Na Sněžku pro Pavlínku již tuto sobotu

Na Sněžku pro Pavlínku již tuto sobotu


Další důkaz, že sport pomáhá handicapovaným! Již pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční opět poslední květnovou sobotu, tedy 27. května 2017 od 8.30 v Peci pod Sněžkou. Jako tradičně bude akce spojena s dětským dnem. Letos se mimo jiné můžete těšit na vystoupení Petra Kotvalda s kapelou Trik.


Organizátorem akce je Nadační fond KlaPeto a myšlenka uspořádat výstup na nejvyšší českou horu se zrodila v hlavě Jaroslava Petrouše, atleta po amputaci levé nohy nad kolenem. „Každý rok je vybrána tvář projektu, dítě po amputaci, či s vrozenou vadou končetin, který je hlavním podpořeným. Letošní výstup se bude konat pro dvouletou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která přežila s trvalými následky onemocnění zákeřným meningokokem,“ říká Jaroslav Petrouš.


Zbytek výtěžku je pak rozdělován mezi další těžce zdravotně postižené děti. Podobně jako v minulých ročnících, budou podpořeny i děti, kterým příspěvek poslouží na kompenzační pomůcky nebo intenzivní rehabilitace, které plně nehradí pojišťovny. „NF KlaPeto navíc letos uzavřel spolupráci s Adeli Medical Centre ve slovenských Piešťanech, kam jezdí cvičit řada českých dětí po DMO a obdobných poruchách mozku. Díky této spolupráci dostanou našim nadačním fondem vybrané rodiny handicapovaných dětí na léčbu v Adeli slevu,“ dodává spoluzakladatelka NF KlaPeto Kateřina Klasnová.


Sbírku lze podpořit zakoupením benefičního trička s originálním logem akce na místě konání akce v Peci pod Sněžkou. Jeho koupí přispějete na pomoc Pavlínce a dalším handicapovaným dětem. Navíc v tomto triku budete mít v sobotu 27. 5. lanovku v obou směrech zdarma. Přispět můžete také libovolnou částkou přímo na transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto: 2200692979 / 2010


Přijďte se zapojit i vy a potěšit se pohledem na záplavu zdravých i handicapovaných lidí ve žlutých tričkách, jak společně sportem bojují za lepší život. A užít si dětský den s mnoha atrakcemi či koncert Petra Kotvalda. Program poběží na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou od 8.30 do 16.00, kdy je slavnostní ukončení akce s vyhlášením výše sbírky a letos také velkým překvapením.


„Za čtyři předchozí ročníky se podařilo získat celkem 2 298 00 tisíc korun a rozdat 31 příspěvků na kompenzační pomůcky a rehabilitační pobyty. Loni to bylo rekordních 863 tisíc. Pomozte nám v sobotu dosáhnout magický milion korun!“ uzavírá Klasnová s Petroušem.

 

 

 

 

 

Zdroj, foto: Nadační fond KlaPeto

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek