Kapela Botox s Honzou Kopečným vybrala za večer pro Světlo pro svět přes 100 tisíc korun

Kapela Botox s Honzou Kopečným vybrala za večer pro Světlo pro svět přes 100 tisíc korun!

stream.svetlo.botox.4 2

Během prvního charitativního streamu, který uspořádala v pondělí 1. dubna kapela Botox s Honzou Kopečným pro nadaci Světlo pro svět ve spolupráci s youtuberem Dominikem Portem se vybralo přes 100 tisíc korun. Live stream měl úspěch u fanoušků i díky skvělým hostům, například herečce a zpěvačce Evě Burešové.

 

"První charitativní stream pro Světlo pro svět překonal všechna naše očekávání. Jak svou neuvěřitelně přátelskou atmosférou ve studiu, tak přijetím u publika. Je neuvěřitelné, že hned při první akci tohoto druhu fanoušci Dominika Porta a kapely Botox zaslali na podporu činnosti Světla 3219 DMS zpráv, tedy 91 742 Kč! Lékaři Světla pro svět v Africe jsou schopni jednu operaci šedého zákalu provést za 800 Kč. Přepočteno na operace to tedy znamená, že fanoušci včera večer vrátili zrak 114 lidem. Patří jim za to velký dík," popisuje první společnou akci mluvčí Světla pro svět Ondřej Lukáš.

Logo SpS 2

Během čtyř hodin se před kamerou vystřídala řada hostů, kromě Evy Burešové nechyběla ani bývalá primácká moderátorka Lucka Špaková Vonchitzki, herečky Petra Vraspírová, Lenka Zahradnická, Petra Horváthová, královna českého twerku, tanečnice Anet Antošová nebo bývalý moderátor nováckých zpráv Jan Tuna, který je zároveň služebně nejstarším ambasadorem Světla pro svět.

 

"Dnešní akci jsme uspořádali spíše proto, abychom Světlu pro svět pomohli do povědomí na sociálních sítích. Nikdo z nás nečekal tak fantastický výsledek a moc za něj všem fanouškům děkujeme," dodal frontman kapely Botox Honza Kopečný. Kromě příspěvků pomocí DMS diváci zároveň vydražili poukaz na pobyt v luxusním hotelu v centru Prahy a oběd s kapelou Botox a Dominikem Portem. Obě dražby dohromady nadaci vynesly 8.717,-Kč, takže celkový výtěžek akce činil 100.459,- Kč.

 

Světlo pro svět - Light for the World je nevládní organizace, která se zaměřuje na léčbu slepoty, zlepšování kvality života a podporu lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa, zejména v Africe. V České republice byla založena v srpnu 2007 jako sesterská organizace nevládních organizací sítě Light for the World, která v oblasti pomoci nevidomým úspěšně funguje již od roku 1988. V současné době Light for the World vedle Rakouska a Česka působí ve Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Belgii, Nizozemí a Spojených Státech. Více informací na www.svetloprosvet.cz

 

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek