CVIČENÍ SM SYSTÉM - Stabilizační a Mobilizační systém

CVIČENÍ SM SYSTÉM

pater DM plakat

Stabilizační a Mobilizační systém (SM systém) je unikátní princip cvičení se speciálním elastickým lanem. Doporučuje se lidem s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a těm s výhřezem ploténky a u skoliózy. Při cvičení dochází k protahování a aktivaci spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk nebo pohlaví.
Toto cvičení prošlo čtyřicetiletým vývojem. Vymyslel ho MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Novým pohledem na pohybový aparát a tím, že už pomohl 10 000 lidem, kteří se spokojeně vrátili k pohybu bez bolesti,  se zapsal do dějin českého lékařství.


Princip cvičení
Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do disku (ploténky) a podpoře jeho výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Zdravotní stav se dá upravit tak, abychom žili bez bolesti.


Cvičení SM systémem zvládnou jak děti, tak i starší lidé, lze jej provádět vsedě a následně, až bude tělo stabilní, přejít na cvičení ve stoje. „Cvičení je vhodné v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, svaly pánevního dna i hýžďové svaly. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, například oblast krční a bederní oblast,“ radí Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah.

dananstudio18
O tom, že tento druh cvičení pomáhá, nás přesvědčují vrcholoví sportovci. Ti ho používají při kondičních trénincích s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. SM systém doporučuje i Ondřej Bank, bývalý alpský lyžař, několikanásobný mistr ČR, olympionik a nyní trenér Ester Ledecké. Díky SM systému se Ondřej vrátil za pět měsíců po výhřezu ploténky do plné výkonnosti. Za rok a půl následně vyhrál 5. místo na Olympiádě v Soči.

 

Zdroj, foto: Danah

13. listopad 2019
Dnes má svátek Tibor

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek