Léto je v plném proudu. Vyberte si vhodný ventilátor k ochlazení!

Rtuť teploměru v posledních dnech stoupá k hodnotám, které jsou sice příjemné někde u vody, ale ne úplně ideální v uzavřených prostorách. Kanceláře a byty se staly peklem, ve kterém se vzduch ani nehne. K výběru dovolené, nákupu vhodných plavek a k pořízení zahradního grilu si proto na seznam přidejte také ventilátor. Pohybující se lopatky totiž budou vaším nejvěrnějším společníkem, který vás bude ochlazovat, kdykoli bude potřeba.

klasický stolní ventilátor

Stolní, stojanový nebo stropní?
Široká nabídka ventilátorů zaručuje, že si vybere opravdu každý, od nenáročných uživatelů až po ty, kteří chtějí mít to nejlepší.
Základem jsou stolní ventilátory. Jedná se o nejprodávanější typy ventilátorů, které oslovují zákazníky zejména kvůli ceně. Pořídit si je můžete za pár stovek a jejich efekt bude k nezaplacení. Poskytují rychlou úlevu od vedra kdykoli potřebujete, a kromě ceny pro jejich nákup hovoří také minimální nároky na prostor a mobilita. Hodí se spíše do menších místností a budete se muset smířit s větší hlučností přístroje. Na podobné vlastnosti narazíte i u stojanových ventilátorů, pro jejich nákup zase hovoří výkon zařízení, a přece jenom o trochu více funkcí, například lze najít ventilátory s rozprašovačem vzduchu.

stropní ventilátor
Pokud chcete tišší ventilátory, vaší volbou by měly být sloupové či stojanové. Ty mívají zajímavý vzhled, a tak mohou posloužit i jako designový doplněk. Oceníte u nich také mnoho zajímavých funkcí, od režimu spánku až po ionizaci vzduchu.
Nejen v létě, ale také v zimě, kdy rozhání teplý vzduch po místnosti reverzním chodem, je skvělou volbou stropní ventilátor. V létě chladí, v zimě snižuje náklady na vytápění. Další jeho výhodou je, že nepřekáží a dá se sehnat v mnoha barevných provedeních a navíc často i se světlem. Nevýhodou bývá větší pořizovací cena a nemožnost ho přemísťovat dle potřeby.
Pokud jste příznivcem moderního designu ve spojení se širokým spektrem funkcí, pak můžeme doporučit ventilátory Dyson, které umí nejenom chladit, ale i hřát a čistit vzduch.

sloupový ventilátor 2
Jak vybírat?
Ventilátor nevybírejte primárně podle ceny, ale podle kvality provedení, funkcí, výkonu, spotřeby či hlučnosti. V ložnici bude znát každý decibel, takže tam volte co nejtišší typ. Při nákupu sloupových či stojanových ventilátorů si dejte pozor na stabilitu, příliš levné typy nebývají moc stabilní. Vždy berte ohled na velikost místnosti, kterou budete chladit a podle toho volte požadovaný výkon.
Přečtete si podrobnější návod, jaký ventilátor vybrat ZDE.


27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek