Z lyží přímo do lázní pouze v Mariánkách

Z lyží přímo do lázní pouze v Mariánkách
Jedinečná kombinace zimních sportovních aktivit, léčivých pramenů a lázeňských procedur v jednom z nejkrásnějších měst Evropy

Zkuste se odpoutat od stresu a starostí všedního dne, studené zimní nálady a dopřejte si aktivní odpočinek a regeneraci organizmu v jednom z třiceti nejkrásnějších měst Evropy, mezi které Mariánské Lázně nedávno zařadila Japonská turistická agentura zastupující 300 japonských cestovních kanceláří a které zveřejnil britský deník The Telegraph.  
 boby
Mariánské Lázně jsou nejen světoznámými lázněmi s jedinečnou atmosférou nabízející tradiční léčebné procedury založené na přírodních léčivých zdrojích v podobě minerálních pramenů, Mariina pramene, bahna a rašeliny podávaných po ohřátí ve formě zábalů a mimořádně čistého ovzduší, díky kterému mají i statut klimatických lázní, ale také vyhledávanou a oblíbenou turistickou destinací i během zimních měsíců.

bezecke trate ML

Díky příhodným klimatickým podmínkám v zimě nabízí Mariánské Lázně návštěvníkům i dokonalé lyžařské vyžití, které mohou návštěvníci unikátně zkombinovat právě s léčebnými lázeňskými či wellness procedurami. K dispozici je 1,6 km sjezdovek různých obtížností umístěných téměř ve městě – od mírné „Krakonošky“ po strmý „Slalomák“. Na vrchol se dospělí i děti dostanou pohodlně kabinkovou lanovkou, nebo vlekem. Pro děti je navíc možné využít samostatný dětský park, oddělený od sjezdových tratí, provozovaný pod záštitou projektu SnowKidz. Dětský lyžařský koberec či lanový vlek usnadní dětem dopravu k prvním lyžařským krůčkům. Speciální výukové prvky, pohádkový slalom či vyhřívaná herna pak zajistí zábavu i odpočinek malých lyžařů. O děti se postarají profesionální lektoři lyžování. A to jak individuálně, tak i v rámci skupinové výuky. Skiareál Mariánky nabízí i večerní lyžování (st, pá, so 18-21h) a lyžaři mohou využít také doplňkových služeb, mezi které patří půjčovna lyžařského vybavení, babysitting, parkování zdarma i provoz několika gastro zařízení přímo v areálu či jeho bezprostřední blízkosti. Skiareál nabízí také levnější ceny skipasů od pondělí do čtvrtka + každý týden "seniorská středa" - lyžaři nad 55 roků lyžují s 50% slevou. Na první dva březnové víkendy je pro návštěvníky skiareálu připravené testování lyží (Head a Sporten) spojené s diskotékou a ochutnávkou produktů R. Jelínka.

Běžkaři si zase vychutnají až 60 km upravených tratí pro běžecké lyžování v krásné přírodě v blízkém okolí města, které mají díky nadmořské výšce 750 až 800 metrů po většinu zimy dostatek sněhu. A ti, kteří nefandí lyžím, mohou potrápit své tělo třeba na bruslích na zimním stadionu, v moderním plaveckém bazénu s malým tobogánem, nebo v hotelových fitness centrech.

Dopřejte svému tělu přes den aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a odpoledne pak blahodárnou regeneraci při lázeňských a wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně, nebo večer ve vířivce s lahví sektu. Řada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě teď atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky, včetně možnosti zakoupení těchto balíčků formou dárkových poukazů.

Např. hotel Cristal Palace nabízí zimní relax s balíčkem Antistress, cena za osobu a pobyt ve dvoulůžkovém pokoji je 4 824 Kč a zahrnuje:
- 1x malý dárek na uvítanou
- 3x ubytování ve zvoleném typu pokoje
- 3x polopenze formou bohatého bufetu
- 1x minerální koupel - 30 min.
- 1x aroma masáž - 20 min.
- 1x parafínový zábal rukou - 15 min.
- 1x oxygenoterapie - 20 min.
- wellness set na celou dobu pobytu
- volný vstup do hotelového relax centra (bazén, finská sauna, infra sauna, whirpool)
- připojení na internet (WiFi na pokoji nebo e-koutek)
- pitná kúra přímo v hotelu - 2 vlastní, unikátní nové minerální prameny - Augustinův + Edward VII.
www.cristalpalace.cz
Kompletní týdenní lázeňská kúra v Hotelu Excelsior, kdy hotelové léčebné a wellness oddělení vypracuje pro každého hosta individuální léčebný plán s 12 procedurami za týden - např.: minerální koupele, plynové injekce, masáže, inhalace, bahenní zábaly, parafínové zábaly a předepsanou pitnou kúru minerálních pramenů, které se nachází v blízkosti kolonády. Cena pobytu pro 1 osobu v jednolůžkovém pokoji (do 3.4) 11 340 Kč, nebo pro 2 osoby ve dvoulůžkovém pokoji 17 010 Kč zahrnuje:
- Ubytování v luxusních pokojích s příslušenstvím na minimálně 8 dnů (7 nocí)
- Každé ráno bufetová snídaně
- Denně večeře v hotelovém Restaurantu „1900“ – formou Table d'hôte (bufet)
- Denně polední snack (polévka, zeleninový salát, dezert a káva)
- Lékařská vstupní kontrola
- Konzultace Wellness Managera v průběhu pobytu
- Indikace mariánskolázeňské léčebné pitné kúry lékařem
- 12 léčebných a relaxačních procedur na osobu na týden
- Využití sauny v odpoledních hodinách zdarma
- Parkování u hotelu zdarma (rezervace předem nutná)
- Možnost zapůjčení nordic walkingových holí k volnočasovým aktivitám
- Bezplatné připojení k internetu
- Bezplatné využití županu a pantoflí po dobu celého pobytu
- Neomezený vstup do hotelového bazénu se slanou vodou, římských lázní a fitness v sesterském hotelu Chateau Monty denně od 07:00 do 11:30 hodin a od 12:30 do 21:00 hodin
www.galahotels.cz
Luxusní hotel Esplanade Spa & Golf Resort, který se nachází v bezprostřední blízkosti Skiareálu Mariánské Lázně (cca 5 minut chůze) nabízí pestrou škálu relaxačních, léčebných pobytových balíčků nebo romantických víkendů (např. Líbánkový, Wellness, Esplanade, Thajský víkendový, Golf Indoor nebo Beauty balíček). Hotel využívá pro Spa & Wellness procedury také svůj vlastní léčivý pramen Svatá Marie Eva, který slouží hostům také jako vynikající stolní minerální voda v průběhu podávání hotelových snídaní. Hotelové Spa nabízí zdravotní a kosmetické centrum, poskytuje vynikající procedury prováděné zkušeným a kvalifikovaným personálem.
Wellness Balíček pro dvě osoby v ceně 12 400 Kč zahrnuje:
-    Luxusní ubytování v hotelu Esplanade Spa and Golf Resort (2 noci)
-    Welcome drink v recepci hotelu při příjezdu
-    Bohatá snídaně formou švédských stolů s koutkem zdravé výživy
-    1 x tříchodové lehké wellness menu / osoba
-    2 x Uhličitá přírodní minerální koupel s přísadou CO2 / na osobu
-    2 x Spa & Wellness relaxační procedura dle Vašeho výběru / na osobu
-    Využití hotelového fitness centra a bazénu po celou dobu pobytu
www.esplanade-marienbad.cz
Hotel Maxim nabízí např. pobytový balíček Nezapomenutelný víkend, cena pobytu pro 2 osoby je 3920 Kč a zahrnuje:
-    2x ubytování
-    2x polopenze + snack + welcome drink
-    1x klasická částečná masáž
-    1x perličková koupel (nebo slatinný zábal)  
-    volný vstup do hotelového bazénu
-    zdarma zapůjčení holí na nordic-walking      
-    káva + zákusek v hotelové kavárně - bonus       
Regenerační program, cena pobytu pro 2 osoby je 11 798 Kč a zahrnuje:
-    ubytování na 5 nocí s polopenzí
-    2x klasická částečná masáž
-    1x podvodní masáž
-    3x oxygenoterapie
-    3x plynová obálka
-    1x lymfodrenáž
-    volný vstup do hotelového bazénu
www.hotelmaxim.cz

Spa & Wellness Hotel Harmonie nabízí např. wellness pobyt ZAHŘÍVACÍ AntiStress, což je speciální wellness program s antistresovým a detoxikačním účinkem, který je určen především náročným a pracovně vyčerpaným hostům. Cena pobytu pro 1 osobu je 4650 Kč a zahrnuje:
-    3x ubytování
-    3x snídani
-    3x večeři
-    6 lázeňských a wellness procedur (na výběr 5 různých kombinací procedur s rozdílným zaměřením)  
Zahřívací kúra AntiStress zahrnuje:
-    slatinný zábal
-    rašelino-bentonitový obklad
-    inhalace minerálního pramene
-    koupel s rašelinovou emulzí
-    uhličitá koupel CO2 s přísadou soli z Mrtvého moře
-    parafínová koupel rukou
-    volný vstup do relaxační zóny
-    neomezený vstup do bazénového whirlpoolu
-    neomezený vstup do finské sauny s coloroterapií a esoterickou hudbou
-    pitnou kúru pramene v hotelu
-    denně odpolední zábavný program
-    parkování v areálu hotelu
www.spahotelharmonie.cz

 

O Mariánských Lázních
Mariánské Lázně, to jsou nádherné lázeňské parky, romantické kolonády a půvabné pavilony, příjemné kavárny a útulné hotely. Mariánské Lázně leží uprostřed překrásné a neporušené přírody chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Díky svému čistému prostředí mají statut tzv. klimatických lázní, tedy už jen pobyt na zdejším vzduchu je zdraví prospěšný. Město obdařené léčivými minerálními prameny a jedinečnou atmosférou, kterou si každý rok přijíždějí vychutnat tisíce návštěvníků. Místo, ve kterém se potkává historie s moderními způsoby, jak příjemně strávit dovolenou – lázeňským odpočinkem, ale také aktivně sportem, vycházkami nebo kulturním programem. Dominantou města je vedle lázeňských parků kolonáda se vznosnou litinovou konstrukcí a dřevěným kazetovým stropem. Nepřehlédnutelnou součástí lázeňské promenády je slavná Zpívající fontána, která každou lichou hodinu hraje jednu z mnoha slavných skladeb ze svého repertoáru. Ve večerních hodinách zážitek umocňuje efektní barevné nasvícení. Překrásnou přírodu Slavkovského lesa a okolí Mariánských Lázní lze nejlépe poznat při turistice, Nordic Walkingu nebo cyklistických vyjížďkách. Golfisté si mohou vychutnat hru na nejstarším hřišti v Evropě – osmnáctijamkovém hřišti Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, oceněném titulem britské královny Alžběty II. V zimní sezóně je město rájem pro lyžaře. V okolí města je upraveno přibližně - 60 km běžeckých stop a sjezdové tratě v areálu „Skiareál Mariánky“ dosahují délky 1600 metrů a nabízí terény několika stupňů obtížnosti. Ve městě a jeho okolí vyvěrá na sto minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Jedná se o studené železnaté kyselky. K pitným kúrám se využívá zejména 6 hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův. Díky své chemické rozmanitosti jsou vhodné k léčbě velkého spektra nemocí a nabízejí velice pestrou indikaci - léčbu onemocnění ledvin a močových cest, přes potíže dýchací, pohybového aparátu, zažívacího traktu, poruch metabolismu, gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti, onkologická onemocnění, po léčbu kožních či nervových onemocnění. Základní léčebné postupy se skládají z pitné léčby a minerálních koupelí, suchých plynových koupelí a injekcí. Dále se využívají tzv. peloidy, neboli bahna a rašeliny podávané po ohřátí ve formě zábalů a obkladů.
Do Mariánek se dostanete velmi snadno, z Prahy cca 2 hodiny autem po dálnici D5 (Mariánské Lázně jsou vzdálené 28 km od Exitu 128). Městem prochází železniční koridor Norimberk-Cheb–Plzeň-Praha–Ostrava. Ze stanice Praha hlavní nádraží jezdí do Mariánských Lázní vlaky přibližně každé 2 hodiny a cesta Pendolinem (2x denně) trvá jen něco přes 2 hodiny.
www.marianskelazne.cz a FB profill www.facebook.com/marianskelazne.cz/


Zdroj, foto: ACCEDO; www.marianskelazne.cz

15. srpen 2020
Dnes má svátek Hana

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek