Mlékárna Valašské Meziříčí ocenila nadějné mladé gymnastky

Mlékárna Valašské Meziříčí ocenila nadějné mladé gymnastky

www.mlekarna-valmez.cz

IMG 8344
Již třetím rokem podporuje Mlékárna Valašské Meziříčí soutěž talentovaných gymnastek v rámci vzpomínky na paní Morávkovou „Memoriál Míly Morávkové“. Celorepublikový závod ve společných skladbách moderní gymnastiky se v letošním roce uskutečnil v sobotu 18. listopadu v Praze a organizátorem byl oddíl TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh. Patronkou se opět stala známá herečka a dcera Míly Morávkové, paní Dana Morávková. Míla Morávková se dlouhá léta mladým gymnastkám věnovala a trénovala je. Třetí ročník soutěže byl opět rekordní. Zúčastnilo se ho celkem 22 oddílů mimo jiné z Prahy, Brna, Plzně či Českých Budějovic a zaznělo 78 skladeb. Mlékárna Valašské Meziříčí věnovala soutěžícím výrobky ze své produkce a další věcné ceny. Mlékárna Valašské Meziříčí svými aktivitami podporuje projekty, které se zaměřují na dodržování zdravého životního stylu.


„Jsme velmi rádi, že vedle nadějného desetibojaře Jirky Sýkory můžeme podporovat i soutěž mladých gymnastek konanou v Praze na Zeleném pruhu,“ říká Radka Benešová, Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Již třetím rokem podporujeme zdravý životní styl mladých sportovců a dodáváme do této soutěže naše výrobky, jako kefíry, Valašskou kyšku nebo jogurty. Ty jsou výborným doplňkem zdravého stravování,“ dodává Radka Benešová.


„O nezbytném významu pohybu v životě jsem přesvědčena. Moderní gymnastika je navíc spojena s krásnou atmosférou, skvělými dresy, elegancí. Moc ráda podporuji věc, která je nejenom prospěšná, ale stovkám dívek přináší radost. Během soutěže chodí děvčata elegantně se vztyčenými hlavami. Je vidět, že se cítí krásně a dobře,“ uvádí Dana Morávková. „Moc děkuji všem, tedy i Mlékárně Valašské Meziříčí, kteří nás podporují. Jedná se totiž o vyváženou aktivitu, kde nejde jen o to být krásný, ale i zdravý a vitální. Cítit se opravdu fit. A to je v dnešní době velice důležité. Ze své profese to znám dobře, ale týká se to profesí všech. Je dobré, ať už děvčata dělají v budoucnu cokoli, aby od mládí věděla, že pohyb o vyvážená strava je pro život  zásadní, “ dodává Dana Morávková.


TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh

image3
Oddíl TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh vznikl již před 30 lety. Vedla jej Ing. Miloslava Morávková, která obětovala tomuto oddílu veškerý svůj drahocenný čas až do posledních chvil svého života. V zimě roku 2014 oddíl převzaly její odchovankyně Kateřina Blažková, Monika Čápová, Gabriela Davidová, Linda Kotrbatá a Anežka Šťástková. Choreografii děvčatům vytváří známá herečka a choreografka Dana Morávková, která je dcerou paní Ing. Morávkové. Tento oddíl dříve velice vynikal i v estetické skupinové gymnastice, děvčata reprezentovala Českou republiku na světových soutěžích a gymnaestrádách. K největším úspěchům TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh patří 8. místo na MS v estetické skupinové gymnastice. Nyní soutěží hlavně v moderní gymnastice. Gymnastky Zeleného pruhu se každoročně zúčastňují oblastních přeborů i Mistrovství České republiky. Moderní gymnastika je nádherný sport, kde je pohyb spojen s hudbou a elegancí. Mladší gymnastky cvičí bez náčiní. Starší gymnastky využívají švihadlo, obruč, míč, kužele nebo stuhu. Může se závodit jako jednotlivec nebo jako společná skladba. Většina oddílů cvičí na podzim společné skladby a na jaře jednotlivce. Výběr náčiní ve většině kategorií určuje Český svaz moderní gymnastiky.


Výsledky  III. Ročníku celorepublikového závodu ve společných skladbách moderní gymnastiky:
0B. kat. - 7 let a mladší
1. TJ Vodní stavby Praha
2. TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh
3. TJ Tesla Brno

0A. kat. - 9 let a mladší
1. TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh
2. SK MG Stodůlky Praha
3. TJ Vodní stavby Praha

1.kat. - 11 let a mladší
1. MG Lužánky Brno
2. TJ VS Praha
3. SK MG Plzeň Bolevec

2.kat. - 11 - 13 let
1. TJ Tesla Brno
2. TJ VS Praha
3. TJ Meteor České Budějovice

3. kat. - 13 - 15 let
1. MG Lužánky Brno
2. TJ VS Praha
3. TJ Tesla Brno

4.kat. - 15 let a starší
1. TJ Tesla Brno
2. TJ VS Praha
3. TJ VS Praha

______________________________________________________________________________________
Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty,polotučné ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy. Více informací o mlékárně naleznete na: www.mlekarna-valmez.cz

 

 

 

24. leden 2019
Dnes má svátek Milena

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek