Výrobce pneumatik slavil v prestižním závodě 11. vítězství v řadě

Bridgestone obsadil stupně vítězů v 39. ročníku vytrvalostního závodu Coca-Cola Zero Suzuka 8 Hours
Výrobce pneumatik slavil v prestižním závodě 11. vítězství v řadě

www.bridgestonenewsroom.eu

8H podium re small

Bridgestone, největší společnost na světě vyrábějící pneumatiky a gumárenské produkty, obsadil stupně vítězů v 39. ročníku vytrvalostního silničního závodu Coca-Cola Zero Suzuka 8 Hours, který se konal ve dnech 28. až 31. července 2016. Závodní týmy, používající pneumatiky Bridgestone, dominovaly výsledkové listině tohoto prestižního závodu již popáté.

„Rád bych poblahopřál členům továrního závodního týmu Yamaha,“ řekl Michihiro Suzuki, viceprezident a vedoucí oddělení pro globální strategii značky a motoristický sport ve společnosti Bridgestone Corporation. „V den závodu panovalo velmi horké počasí s vysokými teplotami povrchu závodního okruhu, ale závodní týmy předvedly skvělou show. Naše pneumatiky podávaly v extrémních podmínkách na okruhu Suzuka velmi dobré výkony, což vyneslo společnosti Bridgestone v tomto závodě již 11. vítězství v řadě. Skvělým výsledkem jsem více než nadšený a doufám, že se nám příští rok podaří naši vítěznou sérii opět prodloužit.“

Motocykl továrního závodního týmu Yamaha, vybavený pneumatikami Bridgestone, dovedli k vítězství jezdci Katsuyuki Nakasuga, Pol Espargaró a Alex Lowes. Tovární závodní tým Yamaha obsadil ve vytrvalostním závodě na okruhu Suzuka nejvyšší místo na stupních vítězů podruhé v řadě. Tímto triumfem byl také stanoven nový rekord v počtu vítězství dosažených jedním dodavatelem pneumatik v nepřetržité řadě.

YFRT NAKASUGA run1 re small

„Máme obrovskou radost, že jsme s naším týmem vybojovali vítězství druhým rokem v řadě,“ řekl Wataru Yoshikawa, manažer továrního závodního týmu Yamaha. „Bridgestone nás podporuje pneumatikami se skvělými výkony a za celý tým bych rád za tuto podporu srdečně poděkoval. Se společností Bridgestone jsme úzce spolupracovali, abychom z pneumatik dostali nejlepší výkony, a to nám přineslo nejlepší výsledek.“

Trojnásobné vítězství týmů, vybavených pneumatikami Bridgestone, završili druhým místem jezdci Akira Yanagawa, Kazuki Watanabe a Leon Haslam z týmu Green a třetím místem jezdci Takuya Tsuda, Joshua Brookes a Noriyuki Haga z týmu Yoshimura Suzuki Shell Advance.


Zdroj, foto: AC&C 


Bridgestone Europe
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

www.bridgestonenewsroom.eu

24. únor 2020
Dnes má svátek Matěj

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek