KOUZELNÍCI BEZ PRÁCE KOŽÍŠEK A MAŠLÍKOVÁ MAKAJÍ NA BRIGÁDĚ!

Kouzelník a principál Divadla kouzel Pavel Kožíšek skončil jako většina umělců koranovirové doby bez práce. "Nejsem zvyklý nic nedělat a pracuji na brigádě jako průvodce v Muzeu fantastických iluzí. Návštěvníci tady obdivují více jak 100 interaktivních a hlavně zábavných exponátů. Musím se přiznat, že mě to baví, jsem přece kouzelník. Kolegyně z divadla Hanka Mašlíková, když jsem jí to řekl, že makám na brigádě, tak chtěla taky. Takže jsme zase spolu, pouze v jiných rolích."

 Kouzelníci na brigáde

"Hodně jsem se učila, protože musím znát všechny optické klamy, které tady v muzeu ve Vodičkové ulici máme.", říká Hanka Mašlíková Reinders. "Jsou z toho úžasné fotky na mobil, přičemž průvodce u nás v muzeu funguje zároveň jako fotograf. Někteří návštěvníci se chtějí fotit i se mnou, tak si budu muset dát cedulku na krk, že nejsem exponát ale fotograf ", vtipkuje Hanka Mašlíková. "Manžel se synem za mnou chodí do práce a syn Andreas je tu nadšený. Strašně se mu líbila moje hlava na talíři a obraz s kouzelníkem, který nás vystřelil z děla. Nemohli jsme s manželem Andreaska odtrhnout od optické iluze, kdy čertík skáče z klobouku do klobouku. Na své si přijdou i dospělí. Rodiče si to tady kolikrát užívají víc jak jejich potomci."

Kouzelník uveznen v alchymistove laboratori 

"V muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů", vysvětluje průvodce Pavel Kožíšek. "Vyzkoušíte si kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Pochutná si na vás King Kong, slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři nebo si vás dinosaurus ve svých pařátech odnese do hnízda. Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí. Návštěvníkům se líbí, že je to muzeum, kde si mohou na vše sáhnou a vyzkoušet si, jak optické klamy fungují. Tak jenom doufám, že jako průvodci s Hankou u návštěvníků obstojíme."

Pavel Kožíšek baletkou
Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz

 

 

Divadlo kouzel

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek