Stezka korunami stromů Krkonoše je vítězem soutěže Stavba roku Královehradeckého kraje 2018

Stezka korunami stromů Krkonoše je vítězem soutěže Stavba roku Královehradeckého kraje 2018

stezkamiJanske

Stezka korunami stromů v Krkonoších zvítězila tento rok již ve druhé soutěži. Od včerejšího dopoledne je nositelem titulu Stavba roku 2018 Královehradeckého kraje, který již od roku 2004 uděluje odborná porota. V průběhu letošního léta se Stezka korunami stromů stala absolutním vítězem soutěže DestinaCZe, ve které rozhoduje svými hlasy veřejnost.

 16

V soutěži Stavba roku 2018, kterou od roku 2004 pořádá Královehradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Českou komorou architektů, rozhodovala o vítězi odborná porota. Ta všechny přihlášené stavby, kterých bylo letos hned třináct, navštívila a následně rozhodla o vítězích. Těmi se letos staly Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských lázních a Petrof Gallery v Hradci Králové.


„Máme z vítězství obrovskou radost. Je to letos dokonce již druhé ocenění naší Stezky v soutěžích. Budeme si muset začít dávat pozor, abychom nezpychli,“ řekla po převzetí ocenění Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

20180406 091957 0115 stezka korunami stromu odhalovani emila
„Vítězství v této soutěži je pro nás o to cennější, že jsme ho získali na základě rozhodnutí poroty složené z odborníků a profesionálů. Když k němu přidáme i letošní vítězství v soutěži DestinaCZe, kterou pořádá CzechTourism a rozhoduje v ní svými hlasy široká veřejnost, tak si naše Stezka získala sympatie opravdu všech v republice. To je přesně to, v co jsme při její výstavbě doufali. Obě vítězství společně oceňují práci našeho týmu a samozřejmě pana Josefa Stögera, architekta a autora Stezky korunami stromů Krkonoše,“ řekla k vítězství Radana Křížová, která má na starosti strategický marketing stezek korunami stromů v Čechách, Slovensku a Slovinsku, kde bude nová stezka otevřena příští rok v létě.


 

Stezka korunami stromů Krkonoše
Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.

stezkamijanske2 2

Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů, přebírá ocenění od pana Jiřího Štěpána, hejtmana Královehradeckého kraje

13. duben 2021
Dnes má svátek Aleš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek