Dětské strachy v nás mohou přežívat po dlouhá desetiletí

Dětské strachy v nás mohou přežívat po dlouhá desetiletí

1J7A4490
Sluneční paprsky se statečně probojovávají až k nám, aby nás potěšily, přesto je počasí stále ještě chladné a nevyzpytatelné, a tak není nic lepšího, než usednou s knihou. Jakou však vybrat, když je okolo vás klubko dětí? Co třeba sáhnout po titulu Nebojme se bát.


A proč právě tuto knihu? Odpověď je jednoduchá. Každý z nás si v sobě nese od dětství různě ne/zpracované strachy, které v době jejich zabydlování se v dětské dušičce pramenily z něčeho konkrétního. Někteří jej nikdy nedefinovali a možná se i toho kroku trochu báli, a tak ho provází i v dospělosti. Celoživotně pak očekávají, že odněkud ten malý děs, byť by v jiné podobě, na ně může vykouknout…

20190227 160658 1 1
Autorka Jana Marešová strachy vtipně, ale hlavně trefně pojmenovala i je definovala. V osmi příbězích se můžete blíže seznámit s Tremulou, Děsovcem, Hypochondříkem, Tmavruší, Nejistotníkem, Smrtonoškou či Arachnicí. Všichni jmenovaní si bez větších složitostí lebedí v dětských dušičkách, a pokud je nezaženete, mohou se natrvalo zabydlet ve vás navěky… Je tedy nejvyšší čas se všemi zatočit a vytvořit si Super zaklínadlo, které  je cestou k setřesení tíživých pocitů.  


Kniha dětem dává jasně na srozuměnou, že strach provází každého z nás, že je vlastně moc fajn, že tu je, pokud vede k předvídavosti. Návodné texty vedou správnou linku k rodičům i pedagogům a vysvětlují, jak dětem ozřejmit práci s malými i velkými strachy při hře či v dramatické výchově.

 

Autorka Jana Marešová
Jana Marešová (1975) je absolventkou marketingových studií na Fakultě multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Působí především ve sféře projektového managementu

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek