Přes 30 známých tváří podpořilo nemocné děti na McHappy Day

Přes 30 známých tváří podpořilo nemocné děti na McHappy Day

Jan Přeučil s Evou Hruškovou nejsou v kavárně žádnými nováčky. V prodeji charitativních vykrajovátek neměli konkurenci
Třináctý ročník charitativní akce McHappy Day přinesl 1 358 615 korun do Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. Zákazníci McDonald´s pomáhali koupí vykrajovátek na perníčky, více než třicet známých tváří přispělo jejich prodejem po pražských restauracích. Další padesátka v krajích. Vybrané peníze půjdou na podporu rodin dlouhodobě nemocných dětí.

Domy Ronalda McDonalda poskytují zázemí rodičům nemocných dětí po celém světě. Je jich už 365. Na ten český se zatím čeká c

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda se už 15 let věnuje podpoře rodin dlouhodobě nemocných dětí. Většina vybraných finančních prostředků půjde na výstavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v České Republice v areálu pražské FN v Motole, část bude použita na úhradu prozatímního ubytování rodin, než se dům postaví.

Osobnosti po celé republice si našly čas na podporu nadace navrzdory vlastnímu pernému programu. Jirka Mádl podpořil nadační fond už počtvrté

„Jsme rádi, že si charitativní akce McHappy Day získala oblibu na všech frontách a pravidelně ji podporují svou účastí taková jména jako Jakub Kohák, Jiří Mádl, Jan Přeučil a mnoho dalších. Moc jim děkujeme, stejně, jako všem, co přispěli,“ uvedl Marek Šedivý, ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

 

Zákazníci všech restaurací McDonald’s mohli od 28. listopadu pomoci rodinám nemocných dětí koupí vykrajovátka. Restaurace samotné pak každoročně darují na charitu polovinu výdělku z prodeje hranolků realizovaných právě v rámci McHappy Day, který tentokrát připadl na 28. listopad. Nadaci lze koupí vykrajovátka podpořit až do štědrého dne. „Rád jsem přispěl, v prodeji hranolek jsem dobrý, ostatně, jako v čemkoliv jiném,“ uvedl přítomný Jakub Kohák.

Nadační fond přišly podpořit i Martina Šmuková a Vendula Pizingerová. Také jejich nadace Pink Bubble a Kapka naděje s FN v Motole spolupracují

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda již po celém světě doposud postavil 364 domů, s cílem pomáhat rodinám být pohromadě i v těžkých chvílích nemoci dítěte. V Čechách zatím proplácí ubytování rodinným příslušníkům v nemocniční ubytovně FN v Motole. Ročně je to okolo 550 osob. Některé děti stráví v nemocnici i několik měsíců v kuse, proto chceme vybudovat místo, které bude důstojným dočasným domovem pro potřebné rodiny. „Máme zkušenosti z jiných zemí, kde domy Ronalda skvěle fungují a staly se běžnou součástí nemocničního života. Poskytují nejen ubytování a zázemí rodinám nemocných dětí, ale také prostory pro setkávání s psychology a jinou podporou všech členů rodin,“ dodává Marek Šedivý.

Nadace podporuje rodiče nocných dětí už 15 let. Se stavbou domu který by jim poskytl zázemí by chtěla začít co nejdříve. Akci podpořil i youtuber a tanečník Dominik Port

Více informací o McHappy Day a Nadačním fondu Dům Ronalda McDonalda naleznete na www.drmcd.cz

 

 

O charitativní organizaci Ronald McDonald House Charities
Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je součástí globální sítě Ronald McDonald House Charities (RMHC), která sídlí v Chicagu v USA. Celkem existuje pře 350 domů Ronalda McDonalda ve 42 zemích světa. Ročně RMHC podpoří za významné pomoci přátel a zákazníků McDonald’s téměř 6 milionů dětí a jejich rodinných příslušníků po celém světě.

 

 

Na pomoc nemocným dětem hvězdy oblékly zástěry. Za kasu fastfoodu se postavili třeba Vendula Pizingerová, Jirka Mádl nebo Jan Přeučil. Nadace získala přes milion korun.
„Aby rodiny mohly být spolu,“ tak zní heslo nadačního fondu Ronalda McDonalda, který usiluje o výstavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí v pražské FN v Motole. Každoročně za tímto účelem pořádá akci McHappy Day. Do letošního prodeje charitativních vykrajovátek na perníčky se zapojily tři desítky osobností v Praze a další padesátka v krajích. Většina z nich si brigádu v Mekáči ale zkusila už poněkolikáté. Během jediného dne díky nim nadace získala přes milion korun. Ten bude využit na stavbu prvního českého Domu Ronalda McDonalda a do doby jeho otevření na hrazení ubytování rodičů dětí dlouhodobě hospitalizovaných v pražské FN v Motole. Ruku k dílu přišel přidat také…


Milovníci kaváren Jan Přeučil a Eva Hrušková ovládli Muzeum
Jan Přeučil s Evou Hruškovou se už potřetí zapojili do charitativní akce McHappy Day. Ve fastfoodové restauraci na Václavském náměstí nabízeli charitativní vykrajovátka a práce jim šla opravdu od ruky. „Kavárna na Václavském náměstí už je naším oblíbeným cílem. Jsme tu po několikáté a tak se známe už i se slečnami, které tu pracují,“ vysvětlil Jan Přeučil.
„Cílem nadace Ronalda McDonalda je výstavba domu, díky kterému by mohli být rodiče nablízku svým nemocným dětem i v případě jejich dlouhodobé hospitalizace, což mi přijde jako moc dobrá myšlenka,“ vysvětlila Eva Hrušková, která měla v prodeji vykrajovátek velký úspěch. Kdo nechtěl pro manželku, dostal třeba pro milenku. „Můj bratranec navíc ve FN Motol pracuje na oddělení, jehož klientům a jejich rodinám by měl vlastně tento dům pomáhat. I skrze něj vím, jak moc by takovou službu rodiče i lékaři ocenili,“ doplnila herečka.
Ačkoliv jim prodej vykrajovátek šel od ruky, sami péct nebudou. „Vykrajovátko si odneseme, ale předáme ho našemu nejmladšímu synovi. My máme v tuto chvíli plno práce s představeními. On naštěstí ale napeče každý rok i pro nás,“ vysvětlil Přeučil.


Jirka Mádl má předvánoční pečení rád – bude se na něj dívat
Jirka Mádl dle všeho při pečení vánočního cukroví zastává především režisérskou roli. Přesto, že na charitativní akci McHappy Day prodával jedno vykrajovátko na perníčky za druhým, pečení přenechá druhým. „Práci mám rád, sám péct nebudu, ale budu se na to určitě rád dívat,“ vysvětlil se smíchem. Jaký druh cukroví je jeho oblíbený neprozradil. Letos mu ale prý bude nejvíce chutnat právě to, které bude vykrojené nadačním vykrajovátkem.

„Tohle už je, myslím, čtvrtý ročník, kdy nadaci podporuji, už je to pro mě takový evergreen,“ dodal Mádl. Cílem projektu je získat peníze a podporu pro stavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí, hospitalizovaných v pražské FN v Motole. Nadaci se podařilo během jediného dne vybrat přes jeden milion korun prodejem vykrajovátek a hranolek. Celkem by nadace v letošním roce chtěla získat necelé dva miliony.
Mladý herec a režisér má aktivit opravdu mnoho a pomoc ostatním mu rozhodně není cizí. „Aktuálně připravujeme benefiční utkání pro nadaci Arpida. Zároveň se spolu s Czechitas snažíme o rozvoj aplikace Zpovědnice,“ dodal Mádl, který se charitativní činnosti věnuje již delší dobu.


Linda Finková s Vlaďkou Pirichovou budily ve fastfoodu nadšení i rozpaky
Dvě třetiny Trojhlavé saně ovládly svojí energií fastfoodovou restauraci na pražském Florenci a bylo opravdu živo. Kolegyně Linda Finková s Vlaďkou Pirichovou nepřišly jen na svačinu, ale aby podpořily akci McHappy Day a nadační fond, který chce vybudovat náhradní bydlení pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí v pražské FN v Motole.
„V loňském roce tu byla Aneta Christovová, která nás na myšlenku podpořit nadaci přivedla. Myslím, že je stavba domu moc dobrý nápad. Když mi v loňském roce, asi na dva týdny onemocněl syn, byla jsem moc ráda, že s ním můžu být. Jako rodič chcete být nemocnému dítěti nablízku,“ vysvětlila zpěvačka a moderátorka ve vážné chvilce. Pak už se ale obrátila k dalšímu zákazníkovi, kterému běžela nadační vykrajovátko nabídnout.
Že dámy berou život s humorem, bylo nade vše jasné. „Já mám sice dvacetiletého syna, ale také bych si nedokázala představit, že by třeba dva týdny usínal sám,“ doplnila se smíchem Vlaďka Pirichová. Snad jí za to její syn, kterému je teprve dvanáct, jednou poděkuje.


Tanečník a youtuber Dominik Port nepeče, vykrajovátko si ale odnesl
Dominik Peřina aktuálně vystupuje například v muzikálu Srdcový král, nebo Muž se železnou maskou. Většina fanynek ale talentovaného tanečníka sleduje především na kanále YouTube. Další ze stoupajících hvězd sociálních sítí to ale s časem nemá jednoduché, představení ho čekají i o svátcích.
Přes program plný zkoušek a práce na vlastní značce se rozhodl podpořit charitativní akci McHappy Day, oblékl zástěru a pustil se do prodeje vykrajovátek na perníčky. Spolu s ostatními známými tvářemi přišel do fastfoodu podpořit stavbu připravovaného domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí, hospitalizovaných v pražské FN v Motole. „Myslím, že je důležité, aby i mladší generace věděla a brala tak nějak automaticky, že pomáhat je dobré přínosné a také příjemné,“ říká youtuber, který doufá, že půjde svým mladým fanouškům příkladem.
Vykrajovátko si sice odnesl, ale nejspíše mu zůstane na památku. „Sám musím říct, že moc nepeču, když už se občas do něčeho pustím, tak se snažím spíše o zdravá, nebo bezlepková jídla. U nás se ale můžu spolehnout na babičku, pro kterou je pečení každoroční tradicí,“ vysvětlil tanečník. O figuru se ale bát nemusí, vystupovat totiž bude dokonce i na Štědrý den, v baletním představení Louskáček.


Vendula Pizingerová letos peče nadvakrát, cukroví jí sežral pes
Charitativní akce McHappy Day se Vendula Pizingerová s Martinou Šmukovou neúčastnily poprvé a tak během volné chvilky v prodeji nadačních vykrajovátek i zkušeně zapózovaly. „S nadačním fondem Ronalda McDonalda nás spojují naše nadace a jejich klienti. Kapka naděje Venduly Pizingerové získává finance především na nákup vybavení a pomáhá mladším pacientům, náš Nadační Fond Pink Bubble se snaží ulehčit léčbu a návrat do života, těm o něco starším“ vysvětlila Martina Šmuková. Její nadační fond věnoval motolské nemocnici například terapeutickou zahradu, Kapka naděje pomáhá onkologickým pacientům dokonce už sedmnáct let a spolupráce s dalšími organizacemi obě dámy těší.    
Dům, který má být postaven v Motole, bude pomáhat rodičům dlouhodobě hospitalizovaných dětí a poskytovat jim zázemí v blízkosti dítěte v době jeho léčby. „Sama jsem ve špitále dva roky strávila, takže mám pro rodiče pochopení. Jejich příběhy se mě dotýkají i dnes, právě přes Kapku naděje,“ přiblížila Vendula Pizingerová důvod, proč stavbu domu už přes deset let aktivně podporuje.
Nakonec si obě dvě i vykrajovátko odnesly. Vendula Pizingerová se sice k vánočním přípravám snažila přistoupit zodpovědně a napekla už na konci listopadu, i přesto se jí ještě bude hodit. „Dříve se při McHappy Day prodávaly samolepky, tentokrát byla poprvé vykrajovátka a mně se ten nápad opravdu moc líbí. Já jsem tedy pekla už minulý týden, cukroví mi ale sežral pes, tak mě to celé čeká ještě jednou,“ práskla na sebe ředitelka Kapky naděje.

 

 

 

Zdroj, foto: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

onep

19. srpen 2019
Dnes má svátek Ludvík

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek