Rozhodnutí společnosti Lagardère Travel Retail

Společnost Lagardère Travel Retail se zavazuje, že nejpozději do roku 2025 přestane používat vejce od nosnic chovaných v klecích.

Lagardere travel
Společnost Lagardère Travel Retail se zavazuje, že nejpozději do roku 2025 přestane v rámci svých konceptů/řetězců  po celém světě distribuovat veškeré produkty obsahující vejce nebo výrobky z vajec od nosnic chovaných v klecích.

 

Toto rozhodnutí bylo přijato jednohlasně všemi filiálkami Skupiny Lagardère Travel Retail a týká se všech jejích restaurací a prodejen na nádražích a letištích v Evropě, v Severní Americe, na Středním a Dálném východě, Indii, Austrálii a Oceánii. Italská a německá filiálka společnosti Lagardère Travel Retail již vejce nosnic chovaných v klecích neodebírají a využívají výhradně chovy mimo klec.

 

„Toto rozhodnutí jsme učinili, abychom splnili náš závazek nabízet cestujícím produkty té nejvyšší kvality. Lagardère Travel Retail děkuje organizaci L214 za její vytrvalost, která měla velký podíl na výrazném zlepšení podmínek chovu zvířat,“ říká Dag Rasmussen, generální ředitel společnosti Lagardère Travel Retail

Tento důležitý krok je součástí stále aktivnější snahy společnosti Lagardère Travel Retail o prosazení trvale udržitelného rozvoje na celém světě. Skupina uvažuje o rozšíření zásad tohoto rozhodnutí na další kategorie produktů.

 

Alexandria Beck, manažerka organizace Open Wing Alliance, dodává: „Členové organizace Alliance Open Wing (L214 ve Francii) blahopřejí společnosti Lagardère Travel Retail k přijetí závazku vyloučit celosvětově ze svého zásobovacího řetězce produkty pocházející z nedůstojných podmínek chovu. Vzhledem k tomu, že je Lagardère Travel Retail světovým leaderem a průkopníkem v sektoru maloobchodního prodeje v cestovním ruchu, vytváří toto její rozhodnutí novou normu platnou pro maloobchodní prodej v cestovním ruchu po celém světě."

 

 

 

 

Zdroj, foto:  Lagardère Travel Retail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ibc

6. červenec 2020
Dnes má svátek Mistr Jan Hus

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže