PETR JÁKL JE HRDÝ, ŽE JE ČECH

PETR JÁKL JE HRDÝ, ŽE JE ČECH

pj2

Historický velkofilm Jan Žižka je nabitý celosvětově uznávanými hereckými hvězdami. Jako hrdý Čech je však režisér a producent Petr Jákl nadšený i z obsazení významných českých herců. Kromě Jana Budaře či Marka Vašuta brzy potvrdí další známé tváře, které se na filmu budou podílet.

pj
Aby měl Jáklův film větší šanci uspět i v zahraničí, bylo nutné sáhnout po zvučných jménech. Světový filmový trh je neúprosný, a tak se v hlavních rolích objeví především hollywoodské hvězdy. Výběr mezi českými herci ztížily i nároky amerických producentů. „Snažil jsem se samozřejmě vybrat také z řad na-šich herců. Problém byl, že buď neodpovídali typově nebo nezvládali hraní v anglickém jazyce. Několik skvělých českých herců ale ve filmu každopádně bude“ prozradil Petr Jákl, co především ovlivňovalo jeho výběr.


Zároveň také odhalil, kde konkrétně u nás film vzniká „Dobové scény se odehrávají na Křivoklátu, Toční-ku, Kokořínu i Zvíkově a jeho okolí. Svoje nezastupitelné místo bude mít Karlův most a kolem něho posta-vené středověké město. Je tady ale i spousta jiných krásných míst a lesů, kde natáčíme. Chci světu uká-zat krásu naší země co nejvíc to půjde a propojit to s historií.“ dodal talentovaný režisér.

pj5
Od první myšlenky k první klapce velkofilmu Jan Žižka se Petr Jákl prokousával dlouhých osm let. A neby-lo to vůbec jednoduché. Ne všechno totiž vycházelo podle původních představ a plánů, což samozřejmě přináší hodně stresu. V takových chvílích je producentovi největší oporou jeho manželka Romana. „Ne-ustále mi připomíná, že všechno je vždy tak, jak to má být, a že to zdánlivě negativní nakonec přinese něco lepšího. A to je něco, co mě hrozně moc pomohlo, abych za ta léta dotáhl film až tam, kde teď je“ vysvětlil Petr.


„Bylo hodně okamžiků, kdy jsem si už začínal říkat, jestli je to vůbec možné zvládnout. Plno věcí se muse-lo měnit, někdy úplně na poslední chvíli, a ne vždycky jsem z toho byl nadšený. Nakonec jsem ale právě díky tomu vymyslel něco jiného, co bylo ve výsledku ještě zajímavější. Už několikrát jsem si v životě ově-řil, že když všechno přijímáte tak, jak to je, a nedržíte se konkrétních očekávání, může pak přijít i něco lepšího,“ dodal režisér.  


Pracovní název:    Jan Žižka (Medieval)
Režie:    Petr Jákl
Producent:    Petr Jákl, Cassian Elwes – WOG film, Double Tree Entertainment
Výkonný producent:    Martin J. Barab, Petr Jákl st., Kevin Bernhardt
Hlavní role:    Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, William Moseley, Sophie Lowe, Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař a další
Námět:    Petr Jákl st.
Scénář:    Petr Jákl
Spolupráce:    na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše
Spolupráce na scénáři:    Petr Bok
Dramaturgie:    Ivo Trojakov, Tomáš Feřtek
Historik:    Prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc.

 

 

 

 

 

Zdroj, foto: Petr Jákl

8. srpen 2020
Dnes má svátek Soběslav

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže