Tipy, jak udělat dojem nejen na halloweenské párty

halloween

Zpestřením jinak často pošmourného podzimu je svátek, který ačkoli má původ v Irsku a slaví se ve velkém zejména v anglicky mluvících zemích, inspiruje i mnohé z našich končin k tomu na chvíli se přenést do tajemného světa duchů a strašidel. Jak si ho užít?


Halloween je populární i u nás
Na rozdíl od Dušiček připadajících na 2. listopadu, při nichž v poklidu vzpomínáme na své blízké zesnulé, se věří, že v době Halloweenu, tedy 31. října, se prolíná svět živých se světem mrtvých a zesnulí nás mohou v této době přímo kontaktovat, včetně těch, jejichž návštěvu bychom si raději nepřáli. Před temnými silami nás v tento čas chrání zapálené svícny z vydlabaných dýní, které mají zlé síly zastrašit. Tradicí je v tento den koledování dětí převlečených za strašidla či hororové postavy a jejich odměňování sladkostmi.

 

Pokud patříte mezi ty, kteří tradici Halloweenu oblibují, organizují zábavné párty pro přátele nebo pro děti, pak vás bude zajímat, jak vytvořit co nejoriginálnější a „nejrealističtější“ masku, která nikoho nenechá chladným. Využijete je nejen o Halloweenu, ale i na nejrůznější maškarní bály nebo průvody. Zábavou může být i samotné tvoření kostýmů a maskování. Co všechno to obnáší?


Kreativní příprava ošacení
Kostým si můžete ušít, použít staré oblečení, bílé nebo obarvené staré prostěradlo. Ideální je navštívit second hand a poohlédnout se po originálních kouscích za málo peněz. Najít zde můžete dlouhé černé kabáty, chlupaté kožešiny nebo třeba mimozemské zelenkavé legíny. Při tvorbě kostýmu můžete dát průchod své fantazii a užít si ho třeba společně s dětmi. Černé triko lze pomocí barev na textil pokreslit tělem kostlivce, na čarodějnický plášť našít hvězdičky, peří nebo kůstky z kuřete od večeře.  

halloweenmracek


Make-up jako od profesionála
Pokud nemáte masku přes obličej, měli byste si nechat záležet na make-upu. Existují obličejové barvy šetrné k pokožce. Vhodná je bílá barva pro mrtvolný vzhled, černá barva pro zvýraznění tmavých kruhů pod očima a červená k ilustraci krvavých detailů. Inspirací pro tvorbu halloweenského make-upu najdete bezpočet třeba na Youtube. Zkuste se řídit přesným návodem, aby výsledek stál za to.


Umělé zuby a účes
Podle typu strašidla byste měli volit i chrup. Ten dokáže udělat skvělý efekt. V případě upíra a jiných netvorů se bez špičáků neobejdete, zkažené zuby by zase neměly chybět čarodějnici nebo zombie.
Jen si je nezapomeňte před mlsáním halloweenských pochutit vyndat, aby neskončily zapíchnuté v mufině nebo v chlebíčku. Záležet si dejte také na účesu. Pomoct si můžete přelivem, parukou, nebo zkrátka jen dobře natupírovat nebo nagelovat.


Třešnička na dortu – barevné čočky
Magickým prvkem, který dodá každé masce šťávu a díky kterému se převlek stane nezapomenutelný jsou barevné kontaktní čočky, jejichž aplikace se nemusíte bát, i když běžně čočky nenosíte. Který halloweenský zjev podtrhnout tímto prvkem a jaké barvy zvolit?

•    Upír – nepřirozeně žluté, vybledlé oči nebo naopak velmi tmavé až černé oči
•    Bytost ze záhrobí – hrůzu nahánějící oči plné bělma
•    Zlá kočička – oči se zúženými zorničkami a žlutým okolím
•    Drákula – červené oči lačnící po krvi
•    Mimozemská bytost – duhové oči nebo černé oči
•    Zombie – vybledlé oči s červenými žilkami nebo tmavé oči
•    Pavouk – černé oči jako dva malé korálky
•    Zlý klaun – může mít velmi barevné, vzorované, bílé či žluté oči
•    Čarodějnice – oči ideálně do zelena, žluta, nebo zcela temné černé

Halloween21

Nechte si tento prvek pro ostatní jako překvapení. Nesdílejte s nikým váš záměr vzít si na sebe čočky a užijte si moment zděšení, až vás přátelé uvidí. Víte také, že můžete použít i čočky svítící pod UV osvětlením? Opatrní byste měli být v případě dětí. Na dětské akce a oslavy s převleky, byste měli volit decentnější verze, které děti tolik nevyděsí. Nemuseli by z vašeho zjevu spát.

A jak si užít zábavu? Chybět by neměla strašidelná výzdoba interiéru, světýlka, svíčky a podmanivá strašidelná hudba. Pokud organizujete průvod s maskami, klidně vezměte v přenosném zařízení hudbu s sebou. Typické aktivity na Halloweena jsou výroba lampiónů, vyřezávání dýně, mlsání sladkostí, čtení strašidelných příběhů, koukání na hororové filmy a nebo diskotéka. Jakým kreativním způsobem si tenhle čas užijete vy?

 

18. duben 2021
Dnes má svátek Valérie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek