Vánoční LEMARKET představí rekordní počet prodejců

Vánoční LEMARKET bude nově ve dvou termínech, představí rekordní počet prodejců

www.lemarket.cz

2018 Lemarket grafika


Ve dvou patrech pražské Galerie Mánes se v prosinci uskuteční již podeváté tradiční vánoční akce zvaná LEMARKET. Moderní tržiště bude otevřené kvůli velkému zájmu nově hned ve dvou termínech – 14. až 16. prosince a dále 20. až 22. prosince. Každý termín představí více než stovku lokálních, ale i zahraničních tvůrců a značek, návštěvníci tedy uvidí přes dvě stě projektů z oblastí móda, módní doplněk, šperk, ilustrace, produkty pro děti, jídlo, kosmetika a dalších. Atmosféru celé akce doplní gurmánská hostina a řada koncertů, workshopů i přednášek. Devátý ročník navíc nabídne i program během pracovního týdne. Více na www.lemarket.cz

 lerametkk

LEMARKET je moderní tržiště dnešní doby, které představuje originální české a slovenské značky a dbá na podporu lokální výroby. Návštěvníci zde mají možnost setkat se s autory projektů a seznámit se s jejich příběhy. „Letošní LEMARKET nabídne rekordní počet prodejců a nově dva termíny; jeden v půlce prosince a druhý krátce před Štědrým dnem. Chceme dát lidem možnost nakoupit krásné a originální dárky i na poslední chvíli bez stresu a mimo velká nákupní centra. Čím dál více lidí preferuje výrobky lokálních tvůrců a přesně to na LEMARKETu najdete,“ říká zakladatelka Elena Janota.


Mezi pečlivě vybranými tvůrci se od 14. do 23. prosince v Galerii Mánes představí například designérka Alex Monhart, nápadité spodní prádlo Paon a oblečení značky Soolista. Šperkaře zde zastoupí Eliška Lhotská, Adéla Pečlová nebo Blueberries. Milovníky papíru potěší papírnictví papelote, zápisníky Bloque či ilustrace a balící papíry By Myyna. Chybět nebude ani keramika od Cyrila Hančla anebo od značky Výpečky. Kosmetické výrobky zde nabídne Jagaia, Ushuaya a značka mýdel Soap. Dárky pro ratolesti budou k zakoupení u Ababu, dřevěné hračky u Bajkajlaj, nábytek u Chic By Pig a pro ty nejmenší bude připraven nový concept store LEMARKET mimi. O jídlo a pití se postarají Manželé v Kuchyni či gastro projekt Veskle. Mezi dalšími projekty, které se na LEMARKETu objeví, bude například Pet Farm Family s produkty pro domácí mazlíčky, značka Frusack nabízející kompostovatelný sáček pro nákup ovoce a zeleniny či obecně prospěšná společnost Elpida.

Lemarket2


Úplně poprvé se návštěvníci vánočního LEMARKETu mohou těšit na stánek Tamary Klusové, která zde představí svou Knihu života a Panenky ze Země Srdce, dále projekt Srna, jenž recykluje staré sklo, autorské hrací deky Široko nebo kožené doplňky značky Yrnche. Díky Papírně si každý bude moct zabalit zakoupené dárky v balící stanici, která bude po oba termíny k dispozici v Galerii Mánes.


Chuťové pohárky návštěvníků si také přijdou na své. Zastoupeny zde budou jak menší lokální gastro projekty, tak známé gurmet stálice, mezi nimiž nebude chybět například káva od onesip coffee, ručně vyráběné nanuky Lunar či tradiční paštiky Čongrády.  


Kulturní doprovodný program letošního LEMARKETu nabídne řadu workshopů, přednášek a vystoupení o víkendu i během pracovního týdne. Vyvrcholením bude koncert Tomáše Kluse, který LEMARKET chystá v rámci své dobročinné sekce DOBRO.

 

Vánoční LEMARKET
14. – 23. prosince 2017
14. – 16. prosince: první termín tržiště
17. – 19. prosince: ples a koncerty – více info brzy
20. – 22. prosince: druhý termín tržiště
23. prosince: LEMARKET HOSTINA – více info brzy

Galerie Mánes, Masarykovo nábřeží 1, Praha 1

 

Zdroj, foto:

www.lemarket.cz

 

 

 

11. červenec 2020
Dnes má svátek Olga

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže