Jitka Molavcová rozjela úspěšné šansonové turné

Jitka Molavcová rozjela úspěšné šansonové turné!

IMG 0395

Proslulá zpěvačka a herečka Jitka Molavcová, jež se do povědomí posluchačů a diváků vryla mnoha hity, filmovými i pohádkovými rolemi a především působením v divadle Semafor, se poprvé ve své profesní dráze představuje s vlastním recitálovým projektem.


„Splnila jsem si dávný se“, prozrazuje sympatická zpěvačka a dodává, že ji na turné doprovází skvělý klavírista Petr Ožana. „Věci jsou, jak mají být… V době, kdy jsem o svém recitálu začala pracovat, se mi ozval Petr Ožana s tím, zda bych si s ním nechtěla zazpívat. Ví, že mám ráda šansony, poezii a humor… Moc ráda jsem na jeho nabídku kývla a rovnou mu řekla o tom, co chystám! Teď už máme za sebou již několik měst a jsem velmi spokojená s tím, jak publikum můj komorní recitál přijalo“, neskrývá radost Jitka Molavcová, jejíž turné je teprve v začátcích, a tak se do šansonů v jejím podání můžete ještě zaposlouchat v těchto městech:
22.8.Jablonec/divadlo/ - 19hod
1.9.Karlštejn - 19hod
22.9.Prostějov / klub DUHA/ - 19hod
30.9. Praha, Malostranská beseda - 15.30hod
1.11. Sedlčany /komorní sál/ - 19.30 hod
6.11.  Karlovy Vary, Thermal / komorní sál/ - 19.00 hod
26.11. Česky Krumlov, Koncertní sál ZUŠ – 18.00 hod


Co možná o Jitce Molavcové nevíte…
Herečka, zpěvačka, absolventka grafické školy, instrumentalistka
/ např. kytara, saxofon, zpívá a recituje v latině, francouzštině, němčině, galštině – hraje na středověké hudební nástroje /psalterium, kantele, trumšajt, loutna, lyra/.
Je činná též literárně v oblasti tvorby pro děti. Její pohádky se dostaly do výběru Nejkrásnější české pohádky historie.
Vystupovala na desítkách koncertů v USA, KANADĚ, AUSTRÁLII a EVROPĚ.


Vyhrála celostátní pěveckou soutěž TALENT 70.


Od téhož roku působí v divadle SEMAFOR jako nezaměnitelná partnerka Jiřího Suchého. Spolupracuje s televizí, rozhlasem a filmem, natočila více než stovku gramofonových snímků.

IMG 0401 2
V r. 1989 získala cenu za žen. výkon ve filmu ,,Jak je důležité míti Melicharovou.


V r. 1990 byla poctěna cenou V. Buriana – jako nejlepší komička roku… Nastudovala zajímavé, náročné projekty čerpající především z kulturního bohatství středověku; sem patří i vynikající výkon v roli Smrti v disputaci Jana ze Žatce Oráč a smrt. Za tuto roli byla navržena na cenu Thalie. Účinkovala též v hlavní dramatické roli melodramu J.A. Bendy ,,Ariadna na Naxu“ s filharmonií pod vedením Jaroslava Krčka.


Uznání získala i spoluprací s Janáčkovým kvartetem na hudebně literárním projektu Důvěrné listy Leoše Janáčka. V roce 1997 byla oceněna za uměleckou tvůrčí činnost Cennou MASARYKOVY AKADEMIE UMĚNÍ.
¬Proslulé se stalo její účinkování v hlavní roli Hello, Dolly ! v divadle Karlíně. Za tuto roli byla oceněna cenou Thalie. Pro Národní divadlo v Praze nastudovala pod vedením režiséra Miloše Formana roli ,,Tety z Liverpoolu“ v jazzové opeře Dobře placená procházka. Je výraznou hereckou osobností se smyslem pro komediální projev.

 

V r. 2012 byla navržena do širší nominace na cenu THALIE za roli Žanety Borské v představení divadla Semafor HODINY JDOU POZPÁTKU. V roce 2013 byla vyznamenána za tvůrčí přínos pro děti a mládež na mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně.
Více informací zde: http://www.jitkamolavcova.cz/

 


Zdroj: Helena Váňová

 

10. srpen 2020
Dnes má svátek Vavřinec

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže