Apache Bicycles bude podruhé měnit životy

Apache Bicycles bude podruhé měnit životy

www.apache-elektrokola.cz/meni-zivot

IMG 1734
V loňském roce značka Apache Bicycles, tuzemský výrobce elektrokol, spustila pilotní projekt s názvem „Apache mění život“. Ten má za úkol testovat vybraná elektrokola v reálném životě lidí, kterým právě tato forma kola může pomoci. Do konce května se tak bylo možné hlásit a stát se jedním ze tří adeptů letošního 2. ročníku.

Tento odvážný projekt je postaven na koncepci zapůjčení elektrokol Apache vybraným finalistům soutěže, kteří s nimi budou žít a měnit svůj život téměř v přímém přenosu. Ti se během letošního léta představí široké veřejnosti a ukážou, zda jim elektrokolo opravdu změní život. „Po celou dobu loňského léta jsme mohli sledovat blog, kam psali naši samotní aktéři a kde díky tomu vzniklo desítek návodů a tipů na cyklistické výlety“, uvedl Lukáš Bárta. Vybraní finalisté jsou připraveni podat pravdivé svědectví o jejich životech a strastech, které jim ve většině případů nedovolilo sednout na kolo. To by se teď mělo stát minulostí a nám se tak naskytne nová příležitost nahlédnout do soukromí životů třech lidí, kteří se díky značce Apache vrátí zpět na cyklistické stezky a nejen tam.

IMG 1695
Ve spojení s letošním projektem tak můžeme zaregistrovat Mirku Teichmanovou (53) z Hradce Králové, která kolo používá denně jako dopravní prostředek cestou do práce. Její zdravotní problémy, bolesti zad jí ale trápí natolik, že už několikrát zvažovala s kolem skončit a dál jezdit autobusem. „Přes mé všechny zdravotní problémy chci nadále žít aktivním životem a ráda bych pro tuto situaci nalezla optimální řešení. Tím se snad stane elektrokolo Apache“, říká Mirka. Druhou reprezentantkou je Lýdie Růžičková (52) z Vinařic u Kladna, která má již za sebou několik operací obou kolen. Bývala vášnivou cyklistkou a její doktor jí výslovně doporučil elektrokolo, jako vhodnou rekonvalescenci. „Bojím se se svými koleny pořádně zabrat, aby zase něco neprasklo, ale chtěla bych to stejně vyzkoušet a dokázat svému muži, že ještě nepatřím do starého železa“, říká Lýdie Růžičková. Posledním letošním finalistou se stal Jaroslav Krásenský (60) z Brna. Jak o sobě uvedl, je nadšený cyklista, který zdolával vyšlapat Ještěd nebo slavné kopce v italských Dolomitech na Madonu di Campilio. Od úrazu kolene z roku 2003 už to ale jde jen omezeně. „Letos díky elektrokolu Apache budu mít dost příležitostí všem ukázat nové cyklotrasy, určitě to bude Šumava, v Rakousku údolí Lungau a moje nejmilejší Vysočina v okolí Nového města na Moravě“, uvedl J. Krásenský.
Pro letošní rok má Apache také dva nové ambasadory, ředitelku pražského Divadla v Dlouhé, Danielu Šálkovou a Davida Svobodu, moderního pětibojaře, vítěze LOH z Londýna 2012 a ME pro rok 2010. „Tohle stylové elektrokolo chci využívat především na cestu do divadla a pak na pojížďky centrem Prahy. Těším se, že konečně zdolám kopec od Vltavy levou zadní. Bydlím totiž na Bílé hoře“, uvedla D. Šálková. David Svoboda má elektrokolo v plánu využívat především jako dopravní prostředek, aby se pohodlně dostal z bytu do „práce“ na Duklu. „Mám teď nový domov kousek od Dukly, ale jezdit autem se tam nevyplatí a pěšky je to už daleko, elektrokolo se zdá, jako dobrá alternativa“, říká Svoboda.
Kdo tedy chce začít letos o prázdninách s cykloturistikou a neví, kam vyrazit, sledujte blog na stránkách www.apache-elektrokola.cz/meni-zivot, kde se budou každý týden, až do konce září objevovat komentované tipy na výlety letošních aktérů Apache mění život.
Více také na www.apache-elektrokola.cz a FB profilu  facebook.com/ApacheElektrokola

 

Zdroj, foto: www.apache-elektrokola.cz

 

10. červenec 2020
Dnes má svátek Libuše a Amálie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže