Kamil Střihavka a Aleš Brichta pokřtili nový klip Electric Lady

Kamil Střihavka a Aleš Brichta pokřtili nový klip Electric Lady

https://www.youtube.com/watch?v=asImpLj0YXg&feature=youtu.be

 

 

ELECTRIC LADY UNOR 2018 2


Tereza Rays alias Electric Lady o sobě:
Ke kytaře jsem se v 15 ti letech dostala díky Jimi Hendrixovi, který mě uchvátil svou hrou a svými písněmi, jméno Electric Lady jsem si zvolila na jeho počest. V podstatě se beru jako pokračovatelka jeho myšlenky, a to je kázat mír a lásku prostřednictvím hudby. Electric Lady je žena - dáma s kytarou, která dává naději lásce a umění. A to je to mé poselství.


Kapelu ELECTRIC LADY jsem založila r. 2013, pak jsem odletěla do New Orleans hrát s kamarádkou Mirkou do ulic města, bylo to tam hudebně neskutečné. To místo mám uložené opravdu hluboko v srdci. V tom roce běžel můj klip STORM i v MTV, vyhrála jsem soutěž Blues aperitiv. I když zkouška na soutěž proběhla v autě, soutěž jsme vyhráli. Potom jsme hráli na hlavních podiích v Polsku i v Šumperku, roku 2014 jsem byla pozvaná točit svou hudbu do Texasu US s producentem Kirkem Covingtonem, kde vznikla má debutová deska Electrical, v tom roce jsem se stala firemní hráčkou světově známých nástrojů zn. Fender a tak také jedinou českou reprezentantkou této světové značky nástrojů u nás.

ELECTRIC LADY 2018 2
Jeli jsme i turné s Mandrage po 8 největších českých sálech u nás, a kapela získala booking v Německu, takže od roku 2017 aktivně jezdíme i německá podia.


Roku 2017 vznikl singl A Part Of My Heart, který pro nás napsal český slavný kytarista a zpěvák Ivan Král. Roku 2018 jsem měla tu čest vystoupit například s Monkey Business, objevit se na desce coverů skupiny JAR, která má ted vyjít - ESKALACE BOBRA , spolupracovala jsem s Rytmusem, Olgou Lounovou a dalšími. V té době jsem začala působit pod agenturou Nemoros, která mé hudební aktivity přesunula i na další trhy, speciálně  do Ruska - začal z se o mne zajímat i Russian Music Box, kde vzniklnul rozhovor a písně Electric Lady byly několik měsíců v rotaci právě v tomto hudebním kanálu. Také jsem vystoupila v Moskvě na prestižním VIP večírku pro  Natalii Palinovou - ředitelku Russian Music Box, kam se žádný cizí smrtelník nemá šanci dostat. Vyhrála jsem na mezinárodní soutěži rockových talentů v Rusku, která se konala ve městě Chimki a následně jsem dostala nabídku s Electric Lady vystoupit na prestižním přilehlém rockovém festivalu r. 2019...


Na příští rok chystá Electric Lady desku, Fórum Karlín a zbrusu nový styl, který do ČR přineseme. Návrat ke staré poctivé hudbě, žádné samohrajky. Electric Lady je žena s kytarou a bojuje o návrat dobrých vztahů mezi lidmi, zachování hodnot umění, lásky a tvorby.


Doposud realizováno agenturou Nemoros:
Podpis producentské smlouvy říjen 2018 v Moskvě
Videoklipy na Russian Music Box s exkluzivním rozhovorem
https://youtu.be/t_NNVqHf_n8


Tereza byla pozvána na speciální večer udělování cen RMB v Moskvě v Krokusu, kde si prošla po červeném koberci s velkými hvězdami a poskytla rozhovory novinářům a televizím.
Následně je Tereza pozvána na korporátní večírek, kde koncertuje pro ředitelku RMB v rámci jejího jubilea. Večírku se zúčastnily velké hvězdy ruského showbussinesu, producenti a také ministr kultury a další významné osobnosti. Na tento večírek speciálně zajistil zvukovou aparaturu americký Fender, který přijal Terezu jako svoji firemní kytaristku.
https://youtu.be/BodvyeSPM-4


Vydali jsme nové EP, které je již v prodeji a také jsme vydali nový videoklip «producer», který je prozatím nejúsěšnějším klipem kariéry Terezy.
https://youtu.be/WZ25n7K-WuI


V lednu 2019 se Tereza zúčastnila prestižního rock. jazzového konkurzu, kde vyhrála a získala titul laureáta prvního stupně. Následuje i pozvání na jeden z největších rockových festivalů v Moskvě, kde bude vystupovat toto léto jako zahraniční host.
V lednu 2019 se Tereza osobně setkává s labely a producenty v Anglii a získala si jejich pozornost.

 

Další plány:
Po návštěvě v Anglii se dojednal workshop skladatelů. Úspěšní skladatelé z Anglie přijedou za Terezou a společně budou psát nové hity. Plánuje se na konec března 2019.
Tereza nahrála píseň pro J.A.R., která vyjde v březnu a bude hlavní písní jejich nové desky «Eskalace bobra»
Plánujeme společnou píseň s Olgou Lounovou, Eddie Stoilow a americkou hvězdou Nik West -  s těmi se již písně píší.
Chtěli bychom ještě další, jako třeba Farna, Ben Cristovao a rádi bychom získali i Martu Jandovou
Máme připravenou i show s Pepou Ratajem, rychlokreslířem, který nacvičil s terezou kresbu hendrixe na hudbu živě hranou Terezou.
Do léta nás čekají dva prestižní koncerty v Rusku a tour po Německu. Plánujeme i Polsko a Anglii, ale tam je vše ještě v jednáních.
Chystáme spolupráci s Varhanem Orchestrovičem Bauerem - který bude mít koncert v říjnu v Lucerně a společně s Terezou připravují symfonické verze její tvorby.
Připravujeme i celé nové CD ve spolupráci se světovými skladateli a hudebními umělci, které by mělo mít vyvrcholení v Karlíně příští rok.

10. srpen 2020
Dnes má svátek Vavřinec

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže