Hrušínský, Krampol, Sobota, Přeučil – čtveřice, co si chce stáří užít

Hrušínský, Krampol, Sobota, Přeučil – čtveřice, co si chce stáří užít

1490 jiri krampol jan preucil ludek sobota rudolf hrusinsky tomas magnusek natalie grossova Kopírovat
Alespoň tak tomu je v novém filmu režiséra Tomáše Magnuska ´Stáří není pro sraby´.Čtveřice hereckých bardů si zahraje důchodce, kteří vyrazí na svůj poslední velký výlet. Jedním z míst, které navštíví, je Grandhotel Pupp, protože přáním kamaráda z party bylo navečeřet se v restauraci Grandhotelu a pak přespat v jednom z apartmánů.


 „Hlavní postava, kterou hraju já, je taková nepříjemná až nerudná. Potom, co mu zemře manželka, založí takzvanou urnatour. S popelem zesnulé manželky vyrazí na výlet snů chlapů z party. Na tom je ta komedie vlastně postavená, akorát se k tomu musí přistupovat citlivě, aby to nebylo moc cynické,“ vysvětlil Jiří Krampol. Stejně jako on, i ostatní protagonisté z filmové party si pochvalují, že si natáčení užívají také díky skvělým hereckým kolegům, z nichž mnozí jsou letitými kamarády.

7758 jiri krampol rudolf hrusinsky tereza rays Kopírovat
Odkaz na reportáž z natáčení: https://youtu.be/rXraZF4SLtw

 

Režisér Tomáš Magnusek k tomu dodává: „I když se chlapi samozřejmě léta dobře znají, ve filmovém příběhu je každý z nich úplně jiný. Mají jiné vlastnosti, zájmy i politické smýšlení. Ale aby to nevypadalo, že ve filmu hrají jen důchodci… V příběhu se objeví například i mladý youtuber, vnuk jednoho z přátel, který výlet čtyř kamarádů zorganizuje. Toho hraje Robert Cejnar. Mihne se tam i zpěvačka a muzikálová herečka Natálie Grossová. Zdaleka ale nejsou jedinými mladými herci ve filmu. Víc ale zatím prozrazovat nebudu,“ uzavřel režisér s tím, že film bude natočený na konci července a premiéra se plánuje na první čtvrtletí příštího roku.

7874 tereza rays robert cejnar tomas magnusek Kopírovat
Film vznikl v rámci projektu Oživíme Česko, jehož cílem je podpořit české firmy, výrobky, služby i umění. Kromě karlovarského hotelu proběhlo natáčení například v jihočeském Jindřichově Hradci, točit se bude i na zámku Doudleby nad Orlicí, v liberecké zoo, v Ratibořicích nebo v Náchodě. A právě proto se filmu se objeví také poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.

 AAG 9052 Kopírovat

 


Zdroj: Helena Váňová Production

17. říjen 2021
Dnes má svátek Hedvika

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek