Největší zážitkový festival SaunaFest 2018 odstartuje v dubnu v Aquapalace Praha

Největší zážitkový festival SaunaFest 2018 odstartuje v dubnu v Aquapalace Praha

saunalidi2
Šestý ročník mezinárodně uznávaného festivalu zážitkového saunování se již potřetí uskuteční v Aquapalace Praha. Od 5. do 7. dubna se do největšího saunového světa v ČR sjedou milovníci saunování, ceremoniálů i saunového divadla z více než deseti zemí. Návštěvníci si užijí několik desítek speciálních ceremoniálů a celou řadu doprovodných programů. Velkým lákadlem budou například ukázky metličkování. Tváří letošního ročníku bude moderátorka a modelka Hana Mašlíková.

 

SaunaFest, jedna z největších akcí tohoto druhu v Evropě, každoročně přináší to nejlepší ze saunového umění. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který během tří dnů nabídne více než 50 ceremoniálů v podání českých i mezinárodních mistrů. „Veřejnost má šanci spatřit světovou elitu v oboru na jednom místě. Jedinečným zážitkem bude vystoupení mistra světa Jiřího Žákovského či loňského vítěze a finalisty MS Ondřeje Sochůrka. Z doprovodného programu bych doporučil například ochutnávku metličkování v podání mistrů z Litvy,“ uvádí komerční ředitel Aquapalace Praha Tomáš Dufek.

image1
Ceremoniály jsou nejnovějším trendem v saunování

Již tradičně se v rámci festivalu uskuteční Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech jednotlivců a týmů, které je zároveň kvalifikací na mistrovství světa. Soutěžící předvedou saunové ceremoniály návštěvníkům z řad široké veřejnosti i odborné porotě. Ta následně profesionálně posoudí jejich úroveň dle celosvětových standardů. Vedle hlavní soutěže se bude zápolit také v kategorii Mistr ručníku. Ta přináší originální představení těch nejlepších triků v práci s ručníkem mimo saunu.

 

Smyslem SaunaFestu ale není jen samotná soutěž. „Festival má upozornit na důležitost pravidelného saunování pro zdraví a zároveň představit ceremoniály, které si zamilovali lidé po celém světě. Stále je ale mnoho těch, kteří o nich ještě neslyšeli. Nejen je chceme na akci pozvat, aby společně s námi prožili tento jedinečný zážitek v podání nejlepších mistrů,“ říká Saunový mág Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů.

 CZ 10 ondřej sochurek

Tváří letošního ročníku je Hana Mašlíková, pro níž je saunování pravidelnou oblíbenou aktivitou. „Saunování jsem propadla už dávno, protože mi pomáhá udržet se v dobré fyzické i psychické kondici. Ráda navštěvuji různé saunové ceremoniály, které jsem měla možnost si i sama vyzkoušet v roli saunéra. Stát se tváří největšího saunového festivalu je proto pro mě velká čest a těším se na setkání s profesionály,” dodává Hana Mašlíková.

 

Vstupenky na saunový festival a pobytové balíčky jsou k dispozici v e-shopu Aquapalace Praha. Organizátorem SaunaFestu je Česká asociace saunérů ve spolupráci s Aquapalace Praha.

 

 

Zdroj, foto: Aquapalace Praha

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek