme do nového mola, které je celé ze dřeva a lidé na něm mohou odpočívat s krásným výhledem na řeku. Renovace se dočkala také terasa u Tančírny, kde vznikla moderní otevřená letní kuchyně s jídlem připravovaným přímo před zraky návštěvníků, a vyladili jsme formu tak, aby si u nás každý odpočinul podle své chuti,“ upřesňuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je provozovatelem areálu Žluté lázně od roku 2005.

 

Oblíbené velké letní kino dvakrát týdně

Dvakrát v týdnu mohou letos dorazit fanoušci filmových trháků do areálu Žluté lázně. Plátno na velké travnaté pláži o velikosti 11 x 6 metru nabídne novinky i kultovní české a zahraniční snímky. V úterý to většinou budou filmy novější, v sobotu naopak oblíbené české i zahraniční tituly. Snímky jsou laděné do letní pohody, diváci navíc mohou využít pohodlné podsedáky.  Až do září nebudou chybět například Pelíšky, Podraz, Teorie tygra nebo Vražda v Orient expresu. Z nových snímků pak Strážci Galaxie Vol. 2, Sebevražedný oddíl, Tomb Raider, nebo Naprostí cizinci a mnoho dalších snímků. Podrobný program naleznou zájemci na webu a facebookovém profilu Žlutých lázní.

 zlutelazne62

Projekce začne vždy po setmění, zhruba po 21. hodině. Čekání na film návštěvníkům navíc zpříjemní živá hudba. Hudebníci různých žánrů budou vystupovat od 18. hodin až do začátku filmu. Chybět nebudou po celé léto také doprovodné soutěže. Poprvé bude možné si také zpříjemnit sledování kina objednáním speciálního piknikového filmového menu (popcorn, fresh, zmrzlina).

 

Nová lodní flotila, paddleboardové trasy s instruktorem a také megaboardy

Milovníci vodních sportů si letos přijdou ve Žlutých lázních na své. V areálu totiž přibyla nová plavidla. K zapůjčení jsou připravené kajaky, šlapadla, motorové čluny a oblíbené paddleboardy. „Na nich může každý zájemce podniknout komentovanou projížďku s instruktorem v různé náročnosti až ke Karlovu mostu,“ upřesňuje Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní. Přibyly také megaboardy, ´prkna´ o něco větší než paddleboardy, na kterých se sveze čtyři až osm lidí najednou.

zlutelazne4


Tělo protáhne také pravidelné cvičení v atmosféře na břehu Vltavy. Připravené jsou lekce jógy, taichi, meditace i klasické posilování. „Vždy ve čtvrtek od 18 hodin mohou zájemci přijít a budeme spolu na čerstvém vzduchu posilovat na travnaté pláži nebo workoutovém hřišti. Proložíme to také během, beachvolejbalem a cyklistikou na přilehlé cyklostezce,“ zve trenér Michal Burian.


Pro fanoušky šampionát na velkoplošné projekci 3 x 2 metry, pro děti příměstské tábory

Během letních prázdnin vystoupí v areálu Žluté lázně desítka špičkových českých Dj´s – například Roxtar. Některé z uvedených produkcí se v případě velkého zájmu budou konat na velké travnaté louce. Chybět nebudou oblíbené Stand up Comedy Na Stojáka, ani velký hit loňské sezóny – obří vodní skluzavka, která letos bude ve Žlutých lázních každý druhý týden v měsíci a prodlouží se až na třicet metrů.

 Zlutelazne61 2

Na své si přijdou také fotbaloví nadšenci. Celý měsíc bude možné na deseti obrazovkách v prostorách Tančírny a Modrého baru sledovat z Ruska mistrovství světa ve fotbale. Provozovatelé také umístí do stanu za Tančírnu plátno 3 x 2 metry, na kterém budou k vidění jednotlivé zápasy. Sportovní zážitky doplní tipovací soutěže a různé doprovodné akce.

 

Areál Žluté lázně otevře také pravidelné příměstské dětské tábory se školkou, které nabídnou po celé prázdniny v devíti turnusech vyžití pro děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci. Malí návštěvníci si také užijí upravený dětský koutek s novou atrakcí – vodní postelí o velikosti 12 x 4 metru. Čeká je také pravidelné interaktivní divadelní představení souboru Divadla pod kloboukem.


Ve Žlutých lázních stále funguje půjčovna kol a koloběžek, in-line bruslí, longboardů a dalších doplňků. Rozšíření se také dočkalo lehátkové pole se slunečníky. V areálu je možné si zahrát beachvolejbal, nohejbal, pétanque či stolní tenis.

Aktuální denní program ve Žlutých lázních je uveden na webu www.zlutelazne.cz

nebo facebookovém profilu.


Zdroj, foto: Žluté lázně

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek