MISS ČESKÉ REPUBLIKY JE IVETA MAUREROVÁ ZE ZNOJMA

MISS ČESKÉ REPUBLIKY JE IVETA MAUREROVÁ ZE ZNOJMA

 

Proběhl nultý ročník soutěže MISS ČESKÉ REPUBLIKY. Byla korunována nultá Miss České Republiky. Tou se stala loňská 1. vicemiss Léta 2017 Iveta Maurerová ze Znojma. Účast byla rekordní, dorazilo dvakrát více diváků.

missleta1 2
Foto: Zbyněk Maděryč

 

Miss České republiky 1. místo – Iveta Maurerová (Znojmo)

Miss České republiky 2. místo – Tereza Bohuslavová (Most)

Miss České republiky 3. místo – Kristýna Malířová (Čížkovice)

Ve středu 12. září 2018 proběhl v klubu Duplex na Václavském náměstí nultý ročník soutěže MISS ČESKÉ REPUBLIKY.

 

Velkým překvapením pro organizátory byl zájem o vyhlášení vítězek. Plánovaná kapacita klubu byla dvakrát překročena. Byla korunována Miss České republiky pro rok 2018. Tou se stala loňská 1. vicemiss Léta 2017 Iveta Maurerová. Druhé místo obsadila Tereza Bohuslavová a třetí místo Kristýna Malířová. V průběhu následujícího roku se vítězky této soutěže budou podílet na reprezentaci soutěže jak v tuzemsku, tak v zahraničí. „Iveta již za pár dní odlétá na světovou soutěž Miss GlobalCity do Číny, kde bude reprezentovat Českou republiku. Přípravy nebereme na lehkou váhu. Iveta si musí připravit volnou disciplínu, musí natočit video o sobě a o České republice. Součástí příprav je i výběr šatů a národního kroje.“ Uvedla Alexandra Belingerová, spoluorganizátorka soutěže Miss České republiky.

 

Co to znamená nultý ročník?

Robert Novotný, pořadatel soutěže Miss Léta, v červenci 2017 požádal o zapsání několika podob ochranné známky Miss České republiky. „V současné době jsme jediným pravomocným držitelem práv k názvu Miss České republiky ve smyslu průmyslových práv,“ řekl pořadatel Robert Novotný. „Z nominovaných 10 dívek jsme s komisí vybrali první tři vítězky. Iveta, Tereza i Kristýna jsou velmi aktivnídívky a pro soutěž Miss Léta dýchají, jsem si naprosto jist, že výběr těchto vítězek po poradě byl správný a že budou reprezentovat český národ, jak nejlépe dokážou,“ doplnil.

missleta3 3

Zleva: Tereza Bohuslavová, Iveta Maurerová, Kristýna Malířová Foto: Zbyněk Maděryč

 

missleta3 2

Rozhovor moderátorů Jiřího Jakimy a Martina Jirmana s ředitelem soutěže Robertem Novotným Foto: Zbyněk Maděryč


Miss České republiky – Kdo za vším stojí a proč?

K rozhodnutí o vzniku nové Miss České republiky předcházelo zahájení spolupráce mezi soutěžemi krásy iniciované ze strany pořadatelů soutěže Miss Léta od roku 2016 a nesouhlas s kroky, které uskutečnilo nové vedení České Miss v posledních dvou letech. Nová Miss České republiky má ambici stát se platformou, která propojí soutěže krásy v České republice a zajistí návrat zájmu o soutěže krásy v Česku. Miss České republiky naváže na porevoluční zlaté období soutěží Miss, kdy se u obrazovek scházely celé rodiny a tipovaly, která z dívek se stane tento rok královnou krásy. Miss České republiky bude znovu zvyšovat povědomí o soutěžích krásy jako nedílné součásti kulturního dědictví Česka. Misí nové Miss České republiky je definování doporučených společných pravidel, propagace jednotlivých soutěží krásy, vytvoření atmosféry spolupráce a pomoci, které zastaví současný trend a vrátí soutěžím společenský lesk. Vedle budování aliance soutěží krásy a spolupracujících modelingových agentur se nová Miss České republiky soustředí na strategickou propagaci lokálních módních tvůrců a fotografů a dalších umělců. Za vznikem Miss České republiky stojí organizátor Miss Léta, Robert Novotný. Tato soutěž vznikla teprve před šesti lety, přesto se v roce 2017 stala nejsledovanější soutěží krásy v České republice na sociálních sítích a podle vyjádření novinářů v roce 2017 všem soutěžím krásy dominovala. Navíc Miss Léta v roce 2017 byla první soutěží krásy v historii České republiky, kterou podpořily světové módní značky (Armani Exchange, Trussardi Jeans).

 

missleta4 2

Kristýna Malířová Miss České republiky 2018 (3. místo)

missleta4 3

Tereza Bohuslavová – Miss České republiky 2018 (2. místo) Foto: Karel Juda

 

missleta6 2

Iveta Maurerová – Miss České republiky 2018 (1. místo)

Foto: Karel Juda 

Foto: Petr Šebesta

 


Pořadatel: IT People nadační fond Kontaktní osoba: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zdroj, foto: MISS LÉTA; Zbyněk Maděryč; Karel Juda; Petr Šebesta

 

27. září 2020
Dnes má svátek Jonáš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek