Tři jedinečné výletní cíle resortu Dolní Morava, za nimiž vyrážejí rodiny z celé republiky, a na které jinde nenarazíte

Lákadel, za kterými s celou rodinou vyrazit na dovolenou do horského resortu Dolní Morava, je hned několik. Avšak tři z nich, které jsou navštěvované nejčastěji, jsou opravdu unikátní. Jde o Stezku v oblacích, k níž se turisté mohou nechat vyvézt lanovkou, Mamutí horskou dráhu, nejdelší horskou dráhu svého druhu v České republice a druhou nejdelší v Evropě, a dětské zážitkové parky, jimž vévodí na světě největší třináctimetrová interaktivní atrakce v podobě mamuta.

 Obří mamutdětské parky

Stezka v oblacích otevírá pohled do malebné horské krajiny. Kochat se výhledy přitom můžete už cestou na 1116 metrů vysoký vrchol, na němž se Stezka vypíná. Na horu totiž hravě vyjedete lanovkou. 55 metrů vysoká vyhlídková stavba Stezky je bezbariérová. Kromě krajiny jako na dlani nabízí i zábavu ve formě kapky - tedy bezpečně připevněné husté sítě, po níž se nebojsové mohou procházet nad propastí. Cestu ze Stezky dolů si můžete zkrátit ďábelsky rychlou jízdou stometrovým tobogánem.

 Mamutí horská dráha 3

Zpět do údolí (a pak třeba zase nahoru) můžete prosvištět na Mamutí horské dráze. Na tři kilometry dlouhé trase naberete až padesátikilometrovou rychlost. Více než 360 metrů převýšení zdoláte skrz 25 zatáček. Po cestě na vás čeká otočka ve výšce 12 metrů, čtyři jumpy, osmičková smyčka nebo například podzemní tunel. Tato jedinečná dráha je nejdelší v Česku a vedle adrenalinových zážitků se pyšní také unikátními bezpečnostními prvky, díky nimž se můžete soustředit jenom na požitek z jízdy a zcela přehlédnete fotopast, která vaši jízdu zvěční do podoby překrásné fotografie s kulisou Králického Sněžníku.

 Pískový svět

Za dětskými zážitkovými parky se opakovaně vrací celá řada rodin. Díky této promyšlené zábavě se děti rády odtrhnou od displejů a kromě vybití energie se navíc něco nového naučí. Na Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět dohlíží třináct metrů vysoký Obří mamut. Tato interaktivní atrakce skrývá patro se spoustou zajímavých informací a patro s hracím pralesem, z nějž vede cesta ven přes 24 metrů dlouhý „chobogán“. S mamuty není Dolní Morava spojená náhodou. Kdysi se po zdejší krajině proháněla stáda těchto majestátních zvířat.

Lesní zážitkový park 2

 

Možná se vydáte prozkoumat jejich otisk ve zdejších horských kopcích. Možná vyrazíte probádat Stamichmanovu štolu, projet se na koloběžkách či na kolech, odpočinout si ve wellness hotelu Vista, zatímco děti řádí na propracovaných animačních programech. Důvodů proč vyrazit na Dolní Moravu je nespočet. Najděte ten svůj na www.dolnimorava.cz

 

 

 

 Horský resort Dolní Morava                                            
Wellness hotel Vista                                                       
Velká Morava 46                                                            
561 69 Dolní Morava, Králíky                                          
EMAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">                                   
www.dolnimorava.cz

                                               
www.hotel-dolnimorava.cz

 

 
                          

23. duben 2021
Dnes má svátek Vojtěch

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek