5 důvodů proč navštívit Slovensko

 5 důvodů proč navštívit Slovensko

Print Hotel Entrance Summer Evening
Stále váháte, kam na letní dovolenou? Nejste opalovací a válecí typy, proto variantu „dovolená u moře“ neakceptujete a nejkrásnější kouty naší domoviny máte již sježděné? Co tak vyrazit k našim sousedům, na Slovensko? Je bohatou zemí, která má co nabídnout a ukázat. Objevte jeho krásy a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.
Jazyková bariéra – té se bát nemusíte. Našim sousedům většinou vždy rozumíme.
Úspora času - uzavírky, objížďky, mýtné brány, celnice. Pro spoustu lidí strašáky, kterým se snaží každým rokem při cestě k moři vyhnout. I při cestě na Slovensko se sice můžete s nějakou uzavírkou nebo objížďkou potkat, ale nemělo by to být tak náročné jako cesta na jih.  Přibližně za 6 hodin jste ve Vysokých Tatrách z Prahy autem.
Lákavá příroda - Slovensko se chlubí bohatstvím přírodních krás. Na relativně malém území se nachází více než 1000 chráněných území, 9 národních parků a 16 chráněných krajinných oblastí, kde najdeme velké množství vzácných druhů živočichů i rostlin. Mezi nejatraktivnější místa patří: Tatranský národní park, Národní park Nízké Tatry, Národní park, Slovenský ráj, CHKO Štiavnické vrchy, Karpatské bukové pralesy a mnoho dalších.

Print Hotel Lake side
Termální koupaliště - Slovensko je proslulé i svými léčivými prameny. Místní lázně jsou vyhledávané domácími i zahraničními návštěvníky. Mezi nejznámější lázně patří Piešťany, Trenčianske Teplice, Bardejovské Kúpele, Vyšné Ružbachy nebo Silač. Co může být lepšího než se po náročné túře uvolnit v horkém prameni a oddávat se relaxaci?
Horská turistika - nejvyhledávanější přírodní turistickou lokalitou jsou Vysoké Tatry. Majestátní štíty hor, malebná plesa a neobvyklá zubačka – to vše jsou lákadla, díky kterým se sem turisté pravidelně vracejí. Území Slovenska bylo matkou přírodou obdarováno i jedinečnými krasovými jeskyněmi.
Náš tip: Slovenská národní památka na břehu Štrbského plesa
Ubytujte se v Grand Hotelu Kempinski Vysoké Tatry, který se skládá ze tří propojených historických budov postavených vedle sebe během 34 let na moréně Štrbského Plesa: Jánošík (1893), Kriváň (1906) a Hviezdoslav (1923). Odlišují se různými architektonickými formami, od historického designu až po moderní styl 20. let 20. století. Spolu vytvářejí dojem malebné a zvláštní stavby s různými tvary střech, které dokreslují panorama okolních Vysokých Tater. Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry zachycuje skvělým způsobem romantiku a půvab královských dob a zároveň nabízí veškerý luxus a pohodlí dnešní doby. Kombinace jezera a nadmořské výšky vytváří jedinečné a přímo ideální podmínky k léčbě nemocí horních cest dýchacích, což je efekt známý jako "klimatické spa".
Tip pro rodiče s dětmi: Noční pochod s lampióny okolo Štrbského plesa
Tato tradice vznikla v roce 2010, kdy ještě chodník okolo Štrbského plesa nebyl osvětlený. V červenci a srpnu můžete vzít děti na noční pochod s originálními olejovými lampióny každý pátek od 21:00 hod. Hosté Grand Hotelu Kempinski vždy doprovází někdo z managementu hotelu a na konci přibližně 45 minutového pochodu čeká na rodiče malé alkoholické překvapení a děti sladká odměna.
https://www.kempinski.com/sk/strba-strbske-pleso/grand-hotel-high-tatras/special-offers/

 

Zdroj, foto: www.kempinski.com; AK

10. srpen 2020
Dnes má svátek Vavřinec

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže