Kam na báječnou rodinnou dovolenou? Jedině do Dubaje

Kam na báječnou rodinnou dovolenou? Jedině do Dubaje!
 dubaj1
Pokud chcete své rodině dopřát opravdu nezapomenutelný zážitek, vypravte se do Dubaje! Za pouhých šest hodin přímého letu se ocitnete ve světě jako z pohádek Tisíce a jedné noci plném sluníčka a nekončící zábavy. Dubaj je zkrátka ráj pro děti všech věkových kategorií i dospělé, nejen z hlediska bezpečnosti – jde totiž o třetí nejbezpečnější zemi hned za Finskem a Katarem, ale také proto, že aspiruje na číslo jedna coby nejvyhledávanější turistická lokalita pro rodiny, a tak je místní nabídka atrakcí opravdu nevídaná!


Ať už máte doma malé miminko nebo puberťáka, Dubaj je pro vás jako dělaná! Ač muslimská země, Dubaj je natolik kosmopolitní, že si tu budete připadat jako v kterékoli jiné části Evropy, jen o poznání exotičtější.  Své o tom ví například modelka Simona Krainová, která zde v nedávné době prožila s celou svou rodinou pohádkovou dovolenou.


Kapka moře uprostřed vyprahlé pouště
Milovníkům podmořského života je určeno třetí největší akvárium planety, Dubai Aquarium & Underwater Zoo, jehož vody brázdí také na 400 žraloků! Neméně známé je akvárium The Lost Chambers s více jak 65 000 živočichy, které se nachází v hotelu Atlantis The Palm, jenž byl koncipován ve stylu bájné Atlantidy. Historii civilizace mapuje atrakce s názvem Atlantean Archeology, která děti naučnou formou zavede o několik tisíc let zpět. Je zde také řada dalších tematických aktivit, včetně hodin podvodního kreslení. Největší lákadlo však představuje nefalšovaná mořská panna Melissa, ochránkyně světa pod hladinou. A jak se z moře dopraví až do hotelového akvária? No přeci „podvodním taxi“, dodává s úsměvem její představitelka Brittany Olliver, doktorandka mořské biologie, pro kterou je tato práce splněným snem.


Pro chvilku odpočinku a něco sladkého na zub, zvolte Illy Café. Tato malá kavárnička, kde si můžete společně s rodinou vychutnat lahodný dortík a silný mátový čaj, který je místním tradičním nápojem, vám nabídne opravdu nevšední zážitek. Její stěny totiž tvoří právě akvárium Lost Chambers. Společnost vám tedy budou dělat rozliční tvorové z mořských hlubin.


Vodní dobrodružství

dubaj2
Další z atrakcí je vodní park s příhodným názvem Aquaventure neboli „vodní dobrodružství“. Jste-li milovníky tobogánů, skluzavek a potápění, je toto místem právě pro vás! Víte, co je Aquaconda? Nejdelší tobogán pro rafty na světě, který měří 40 metrů a nachází se právě zde!


Pokud mají vaše děti pro strach uděláno, vypravte se s nimi na žraločí safari! Na tento zážitek budou vzpomínat do konce života. Se speciální helmou se totiž ponoříte „na dno moře“, tedy toho v akváriu a kolem vás budou proplouvat menší druhy žraloků, rejnoků a dalších majestátných obyvatel vodní říše! Pozor, žraločí útok! Ne, nebojte, to je jen další z atrakcí, při které budete pohodlně usazeni ve vodním kole proplouvat skleněným tunelem v laguně plné velkých druhů žraloků, které můžete tentokrát obdivovat z bezpečné vzdálenosti. S menšími dětmi ale raději vyplujte na The Rapids, řeku o délce 1,6 sjízdnou na nafukovacích kruzích. Užijete si pohodovou, relaxační jízdu v kruhu těch nejbližších – doslova! K dispozici je jim také vodní hřiště ve tvaru pohádkového hradu s řadou mini skluzavek a bazénků, na jejichž bezproblémový chod dohlíží hoteloví animátoři.


Lekce kulinaření
Má vaše dítko kuchařské vlohy? Přihlaste je na lekce kulinaření! S jedním z řady hotelových šéfkuchařů si mohou například vyrobit vlastní pizzu nebo upéct sladké muffiny, které budou zdobit s láskou k vám a pro radost z úžasného zážitku! V Dubaji se nachází přes 6000 restaurací. Místní gastronomie je tedy na opravdovém vzestupu a kde jinde se něčemu přiučit, než u těch nejpovolanějších? Vždyť svou restauraci Bread Street Kitchen & Bar si tu neváhal otevřít ani slavný šéfkuchař, Gordon Ramsay!

dubaj3
A na co se ještě můžete těšit? Pro nejmenší děti je přichystán čtecí koutek, podvodní divadlo nebo možnost zorganizovat tematickou narozeninovou party. Každý čtvrtek se tu koná promítání žánrových rodinných filmů, a když budete mít štěstí, můžete se všichni společně zvěčnit s hotelovými maskoty, delfínem Finnem a princeznou Oceanou, které lze potkat v hotelovém areálu, kde se nachází na 23 restaurací, plno obchodů, a nebo třeba hotelové lázně ShuiQi Spa & Fitness, vyhlášené v roce 2014 nejluxusnějšími na světě! A tak se i vám, rodičům, naskytne příležitost relaxace, zatímco se vaše ratolesti budou bavit v místním dětském klubu.

 

Jako v pohádkové říši
Přesně tak si budete připadat při návštěvě Dubai Parks & Resorts, největšího komplexu zábavních parků Středního východu, který sestává ze čtyř tematických parků Legoland, Legoland Water, Bollywood a Motiongate. První asi netřeba blíže představovat, zkrátka lego kam se jen podíváte! Logoland Water doprovází řada vodních atrakcí. Není to náhoda. To jen místní obchodníci vědí, co opravdu táhne – v poušti byla vždy tím nejcennějším právě voda! Motiongate asi nejvíce uvítají ti nejmenší, kteří se zde potkají se Šmouly, Shrekem, zatímco ti větší ocení filmové hrdiny ze série Underworld. Na své si však přijdou i dospělí, a to v největším krytém zábavním parku světa, IMG World of Adventure, který byl dokončen teprve nedávno. Park má u většiny atrakcí výškový limit se vstupem od 120 cm a místní strašidelný hrad má omezení i věkové. Je totiž přístupný až od 15 let. O zábavu se zde nestarají umělé figuríny, ale reální herci, kteří dovedou pěkně postrašit! Opravdu jen na vlastní nebezpeční je nejhrůzostrašnější atrakce parku, Thorovo kladivo. Už název samotný napovídá, že nepůjde o nic pro slabé povahy.


Stýská se vám po zimě? Navštivte Ski Dubai, areál s několika lyžařskými sjezdovkami nacházející se v nákupním centru Mall of the Emirates. Že nemáte lyžařské vybavení? Nevadí! Půjčit si je můžete přímo v areálu sjezdovky! Pokud naopak preferujete bruslení, v největším nákupním centru světa Dubai Mall na váš pro změnu čeká ledové kluziště!

 

 

 

 www.atlantisthepalm.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

omni

29. červen 2022
Dnes má svátek Petr a Pavel

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek