Tip ke světovému dni polibku - 6. července

Ústní sprcha není módní vychytávka. Víte, kdy ji třeba používat pravidelně?

EW1611w 10 life

Zatímco před pár lety byla tzv. ústní sprcha výhradně součástí profesionální dentální hygieny, dnes ji mnozí lidé zařazují do své každodenní rutiny. Přestože jde o pomůcku, která pouze doplňuje čištění zubů tradičním a mezizubním kartáčkem, v určitých případech ji za nutnost považují i stomatologové.

 

Ústní sprcha pracuje na principu působení cíleného proudu vody. Pod jeho tlakem lze odstranit až 99,9 % povlaku, který se během dne usazuje na zubní sklovině, v mezizubních prostorech, na odhalených krčcích zubů a dalších těžko dostupných místech. Ten totiž bývá často zdrojem bakterií způsobujících vznik zubního kazu zánětu dásní. Ústní sprcha dokáže účinně vyčistit prostor, do kterého se běžné zubní pomůcky nedostanou.

 

Design přístroje připomíná elektrický zubní kartáček, disponuje však speciální hlavicí, z níž během čištění vychází vodní paprsek. U většiny modelů lze jeho intenzitu regulovat, takže kromě čisticí funkce může ústní sprcha zajistit i jemnou masáž dásní. K použití postačí běžná voda z vodovodu. Doplňuje se do nádobky, která může být umístěna přímo v těle přístroje nebo jeho v nabíjecí stanici. Zubní pasta není nutná.

 

Čištění ústní dutiny pomocí ústní sprchy zanechává příjemný pocit čistých zubů, takže ji může používat každý, komu záleží na zdravých zubech a dásních. V některých případech však jde doslova o nutnost. „Ústní sprcha je nepostradatelným doplňkem ústní hygieny u lidí s fixními rovnátky, můstky i u těch, kteří mají zubní implantáty," vysvětluje stomatolog Tomáš Pánek a pokračuje. „Doporučuji ji pacientům, kteří nejsou dostatečně zruční či precizní při čištění zubů, jakož i lidem, kterým anatomie ústní dutiny v okolí zubů nebo zubních náhrad komplikuje čištění.“

Produktový tip:

 ew1211

Ústní sprcha Panasonic EW1211

Výhodou ústní sprchy Panasonic EW1211 jsou její kompaktní rozměry, takže nezabere mnoho místa ani při cestování. Přístroj se postará o dokonalou hygienu v ústech a ošetří mezizubní prostory, parodontální vačky i dásně. Při používání si můžete vybrat ze tří různých režimů. Režim JET je určen pro efektivní odstranění zbytků jídla, REGULAR AIR IN na masáž dásní a vypláchnutí a režim SOFT AIR IN se postará o jemnou masáž. Nádobka na vodu zajišťuje 35sekundové použití. Pro další naplnění ji lze zcela vyjmout a jednoduše vypláchnout teplou vodou s jemným saponátem.
Cena: 1 999 Kč

 

 

EW1611w 02 main

Ústní sprcha Panasonic EW1611

Ústní sprcha Panasonic EW1611 je vybavena ultrazvukovou technologií generující mikrobublinky, které při nárazu vytvoří silnou tlakovou vlnu uvolňující zbytky jídla z mezizubních prostor a plak z parodontálních váčků. Přístroj je vybaven 10 různými stupni intenzity. Současně si můžete dopřát i uvolňující masáž vodním proudem s 1900 pulzy za minutu. Nádržka na vodu má kapacitu 600 ml a vystačí tak bez problémů i na delší čištění. Ústní sprcha Panasonic EW1611 získala mezinárodní prestižní ocenění iF Design Award. Součástí příslušenství je i praktický stojan na trysku.

 

 

 

31. květen 2020
Dnes má svátek Kamila

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek